Skip to content

Dans Nedir?

Dans, çok eski tarihlerden beri var olan ve insanlardan hep ilgi gören, eğlenceli bir aktivite ve sanattır. Dans deyince günümüzde akla birçok farklı dans türü gelmektedir. Tango, samba vb. Latin danslarının yanında modern dans, break dance, rock n roll dansı daha günümüz müziği ile ortaya çıkmış danslar, çeşitli halk oyunları gibi birçok farklı dans çeşidi vardır ve hepsi farklı gruplardan ilgi görür. Dans etmeyi öğrenmek de eğlenceli ve eğlenceli olduğu kadar da zahmet isteyen bir süreçtir.

Nasıl Dans Edilir?

Dans etmek isteyen insanların mutlaka iyi bir eğitimi alması gerekir. Nasıl iyi resim çizmek için ilk olarak temel çizim tekniklerini  öğrenmek ve daha sonra bu temelin üzerine katarak ilerlemek gerekiyorsa, dans için de aynı şey geçerlidir. Dans, bir sanat dalıdır ve ortaya konan işin de bir sanat eseri olması gerekir. Dans etmeyi öğrenmek için ilk gereklilik, dans teknikleri olarak karşımıza çıkmaktadır. Tüm dans türlerinin birbirinden farklı teknikleri vardır.  En basitinden, ikisi de Latin dansı olmasına rağmen, tango ile samba arasında ciddi farklar vardır ve bu iki dansta bulunan dans hareketleri birbirinden oldukça farklıdır. Bunların iyi öğrenilmesi gerekir.

Dans Kursları Galata Sanatta

Dans etmeyi gerçekten öğrenmek için, İstanbul’da gidebileceğiniz en doğru adres Galata Sanat olacaktır. Galata Sanat, bünyesinde çok farklı danslarla ilgilenen çok sayıda dans eğitmenine sahiptir. En alt seviyeden en üst seviyeye kadar giden dans kurslarında, ilgilendiğiniz dansa dair tüm incelikleri ve gereklilikleri öğrenebilirsiniz. Bu yönüyle Galata Sanat, bir dans kursundan ziyade dans okulu kategorisine giriyor bile denilebilir. İstanbul dans kursu denildiğinde akla ilk gelecek seçenek Galata Sanat İstanbul olacaktır.

Dans Dersleri Nasıl İşlenir?

Dans kurslarına katılım dans eğitimi alacak kişilerin aklındaki sorulardan birisi de, dans derslerinin işleyişinin nasıl olduğudur. Farklı dans türleri için farklı programlar olsa da temel işleyiş birçok dans için benzerlik gösterir. İlk olarak temel hareketleri öğrenerek başlarsınız. Ayaklarınızı, kollarınızı ve vücudunuzu doğru şekilde hareket ettirmek, birçok ders için temeldir.  Aldığınız kurs tango kursu da olsa, modern dans kursu da olsa ilk olarak temel teknikleri öğrenmeniz gereklidir. Dans eğitimi almak isteyen birçok kişi, dans etmeyi öğrenecekleri adresin konumuna da önem vermektedir. Kolay ulaşım sağlanabilen semtte bulunan kurslar daha çok ilgi görmektedir. Galata Sanat İstanbul, İstanbul’un en merkezi ve ulaşılması en kolay yeri olan Taksim’de bulunur. Taksim dans kursu seçenekleri arasında, eğitmen sayısı ve kalitesi ile en göz önündeki seçenektir.

Dans Kursu Fiyatları

Dans kursları hakkında en çok merak edilen konulardan birisi de doğal olarak fiyatlardır. Dans kurslarının fiyatları, birçok faktöre bağlı olarak değişmektedir. Fiyatıyla insanların ilgisini çeken çok ucuz bir kursta, yaptığı işin detaylarına tamamen hakim bir eğitmen olmayabilir. Böyle bir kursta eğitim almak, kişiye dans anlamında hiçbir şey katmayacaktır. Bu yüzden, hangi kursta eğitim alınacağı hakkında seçim yapılmadan önce iyi bir araştırma yapılmalı ve ödenen para ile alınan eğitimin dengeli olacağı bir kurs seçilmelidir. 

Paylaş: