Skip to content

Ders Gün ve Saatleri Nasıl Planlanır?

Ders gün ve saatleri nasıl planlanır? Ne zaman başlayabilirim? Ne kadar zamanda enstrüman çalmayı öğrenebilirim gibi kafanızı meşgul eden tüm soruları burada cevaplamaya çalıştık. 

Galata Sanat’ta alanında uzman eğitmenlerle ve uçtan uca bir eğitimle gerçekleşen eğitimler, birebir olarak tamamen buna göre dizayn edilmiş dersliklerde yapılmaktadır.

Müzik eğitiminde öğretmen – öğrenci uyumunun ne kadar önemli olduğunu biliyor ve ders akışını tamamen bunu dikkate alarak oluşturuyoruz. Öğrencinin kendisinde ulaşmak istediği noktayı ve müzik çizgisini analiz ettikten sonra onu, en doğru eğitmenle buluşturuyoruz. Eğitmenimiz tamamen öğrencinin düşündüklerini ve taleplerini dinledikten sonra dersler için gereken akışı belirliyor ve daha yolun başında bu yolculuğu olabilecek en keyifli hale getiriyor. Öğrenci odaklı bu yaklaşımımız sayesinde derslerimiz hem eğlenceli hem de sanat dolu geçiyor.

Eğitimler basit olarak klasik temel eğitim ile başlıyor. Saksafon nasıl tutulur, saksafon nasıl üflenir, saksafon ve parçalarının tanıtımı, saksafon çalma teknikleri ve parmak egzersizleri, armoni bilgisi, saksafon bakımı ve temizliği gibi birçok detay öğretiliyor. Sonraki aşama ise öğrencinin ulaşmak istediği müzik çizgisine göre belirleniyor.

Ne Zaman Başlayabilirim ?

Derslerin gün ve saat planlamasını da her zaman belirttiğimiz gibi öğrencinin istek ve talepleri doğrultusunda oluşturuyoruz. Amacımız süreci olabildiğince keyifli hale getirerek öğrencinin ideallerine erişmesine katkı sağlamak. Bu bakış açısıyla eğitmenimiz, öğrencisiyle vakit geçirdikten, öğrencinin ulaşmak istediği noktayı ve mevcut seviyesini anladıktan sonra ders akışını belirliyor. Galata Sanat’ta gerçekleşecek birebir derslerde sabit bir gün ya da saat yoktur. Hem öğrenciye hem de eğitmenine uyacak ortak gün ve saatler belirlenerek süreçten maksimum fayda sağlamak amaçlanır.

Sanat merkezimizde baştan uca planlanan birebir eğitime ek olarak Solfej derslerimiz de yapılmaktadır. Solfej derslerimiz her Pazar günü öğleden sonra saat 1’de başlamakta ve küçük gruplar halinde “teorik eğitim” olarak işlenmektedir.

Eğer Enstrüman çalmayı öğrenmek yada başka bir eğitim almak istiyorsan ücretsiz derslerimize katılmak için bizimle iletişime geçebilir ve süreç hakkında bizden daha detaylı bilgi alabilirsin. İşte Galata Sanat’ta eğitim almaya başlamak bu kadar kolay! Sanat dünyasına adım atmaya karar verdiğin anda Galata Sanat bir tık uzağında.

Galata Sanat Merkezi Nerede?

Buradayız

Şahkulu Mahallesi, İlk Belediye Cd. No:12, 34421 Beyoğlu/İstanbul
Telefon: 08503050800
E-posta: info@galatasanat.com

Saatlerimiz

Hafta içi: 10:00-22:00
Hafta sonu: 11:00-22:00

Galata Sanat Merkezi, Galata kulesi sokağında bir çok sanat eğitimi veren bir merkezdir. Sizler de müzik kursları veya sanat merkezleri arasında bir arayış içerisindeyseniz, doğru adrestesiniz. Sanatın merkezlerinden İstanbul Galata’da başarılı ve içi dolu uygulamalı eğitim alabilme şansı elde edeceksiniz. 

Paylaş: