Skip to content

Cajon Kursu

Galata Sanat Cajon Kursu İle Müziğe Parmaklarınızla Yön Verin!

Bir rivayete göre Güney Amerika’da kölelerin sandık kenarlarına vurarak ritim tutmasıyla yaygınlaşan Cajon, İspanyolcada “sandık, kutu” anlamına gelen cajones kelimesinden türetilmiştir. Vurmalı bir çalgı olan cajonun kökeni Peru kültürüne dayanmaktadır. Cajon birçok farklı ahşap malzemeden üretilebilen bir enstrümandır. Bunlardan en yaygın ve en ucuzu ince kontrplaktan üretilmiş olanlarıdır. Bir cajon satın almadan önce mağazamızı ziyaret ederek bu konuda detaylı bilgi alabilirsin. Şekil olarak dikdörtgenler prizmasına benzeyen bu alet gerek elle gerekse tokmak veya çubuklarla ritim tutularak çalınır. Galata Sanat Merkezi olarak sizlere sunduğumuz cajon kursu sayesinde içinizin derinliklerinden gelen ritmi parmaklarınızla müziğe dökebilirsiniz! Cajon kursu hakkında merak edilen soruları sizler için cevapladık.

Galata Sanat Merkezi Cajon Kursu Hakkında Sıkça Sorulan Soruları Cevaplıyoruz!

 

1. Cajonu Kimler Çalabilir?

Müziğin mihenk taşı olan ritme dayalı bu enstrümanı fiziksel bir engeli bulunmayan her birey çalabilir. Cajon çalabilmek için ihtiyacınız olan tek şey ritim duygusudur. Bu enstrümanı çalmak isteyen herkesi alanında uzman eğitmenlerimizle ücretsiz deneme dersine katılmaya davet ediyoruz!

2. Cajon Çalmak İçin En Uygun Yaş Aralığı Nedir?

Bizler için bu sorunun cevabı belli; “7’den 70’e herkes her enstrümanı çalabilir!”. Burada belli bir yaş aralığı yoktur. Bilhassa senin cajon çalmak istediğini fark ettiğin yaş bizim için en ideal yaştır. Parmakların gücüne dayanan bir çalgı olduğundan küçük yaştaki öğrenci adaylarımızın kaydını kabul etmeden önce deneme dersinde test etmeyi tercih ediyoruz. Eğer gelişiminin yeterli olduğunu düşünürsek kaydı kabul ediyoruz. Sen de kayıttan önce kendini denemek istersen hemen ücretsiz deneme dersi için form doldurabilirsin!

3. Ne Kadar Zamanda Cajon Çalabilirim?

Cajon çalmak için öncelikle ritim duygunuzun gelişmiş olması gerekmektedir. Bu sürecin uzunluğu ise tamamen size bağlıdır. Cajon eğitiminde derslere düzenli katılarak ve eğitmenlerimizin verdiği alıştırmaları düzenli yaparak maksimum verimle ilerleyebilirsiniz. Öz disiplininizle doğru bir metot izleyerek bu enstrümanda hızlıca ilerlemek bir hayal değildir. Ancak yine de bu öğrenme sürecinin kilit noktasının siz olduğunu unutmamalısınız. Her zaman olduğu gibi önemli olan çok çalışmak değil düzenli çalışmaktır diyor ve sizi detaylı bilgi sahibi olmak için merkezimize davet ediyoruz!

4. Cajon Çalmak Zor Mu?

Tabii ki de değil! Aksine bir o kadar da eğlence dolu bir enstrümandır cajon. Cajon derslerinde ritmin akışına kapılarak zamanın nasıl geçtiğinin farkına bile varamayacaksınız. Bu keyifli öğrenme yolculuğunuzda yapmanız gereken tek şey istikrarınızı korumak ve eğitmeninize kulak vermektir. Gerisi kendinizi müziğe bırakmak ve olabildiğince haz almak!

5. Galata Sanat Merkezinde Cajon Dersleri Nasıl İşleniyor?

Galata Sanat Merkezinde cajon kursu iki farklı şekilde verilmektedir. İstersen merkezlerimize yüz yüze olarak ya da online cajon kursu ile öğrenme yolculuğuna başlayabilirsin. Her iki türlü de dersler birebir ve özel ders şeklinde işlenmektedir. Burada öğrenci bazlı bir eğitim modeliyle ilerlemekteyiz. Alanında yetkin eğitmenlerimizin ışığında ihtiyacınız olan tüm bilgileri size sunmaya hazırız. Ayrıca sizler için kursumuza kayıt olmadan önce katılabileceğiniz ücretsiz deneme dersi imkanı sunuyoruz. Bu ders sayesinde eğitmenlerimizle aklınızdaki her soruyu paylaşabilir, cajon enstrümanıyla kendi deneyimlerinizi kazanabilirsiniz. Ücretsiz deneme dersi için hemen form doldur, sonrasında sana ulaşıp randevunu planlayalım!

6. Cajon Kursu Hangi Gün ve Saatlerde Verilmektedir?

Galata Sanat Merkezi olarak öğrenci bazlı bir eğitim modeliyle hizmet vermekteyiz. Birebir özel ders şeklinde verdiğimiz cajon eğitimlerimizin gününü ve saatini sizin uygunluk durumunuza göre ayarlıyoruz. Kayıt olmaya geldiğinizde arzu ettiğiniz günlere ve saatlere yönelik eğitmeninizle eş zamanlı bir kurs planı oluşturuyoruz. Sonrasında ise eğitiminiz boyunca bu planda sabit bir şekilde ilerliyoruz. Eğitmenlerimizin uygunluk durumunu öğrenmek için hemen bizi arayabilirsiniz!

7. Cajon Kursu Ücretleri Ne Kadar?

Galata Sanat Merkezi olarak cajon kursu fiyatlarımızı eğitimimizin kalitesini ve niteliğini göz önüne alarak en uygun şekilde oluşturmaktayız. Bu fiyatlandırmada merkezlerimizin ulaşılabilir konumu ve her anlamda donanımlı eğitmenlerimizin payı büyüktür. Ayrıca merkezlerimiz sadece ders alıp gideceğiniz bir yer olmaktan ziyade ders dışında da zaman geçirmekten büyük keyif alacağınız bir yer olacaktır. Galata Sanat, sana sadece sanat öğretmeyi değil ayrıca sanata dair sohbetler edebileceğin birçok ortamı da vaat ediyor. Cajon derslerinin yanı sıra ücretsiz olarak grup solfej derslerine katılabilir ve orkestrada yer alabilirsin. Cajon eğitimin son bulduğunda bile orkestramızın kapıları sana her daim açık! Yani anlayacağın Galata Sanat cajon kursuna vereceğin her kuruşun karşılığını fazlasıyla alacağın bir sanat eğitimi seni bekliyor!

8. Cajon Kursuna Başvurmak İçin Neler Gerekiyor?

Gerekli olan tek şey sizin bu konudaki isteğinizdir! Bir de gelirken Nüfus Cüzdanınızı ya da Kimlik Kartınızı getirmeyi unutmazsanız süper olur. Birlikte keyifli bir zaman geçirmek için sizi en kısa zamanda merkezimize bekliyoruz!

9. Neden Galata Sanat Merkezi?

Çünkü Galata Sanat Merkezi misyonu gereği en doğru metotlarla en uygun ücretlere sahip olan, yöneticisinden eğitmenine, tasarımından çalışma sistemine kadar tamamen en nitelikli eğitimler için kurgulanmış bir kurumdur. Sanatın her alanında genç ve dinamik kadrosuyla eğitim veren yaşam enerjisi yüksek bir merkezdir. Ülkemizde sanatın gelişmesi için eğitim metotları üzerinde çalışmalar yapan merkezlerimiz ticari bir işletme olmanın çok ötesindedir. Buna yönelik çeşitli yayınlar çıkaran aynı zamanda da Dostluk Ortağım projesiyle doğaya ve geleceğimize katkıda bulunan kolektif bir topluluktur. Birlikte çok daha güçlü olacağımıza inanıyoruz. Hem eğlenerek öğrenmek hem de Dostluk Ortağımız olmak istersen seni de aramıza katılmaya davet ediyoruz! Diğer kurslarımıza da göz atmayı unutma!

Ücretsiz Deneme Dersi Kayıt Formu