Skip to content

Çizim Nedir?

Resim çizmek, günümüz dünyasında hem meslek olarak hem de hobi olarak bilinen bir aktivitedir. Çizim yapmak insanı rahatlatan, günlük hayatın stresinden ve gürültüsünden kurtaran en temel sanat dallarından bir tanesidir. Resim yapmak; insanları hayalini kurduğu dünyaya götürebilen ve aynı zamanda da duygularını, düşüncelerini ya da dertlerini anlatmasında yardımcı olan en önemli sanat olmak ile birlikte çizim, adeta insanlara özgürlüğü vaat etmektedir. 

Resim Nasıl Çizilir?

Resim çizme aslında sanıldığının aksine sadece yetenek işi değildir. Her konuda olduğu gibi resim çizimleri yapmak için de gerekli olan eğitim alındığında ve düzenli olarak çalışıldığında isteyen herkes bu işi başarabilmektedir. Ülkemizde oldukça popüler olan resim kursları sayesinde resim yeteneği olmadığını düşünen hatta çöp adam bile çizemeyen kişilerin düzenli ve disiplinli bir şekilde çalışarak resim yapmayı öğrenmesi olanaksız bir ihtimal değildir. Resim kursları çoğunlukla okul sınavlarına hazırlık için tercih edilirken sadece hobi amaçlı resim çizmeyi öğrenmek için de tercih edilebilmektedir. Çizim atölyesi derslerinde disiplinli ve düzenli bir çalışma sonucunda isteyen herkes resim çizimi hakkında gerekli bilgiye ve tekniğe sahip olabilmektedir.

Yetenek Sınavına Hazırlık Kursları

Günümüz dünyasında genellikle güzel sanatlar fakültesine girmek için ya da okula hazırlık için tercih edilen resim kursları bazı durumlarda sadece hobi amaçlı resim çizmeyi öğrenmek için de tercih edilebilmektedir. Güzel sanatlar fakültesine girmek isteyen öğrenciler yetenek sınavlarında başarılı olabilmek için çoğunlukla yetenek sınavına hazırlık kurslarına başvurmaktadır. Bu kursta öğrencilerin ulaşması gereken seviyeye gelmeleri için gerekli tüm bilgi ve teknikler alanında uzman profesyonel eğitmenler tarafından öğrencilere sunulmaktadır. Ayrıca yetenek sınavına hazırlık kurslarında önemli ressamlar hakkında detaylı bilgiler de öğrencilere aktarılmaktadır.

Resim Kursu Galata Sanat’ta

Alanında uzman eğitmen kadrosu, birebir özel ders imkanı ve kaliteli eğitimi ile İstanbul’un en çok tercih edilen resim kursu Galata Sanat Merkezinde; karakalem, kuru boya, sulu boya, pastel boya, guaj, kolay, yağlı boya, marker, rapido ve temel illüstrasyon dersleri verilmektedir. Birçok farklı resim dersi imkanı sunan Galata Sanat Merkezinde resim kursları karakalem ve desen çizimleri ile başlayıp figür desenleri ve perspektif çizimleri ile devam etmektedir. Kursun ilerleyen zamanlarında öğrencilere kuru boya teknikleri ve natürmort çizimler de öğretilmektedir. Galata Sanat Merkezi çizim kursları ayrıca öğrencilerin özellikle uzmanlaşmak istediği bir çizim tekniği varsa o alanda eğitim de verebilmektedir. Galata Sanat Merkezi resim kursunda öğrenciler isteklerine göre birebir özel derse ya da grup derslerine katılabilmektedir.  Kurs saatleri ve günleri hem öğrencilerin hem de eğitmenlerin uygun olduğu ortak zaman belirlenerek planlanmaktadır. Beyoğlu resim kursu ve taksim resim kursu arayanların ilk tercihi olan Galata Sanat Merkezinde çizim kursu fiyatları diğer resim kursları ile karşılaştırıldığında çok daha uygundur.

Resim Kursu Fiyatları

İstanbul’un en çok tercih edilen resim kursu Galata Sanat Merkezinde öğrencilere en kaliteli eğitim verilirken aynı zamanda da en uygun fiyatlar sunulmaktadır. Galata Sanat Merkezi resim kursu ücretleri hakkında detaylı bilgi almak isteyen kişiler hiç zaman kaybetmeden Galata Sanat Merkezi iletişim numaraları aracılığı ile iletişime geçebilir ya da mail üzerinden de bilgi sahibi olabilirler.

Karakalem Resim Kursu

Galata Sanat Merkezi resim kursunda verilen karakalem dersleri; alanında uzman eğitmenler tarafından verilmektedir. Özellikle resim alanında karakalem çizimler üzerinde uzmanlaşmak isteyen öğrencilerin sık sık tercih ettiği karakalem resim kurslarında gerekli olan teorik bilgiler öğrencilere verilirken aynı zamanda da pratik uygulamalı çalışmalar da yapılmaktadır. Karakalem resim kursunda çizim teknikleri ve karakalem çizimlerde kullanılan kalem çeşitleri başta olmak üzere gerekli olan tüm bilgiler eğitmenler tarafından öğrencilere sağlanmaktadır.

Yağlı Boya Kursu

İstanbul ili içerisinde herkesin kolaylıkla ulaşım sağlayabileceği Galata Sanat Merkezinde en çok talep gören kurslardan bir tanesi yağlı boya kursudur. Yağlı boya kursunda öğrencilere yağlı boya dersleri; alanında uzman eğitmenler tarafından verilmektedir. Resim kursu taksim ve diğer bölgelerde çok fazla ilgi gören bir kurs olmak ile birlikte en fazla güzel sanatlar bölümü öğrencileri tarafından tercih edilmektedir. Sizler de yağlı boya kursuna katılmak istiyorsanız Galata Sanat Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.  

Paylaş: