Skip to content

Armoni Kursu

Galata Sanat Armoni Kursu İstanbul İle Müziğin Ritmini Yakalamaya Ne Dersin?

Armoni Kursu İstanbul, Ankara, İzmir, Çanakkale, Beyoğlu, Galata, Taksim, Kadıköy, Üsküdar, Maltepe

Tarihin ilk çağlarından beri hayatımızda yer alan müziğin temeli nedir? Zamanının düşünürleri müziğin temelini evrenin ritmik düzenine ve doğanın uyumuna bağlamış. Haksız da sayılmazlar ama değil mi? Bedenimizdeki hücrelerden tutun da gökyüzündeki gezegenlere kadar her varlık ahenkle ortaya koyar benliğini. İşte müzikteki bu ahenk ise armoni olarak adlandırılır. Her notanın bir ezgiye dönüşmesi armoni sayesinde gerçekleşir. Armoni kursu ile ilgili merak edilen soruları cevaplamadan önce biraz da eğitimin içeriğinden bahsedelim. Müzik kavramı için en genel tabiriyle seslerin belli bir uyumla ortaya çıkması diyebiliriz. İşte armoni sanatı da müzikteki bu uyumu inceler. Gerçek bir müzisyenin çaldığı eserin armonisi hakkında bilgi sahibi olması gerekir. Bu nedenle armoni eğitimi, gerçek bir müzisyen olmak isteyen herkes için vazgeçilmez bir konumdadır. Bu eğitimi almadan önce temel müzik bilgisine sahip olmak gerekir. Buna sahip olan herkes eğitmenlerimiz ışığında Galata Sanat Merkezinde yepyeni bir dünyanın kapılarını aralayabilir! Armoni eğitimi sayesinde aklınızdaki melodileri kağıda dökebilir, kendi bestelerinizi oluşturabilirsiniz!

Armoni Eğitimi Nelerden Oluşuyor?

Müziğin armonik yapısı aslında bakıldığında matematiksel bir boyuta sahiptir. Her ne kadar birbirine çok uzak iki alan gibi dursalar da aynı potada eriyen bir birlikteliğe sahiplerdir. Pisagor ve Fibonacci gibi bilim insanlarının matematiksel buluşları birçok enstrümanın altyapısında kullanılmıştır. En nihayetinde ortaya çıkan her beste, temelinde matematik ve geometrinin izlerini taşır. Armoni eğitimiyle ise müziğin içerisindeki matematiği görmeniz amaçlanır. Bu amaç doğrultusunda yatay ve dikey olarak ayrılan armoni eğitimine ilk olarak yatay armoni eğitiminden başlanır. Majör ve minör gibi temel armoni kuralları ile ilerlenir. İleri seviye eğitimlerde ise kontrpuan yani dikey armoni eğitimine geçilir. Armoni dersleri hedeflediğiniz noktaya ulaşabilmeniz için size özel hazırlanmış müfredatlar kapsamında işlenir. Eğer sen de aklındaki melodileri kağıda dökmek ve kendi besteni oluşturmak istiyorsan işte armoni kursu tam senlik!

Aklındaki Sorulara Cevap Arıyorsan Doğru Yerdesin!

 

1. Kimler Armoni Eğitimi Alabilir?

Daha kapsamlı bir müzik bilgisine sahip olmak isteyen herkes armoni eğitimi için birer adaydır. Armoni eğitimi için gereken en önemli şart sizin tutkunuzdur! Öncesinde temel müzik bilgisine sahip olan ve nitelikli bir müzisyen olmak isteyen herkes için armoni eğitimi uygundur. Kendi bestelerini yapmaktan tutun da mırıldandığı bir melodiyi kağıda dökmek isteyen herkes için akordeon kursunun kapıları sonuna kadar açık!

2. Armoni Kursu İçin İdeal Yaş Nedir?

Armoni kursu İstanbul ve diğer şehirlerdeki şubelerimiz için ideal yaş sizin bulunduğunuz yaştır. Bu eğitim, her yaş grubuna uygun bir eğitimdir. Küçük yaştaki öğrencilerimiz için farklı teknikler uygulanırken yetişkin öğrencilerimiz için standart teknikler uygulanmaktadır. Buradaki asıl önemli nokta senin istekli olmandır. Eğer sen de müziğe daha yakın bir pencereden bakmak istiyorsan hemen ücretsiz deneme dersimizin formunu doldurabilirsin!

3. Ne Kadar Zamanda Armoni Bilgisine Sahip Olabilirim?

En başında da dediğimiz gibi armoni eğitimin, senin hedeflediğin noktaya göre planlanır. Bu nedenle öğrenme süresi kişinin kendine ve hedefine göre değişkenlik gösterir. Bu eğitim kapsamında birçok eser incelemesi yapılmaktadır. Tüm bunların yanında eğitmenlerimizin sizin için uygun gördüğü alıştırmaları düzenli olarak yapmak çok önemlidir. Sanılanın aksine çok çalışmak sizi başarıya götürmez. Bilakis başarının anahtarı düzenli çalışmaktır. Eğitmenlerimizle birebir görüşmek ve eğitim hakkında bilgi almak için hemen randevunu oluşturabilirsin!

4. Armoni Öğrenmek Zor Mu?

Müzik için seslerin uyumu dersek armoni için ise müziğin bu ahengini inceleyen bir daldır demeliyiz. Bu nedenle ucu bucağı olmayan kapsamlı bir eğitimdir. Fakat bu sizi korkutmasın! Alanında uzman eğitmenlerimiz sayesinde armoni dersleri sıcak ve samimi bir ortamda işlenmektedir. Yeri geldiğinde bir eser incelemesinde yeri geldiğinde bir form analizinde beyin fırtınası zamanın nasıl geçtiğinin farkına bile varamayacaksınız. Anlayacağınız size bu eğitimle donanımlı bir teknik bilginin yanında keyifli bir öğrenme süreci de sunuyoruz! Kendi eğitmeninle tanışmak ve eğitimine dair sorularının cevabını bulmak için randevu alarak merkezlerimizi ziyaret edebilirsin!

5. Galata Sanat’ta Armoni Dersleri Nasıl İşleniyor?

Galata Sanat bünyesinde armoni dersleri iki farklı şekilde işlenmektedir. Dilersen merkezlerimizde yüz yüze, dilersen online akordeon kursu ile akorden eğitimine başlayabilirsin. Her iki türlü de dersler birebir özel ders şeklinde işlenmektedir. Dünya çapında kabul görülen metotlar yönünde verdiğimiz eğitimde olabildiğince öğrenci odaklı bir modelle ilerliyoruz. Kayıt başvurusuna geldiğinde sana uygun gün ve saate göre bir ders planı oluşturuyoruz. Sonrasında ise eğitim sürecin boyunca dersler bu plan dahilinde sabit bir şekilde devam ediyor. Bunları ve daha birçok detayı bizzat konuşmak için hemen ücretsiz deneme dersinin formunu doldurabilirsin!

6. Armoni Kursu Ders Ücretleri Ne Kadar?

Armoni kursu İstanbul ve diğer şehirlerdeki şubelerimiz için fiyatlarımız, verdiğimiz eğitimin niteliği ve kalitesi göz önüne alınarak en uygun şekilde hesaplanır. Bu fiyatlandırmada eğitmenlerimizin ve kursumuzun kalitesinin önemli bir payı vardır. Ulaşılabilirlik konusunu da ele alarak kurslarımızı günden güne daha da geliştiriyor ve yeni imkanlar sağlıyoruz. Tüm bu imkanların yanında anlaşmalı olduğumuz müzik mağazaları aracılığıyla da müşterilerimizi birçok yönden destekliyoruz. Ayrıca birebir derslerinize ek olarak kursumuzun bünyesinde her hafta ücretsiz solfej ve orkestra dersleri, sanat etkinlikleri ve sosyal sorumluluk çalışmaları da yer almaktadır. Anlayacağınız Galata Sanat merkezi bir dershaneden ziyade hem keyifli hem nitelikli anlar geçirebileceğiniz adeta ikinci bir yuva olarak hayatınızda yer alıyor!

7. Armoni Kursuna Kayıt Olmak İçin Nelere İhtiyacım Var?

Kursumuza başvurmak için bize gereken tek şey sanat öğrenme arzun ve kimlik belgen. Kayda gelirken boş bir gününü seçmeyi unutma! Eğitmeninle ve bizlerle tanışmalı, İstanbul manzaralı terasımızda tatlı sohbetin ve ücretsiz deneme dersinin keyfini çıkarmalısın! Hemen şimdi ücretsiz deneme dersi formumuzu doldur, sana ulaşıp randevunu planlayalım!

8. Galata Sanat Merkezini Neden Tercih Etmeliyim?

Çünkü Galata Sanat Merkezi misyonu gereği en doğru metotlarla en uygun ücretlere sahip olan, yöneticisinden eğitmenine, tasarımından çalışma sistemine kadar tamamen en nitelikli eğitimler için kurgulanmış bir kurumdur. Sanatın her alanında genç ve dinamik kadrosuyla eğitim veren yaşam enerjisi yüksek bir merkezdir. Ülkemizde sanatın gelişmesi için eğitim metotları üzerinde çalışmalar yapan merkezlerimiz ticari bir işletme olmanın çok ötesindedir. Buna yönelik çeşitli yayınlar çıkaran aynı zamanda da Dostluk Ortağım projesiyle doğaya ve geleceğimize katkıda bulunan kolektif bir topluluktur. Birlikte çok daha güçlü olacağımıza inanıyoruz. Hem eğlenerek öğrenmek hem de Dostluk Ortağımız olmak istersen seni de aramıza katılmaya davet ediyoruz! Diğer kurslarımıza da göz atmayı unutma!

Ücretsiz Deneme Dersi Kayıt Formu