Skip to content

Dj’lik Nedir?

Günümüz dünyasında her geçen gün müziğin önemi giderek artış göstermektedir. Sadece müzik dinlemek değil kendi müziğini kendi yapmak isteyen insanlar tarafından çok fazla ilgi gören mesleklerden biri olan DJ’lik; birtakım gerekli eğitimler gerektiren bir meslektir. Günlük hayatımızda sık sık karşılaştığımız müzik terimlerinden biri olan DJ kelimesinin açılımı Disk Jockey olarak bilinmektedir. Genellikle barlarda, gece kulüplerinde, tatil yerlerinde ve konser gibi alanlarda çalışan DJ’ler müzik akışını kontrol etmekten, ortama en uygun müziği seçmekten, müzikler arasındaki geçişleri uyumlu bir şekilde yapmaktan sorumlu olan kişilerdir. Ayrıca parçaları mixleyerek insanlara sunan kişi de DJ olarak bilinmektedir. Eğer sizler de müzik dinlemekten sıkılıp kendi müziğinizi kendiniz yapmak, yeni parçalar keşfetmek ve müzik alanında kendinizi geliştirmek istiyorsanız kesinlikle bir DJ kursuna kayıt olmalısınız. DJ eğitimi veren en önemli kurslardan biri olan Galata Sanat Merkezi DJ kursunda pratik ağırlıklı eğitimler ve büyük kulüplerde staj imkanı sizleri beklemektedir. 

DJ Kursunda Neler Öğrenilir?

Dj’lik eğitimi verilen DJ kursunda ilk olarak el ve göz koordinasyonu, müzik kulağının gelişmesi için pratikler, ses hassasiyeti gibi konularda çalışmalar yapılmaktadır. İstanbul ili içerisinde kaliteli eğitimi, alanında uzman eğitmenleri ve birebir özel ders imkanı ile en çok tercih edilen Galata Sanat Merkezi DJ kursunda; dj’lik için gerekli olan dj ekipmanları tanıtımı ve kurulumu, kullanılan ekipmanların farkları ve ne işe yaradıkları, kullanılan cihazların sürüm ve versiyon uyumları, bpm & ölçü okuma gibi dj’lik için gerekli profesyonel eğitimler verilmektedir. Galata Sanat Merkezi dj eğitimi sonucunda öğrenciler sadece müzik dinlemekle kalmayıp artık diledikleri gibi müzik yapabilme imkanına ve bilgisine sahip olmak ile birlikte beat matching, harmonic mixing ayarları, seslerin uyumu ve mixleme gibi dj’lik için gerekli olan tüm bilgilere de sahip olacaktır.

Dj Kursu Fiyatları

Dj eğitimi almak isteyenlerin ilk tercihi olan Galata Sanat Merkezi DJ kursunda verilen eğitim tam olarak 8 hafta sürmek ile birlikte 16 saat ders işlenirken 16 saat de alanında uzman eğitmenler ile birlikte egzersiz yapılmaktadır. Galata Sanat Merkezi dj kursunda eğitimini tamamlayan her öğrenci anlaşması bulunan İstanbul’un en iyi kulüplerinde sahne alma imkanına da sahip olmaktadır. Yine Galata Sanat Merkezi dj kursunu bitirip bir parça yapmak isteyen öğrenciler için de ücretsiz danışmanlık hizmeti sağlanmaktadır. Dj kursunda derslerin günleri ve saatleri öğrencilerin ve eğitmenlerin istedikleri ortak saatlerde planlanmaktadır. Dj eğitimi İstanbul ili içerisinde çok fazla ilgi gören bir kurs olduğu için fiyatlar çok fazla farklılık göstermemektedir. Dj kursu İstanbul içerisinde genellikle aynı fiyatlarda verilmektedir. Galata Sanat Merkezi‘nde verilen kaliteli eğitim, alanında uzman eğitmenler ve özel ders imkanı göz önüne alındığında İstanbul içi en uygun fiyata sahip olan dj’lik kursudur.

Dj Olmak İçin Gerekenler Nelerdir?

Dj olmak için gerekli olan bazı önemli şartlar bulunmaktadır. Dj olmak için bir Dj kursundan profesyonel dj’lik eğitimi almış olmak gerekmektedir. Dj kurslarını başarı ile tamamlayıp gerekli olan tüm bilgilere sahip olan kişiler dj olabilmektedir. Dj kurslarına katılmak için ise herhangi bir şart aranmamaktadır. Küçükten büyüğe herkes Galata Sanat Merkezi dj kursuna kayıt olarak hayallerine kavuşabilir! Eğer sizler de dj eğitimi almak, hayallerinize kavuşmak ve müzik dinlemenin değil müzik yapmanın tadına varmak istiyorsanız hiç zaman kaybetmeden İstanbul’un en iyi dj’lik eğitimi veren Galata Sanat Merkezi ile iletişime geçerek kayıt olabilirsiniz!

Paylaş: