Skip to content

Akordeon Kursu

Akordeon Kursu İle Sokağın Ritmini Tutmaya Var Mısın?

Sanat çağlar boyu hepimizin vazgeçilmezi oldu. Yeri geldi bir ressamın hayalinden dökülen bir eserle, yer geldi bir heykelle belki de en çok da müzikle okşadı ruhumuzu. Bazen bir operada bazen de bir sokak sanatçısının ezgilerinde bulduk kendimizi. Bu ezgilerden belki de en çok “Sokağın Çalgısı” olarak da bildiğimiz nam-ı diğer akordeonla coştu gönlümüz. Sokağın çalgısı diye nitelendirilmesi sizi yanıltmasın! Bunun nedeni akordeonun niteliksiz bir enstrüman oluşu değil tabii ki. Aksine oldukça karmaşık yapısıyla başlı başına bir şaheserdir kendileri! Gelin biraz da Galata Sanat Akordeon Kursu içeriğine geçmeden önce bu çok sesli çalgının yolculuğuna şöyle bir göz gezdirelim.

Akordeon, havanın depolandığı körüğün sıkıştırılarak metal dilciklere çarpmasıyla ses elde dilen bir enstrümandır. Havanın depolandığı körük kısmında yer alan akor düğmeleri sayesinde çok sesli bir çalgıdır. 19. yüzyılın başlarında icat edilen bu çalgıya son halini ise C. Buffet vermiştir. Pek çok milletin milli enstrümanı olan bu çalgıyı aslında biz tahmin ettiğimizden de yakın tanıyoruz. Bunun sebebiyse fazlasıyla aşina olduğumuz Balkan ve Kafkas müziklerinin vazgeçilmez parçası oluşu elbette!

Birçoğumuz tarafından sevilen bir çalgı olması sebebiyle Akordeon kursu fazlasıyla ilgi gören bir sanat eğitimidir. Bu eğitimin en kaliteli halini ise Galata Sanat olarak sizlere sunmayı kendimize görev edindik! Çıktığımız her yolda olduğu gibi bu yolda da sizlere en nitelikli eğitimi vermek için alanında yetkin eğitmenleri bünyemize katarak ilerledik. Tüm bunlara ve daha fazlasına sahip olabilmen için yapman gereken tek şey ücretsiz deneme dersi formunu doldurmak! Sonrasında bizzat kendin bu sanat deryasının kapılarını aralayabilir, aklındaki soruların hepsine cevap bulabilirsin!

Aklındaki Soruları Cevaplamak İçin Buradayız!

 

1. Kimler Akordeon Çalabilir?

Akordeon ya da akordiyon, arzu eden her bireyin yeterince çaba göstererek çalabileceği bir enstrümandır. Herhangi bir şart gözetmeksizin fiziksel yeterliliği akordeonu taşıyabilecek güçte olan herkesin akordeon kursu alabileceğini düşünüyoruz. Eğer sen de bir akordeon satın almadan önce kendini test etmek istiyorsan mağazamızı ziyaret edebilir ya da ücretsiz deneme dersine katılabilirsin!

2. Akordeon Çalmak İçin İdeal Bir Yaş Var Mı?

Galata Sanat’ta akordeon kursu için herhangi bir yaş sınırımız bulunmamakta. Akordeon çalmak için en ideal yaş ise bu enstrümanı çalmayı arzuladığını fark ettiğin yaştır! Akordeon, beden gücüyle taşınması gereken belli ağırlığa sahip bir enstrümandır. Bu nedenle öğrenci adaylarımızın enstrümanı taşıyacak kadar fiziksel yeterliliğe sahip olması gerekmektedir. Bizden eğitim almak isteyen küçük yaştaki öğrenci adaylarımız için ise ücretsiz deneme dersimizde kas gelişimini test ediyoruz. Bunun sonucunda eğer yeterli görürsek kayıt kabul ediyoruz. Aksi halde minik arkadaşlarımızın kas gelişimini olumsuz etkilememek adına akordeon eğitimini onlar için biraz ertelemeyi tercih ediyoruz.

3. Ne Kadar Zamanda Akordeon’da Uzmanlaşabilirim?

Burada sizlere belirli bir zaman söylememiz mümkün değil. Bu tamamen sizin azminize ve planlı olarak çalışmanıza göre değişen bir süreçtir. Burada unutmamalısınız ki önemli olan düzenli tekrarlar yapmaktır. Haftada bir gün beş saatinizi buna ayırmak yerine üç gün birer saatinizi ayırmak sizin için çok daha verimli olacaktır. Öğrenme sürecinizde desteğini esirgemeyen eğitmenlerimizin sizin için gerekli gördüğü pratikleri zamanında uygularsanız bu sürecin oldukça kolay ilerleyeceğinden emin olabilirsiniz. Kendi eğitim seviyenizi belirlemek ve bir uzman görüşü almak isterseniz ücretsiz deneme dersi için hemen form doldurabilirsiniz!

4. Akordeon Çalmak Zor Mu?

Galata Sanat Merkezi ile öğrenme yolculuğu zorlu bir süreç değildir. Her enstrümanda olduğu gibi akordeon eğitiminde de farklı metotlar ve uygulanması gereken alıştırmalar mevcuttur. Bahsedilen bu adımları düzenli olarak yaptığınız sürece akordeon çalmak bir hayalden ziyade başarıya dönüşecektir!

5. Galata Sanat Merkezinde Akordeon Dersleri Nasıl İşleniyor?

Galata Sanat olarak, akordeon eğitimini merkezlerimizde yüz yüze işlenen derslerle ve online akordeon kursu olarak iki farklı şekilde sunuyoruz. Her iki türlü de derslerimiz öğrenci odaklı ve birebir özel ders şeklinde işlenmektedir. Kaydınızı yaptırırken size göre uygun gün ve saatlerde bir ders planı ayarlanır. Sonrasında ise eğitim süreciniz, ayarlanan bu plan dahilinde sabit bir şekilde devam eder. Bu hem merkezlerimizde hem de online ders olarak verilen eğitimlerimizde geçerlidir. Aldığınız birebir özel derslerin yanında ise grup solfej derslerine ücretsiz olarak katılabilirsiniz. Daha detaylı bilgi sahibi olmak istiyorsanız bizi arayarak randevu alabilirsiniz!

6. Akordeon Ders Ücretleri Ne Kadar?

Galata Sanat olarak verdiğimiz kaliteli ve tam donanımlı eğitimleri göz önünde bulundurarak en uygun fiyatları oluşturmaktayız. Merkezlerimizin ulaşıma uygun konumda olması ve eğitimlerimizin kalitesine göre fiyatlarımız oldukça uygundur. Tüm bunlara ek olarak grup solfej dersleri ve orkestra çalışmalarına da ücretsiz olarak katılabilirsiniz. Merkezlerimiz sana sadece haftalık akordeon dersi sunmakla sınırlı kalmıyor. Aynı zamanda size kendi sanatınızı icra edebileceğiniz ve sanatla ilgili her türlü sohbete dahil olabileceğiniz ortamları da sunuyoruz. Ayrıca bizden eğitim alarak Dostluk Ortağım projesiyle birçok çocuğun sanatla buluşmasına öncülük ettiğinizi unutmayın! Dostluk Ortağımız olabilmeniz için yapmanız gereken tek şey bizden bir sanat eğitimi almaktır!

7. Akordeon Kursuna Kayıt İçin Neler Gerekiyor?

Galata Sanat Akordeon kursu için gereken ilk şey sizin tutkunuz! E tabi bunun yanında kimlik kartınızla birlikte merkezlerimizi ziyaret edersiniz bu eğlenceli öğrenme yolculuğunda birlikte ilerleyebiliriz.

8. Neden Galata Sanat Merkezi?

Çünkü Galata Sanat Merkezi misyonu gereği en doğru metotlarla en uygun ücretlere sahip olan, yöneticisinden eğitmenine, tasarımından çalışma sistemine kadar tamamen en nitelikli eğitimler için kurgulanmış bir kurumdur. Sanatın her alanında genç ve dinamik kadrosuyla eğitim veren yaşam enerjisi yüksek bir merkezdir. Ülkemizde sanatın gelişmesi için eğitim metotları üzerinde çalışmalar yapan merkezlerimiz ticari bir işletme olmanın çok ötesindedir. Buna yönelik çeşitli yayınlar çıkaran aynı zamanda da Dostluk Ortağım projesiyle doğaya ve geleceğimize katkıda bulunan kolektif bir topluluktur. Birlikte çok daha güçlü olacağımıza inanıyoruz. Sen de tüm bunların bir parçası olmak istersen hemen aramıza katıl! Diğer kurslarımıza da göz atmayı unutma!

Ücretsiz Deneme Dersi Kayıt Formu