Skip to content

Gitar Kursu

Gitar Kursu İstanbul İle Müziğin Renkli Dünyasına Adım Atın!

Gitar Kursu İstanbul, Ankara, İzmir, Çanakkale, Beyoğlu, Kadıköy, Üsküdar, gitar çalmak istiyorum, gitar çalmak zor mu, hangi gitar benim için daha uygun, klasik, elektro, caz, akustik, flamenko gitar…

Gitar çalma fikri hemen hemen bir çok insanın aklına hayatının bir döneminde girmiştir. Özellikle müziğe dünyasına ilk adımı atmak için bu enstrüman sıklıkla tercih edilir. Müzik denince akla gelen ilk enstrümanlardan biri gitardır. Pek çok müzik türüne kolaylıkla uyum sağlaması, insan sesiyle eşlik edilebiliyor oluşu gibi avantajları bunun başlıca sebeplerindendir.

Tarihi milattan öncesine dayanan gitar, oldukça eski ve soylu bir müzik aletidir. İlk olarak nerede ortaya çıktığına dair birçok farklı teori mevcuttur. Kabartmalarda yer alan şekillere dayanarak gitarın ilk olarak Orta Doğu’da ortaya çıktığı öne sürülmektedir.Günümüzdeki gitarlara benzeyen enstrümanların ise 1500’lü yıllarda geliştirildiği bilinmektedir. Genel itibariyle 6 telden oluşan bu enstrümanlar, bir elle gövde kısmındaki tellere vurarak diğer elle ise sap kısmındaki uygun tellere basarak çalınır. Elle çalınabildiği gibi penalar yardımıyla da bu enstrümanı kolaylıkla çalabilirsiniz.

Akustik, bas, elektro ve klasik olmak üzere başlıca dört farklı çeşidi vardır. Bunlardan hangisinin sizin için en uygunu olduğun konusunda kararsızsanız öncelikle hangi türde müzik yapacağınıza karar vermelisiniz. Bu konuda yardım almak istersen Gitar Çeşitleri ve Özellikleri konulu yazımıza da göz atabilirsin. Müzik kariyerinize dair kafanızda az çok bir rota belirledikten sonrasında ise uzman görüşü almak için merkezlerimizi ziyaret edebilirsin. Ayrıca ücretsiz deneme derslerimizde farklı türden gitarları deneyebilirsin. Hemen ücretsiz deneme dersi formunu doldur, sana ulaşıp randevunu planlayalım!

Gitar Kursu Hakkında Tüm Merak Ettiklerinizi Cevaplıyoruz!

 

1. Kimler Gitar Çalabilir?

Her zaman söylediğimiz gibi fiziksel yeterliliği müsaade eden herkes her enstrümanı çalabilir. Buna gitar da dahildir. Gitar çalarken kendinizi ritme kaptırıp kendinizi büyülü bir dünyanın içerisinde hissedeceksiniz. Evde, sokakta, sahilde ve istediğiniz her yerde gitarınızı çalabilirsiniz. Tek başına olsanız bile en yakın arkadaşınız gitarla sosyalleşebilmek mümkün! Seneler boyu bir köşede dursa bile kılıfından çıkardığınız an ilk günkü duyguları hissedeceksiniz.

2. Benim İçin En Uygun Gitar Türü Hangisidir?

Hangi tür gitarın senin için en iyisi olduğuna karar vermek için öncelikle hangi tarzda müzik yapmak istediğinizi kararlaştırmalısın. Tonlarına ve teknik özelliklerine göre ayrılan bu gitarları bizzat denemek istersen hemen form doldurabilirsin! Merkezimizde alanında yetkin eğitmenlerimiz sayesinde aklındaki tüm sorulara cevap bulabilir, kolaylıkla kararını verebilirsin. Bu konuda kaleme aldığımız Gitar Çalmaya Başlarken Hangi Gitarı Almalıyım? konulu yazımız da karar verme sürecine ışık tutabilir. Ayrıca fikir sahibi olmak istersen Elektro Gitar Kursu, Klasik Gitar Kursu ve Caz Gitar Kursu başlıklarımızı da inceleyebilirsin.

3. Gitar Çalmak İçin İdeal Yaş Nedir?

7’den 70’e her yaşa hitap eden bu enstrüman için bir alt ya da üst yaş sınırı yoktur. Her yaştan insanın rahatlıkla öğrenebileceği bir çalgıdır. Sen hangi yaşında gitar çalmak istediğini fark ettiysen ideal yaş odur! Merkezlerimizde, gitar çalmak için gerekli fiziksel yeterliliklere sahip olan herkese yer vardır. Gitar çalabilmek için parmakların güçlenmiş olması gerekir. Bu nedenle küçük yaştaki öğrencilerimizin fiziksel yeterliliğini ücretsiz deneme dersinde test ettikten sonra kayıt alıp almamaya karar veriyoruz. Hadi sen de kaç yaşında olursan ol gel ve hayallerini hayata geçirmenin tadını çıkar!

4. Gitar Çalmak Zor Mu?

Her enstrümanda olduğu gibi gitar çalmanın da kendince zorlukları vardır. Fakat korkmayın! Tecrübeli eğitmenlerimiz sayesinde bu süreç oldukça kolay ve keyifli bir şekilde ilerleyecektir. Gitar ve penaların tutuşu, penasız gitar çalma teknikleri ve notaların yerleri gibi ilk derslerimizi gördükten sonra adaptasyonun oldukça hızlı ilerleyecektir. Tabi bu süreci kolaylaştırmanın senin elinde olduğunu unutma! Sen bu konuda istekli ve istikrarlı olduğun sürece istediğin noktaya gelmen oldukça kolaylaşacaktır. Eğitimlerimiz disiplinli olmasının yanı sıra oldukça eğlencelidir de. Hadi sen de bu yolculukta bize katıl ve eğlenerek öğrenmenin tadını çıkar!

5. Ne Kadar Zamanda Gitarda Uzmanlaşabilirim?

Bir enstrüman öğrenmede ki en önemli noktalar sabırlı olmak ve devamlılık göstermektedir. Burada başlangıçtaki hevesini istikrara döndürme konusunda özen göstermelisin. Unutma ki önemli olan çok çalışmak değil düzenli aralıklarla egzersizler yapmaktır. Eğitmeninin sana uygun oluşturduğu müfredat ve doğru tekniklerle gitarda gelmek istediğin noktaya oldukça hızlı bir şekilde geleceksin. Eğitimine dair aklındaki tüm soruların cevabını ücretsiz deneme dersinde eğitmenlerimiz verecektir. Hemen formu doldur, sana ulaşıp randevunu planlayalım!

6. Galata Sanat’ta Gitar Kursu Nasıl İşleniyor?

Galata Sanat Merkezinin eğitmen kadrosu, yaptığı işlerle kendi kitlesini oluşturabilmiş, alanında akademik kariyerini tamamlamış ve müzik piyasasının en önde gelen isimleri arasından seçilerek özenle oluşturulmuştur. Deneyimli eğitmenlerimizin sana uygun olarak oluşturduğu müfredat kapsamında dersler işlenir. Derslerimiz birebir özel ders şeklindedir. Özel derslerin yanı sıra haftalık olarak grup şeklinde teori-solfej dersleri de verilmektedir. Bu dersler sayesinde teorik bilgini arttırabilir ve gitarla diğer enstrümanlara eşlik edebilmeyi öğrenirsin. Ayrıca temel müzik eğitimden sonra orkestramızda yeriniz hazır. Nota bilgini geliştirebilmek ve diğer enstrümanlarla uyum halinde çalabilmeyi öğrenmek için orkestramız sana kaçırılmaz fırsatlar sunuyor. Eğitimin sonlansa bile dilediğin sürece orkestramızda çalmaya devam edebilirsin.

İçinde bulunduğumuz pandemi koşullarını göz önüne alarak bir de Online Gitar Kursu seçeneği sunuyoruz. Bazı kursların aksine online dersleri video kayıtı olarak değil, birebir canlı ders şeklinde işliyoruz. Her iki eğitim modelimiz için de başlangıçta müsait olduğun gün ve saatlere göre bir ders planı oluşturuyoruz. Sonrasında ise eğitimine bu ders planı dahilinde sabit bir şekilde devam ediyoruz.

7. Gitar Kursu Ücretleri Nedir?

Galata Sanat olarak alanında yetkin eğitmenlerimiz ve kaliteli eğitimlerimizi olabildiğince uygun fiyatlarla size sunmaya özen gösteriyoruz. Fiyatlandırma politikamızda merkezlerimizin ulaşılabilir konumları ve eğitmen kadromuzun piyasanın önde gelen isimlerinden oluştuğunu da göz önünde bulunduruyoruz. Gitar kursu İstanbul için ödediğiniz her kuruşun hakkını fazlasıyla alacağınızın garantisi veriyoruz. Ayrıca merkezlerimiz sadece ders alıp gideceğin bir yer olmaktan ziyade sana her türlü sosyalliği sunan ortamlardan oluşmaktadır. Zaman geçirmekten keyif alacağın bu ortamlarda sanatla ilgili etkinliklere katılabilir, bu sohbetlere dahil olabilirsin. Sosyal sorumluluk projemiz sayesinde ise Dostluk Ortağımız olarak birçok öğrenciye ve doğaya katkıda bulunduğunu da unutma!

8. Gitar Kursuna Başvurmak İçin Neler Gerekir?

Gereken tek şey senin arzun! Bir de gelirken kimlik belgeni de yanında getirirsen bu iş tamamdır. Gitar kursu istanbul ve diğer şehirlerdeki şubelerimizde başlamak için gitar sahibi olmana gerek yoktur. Bir gitar satın alana kadar merkezlerimizde bulunan gitarları kullanabilirsin. Gitar satın alırken ise en doğru tercihi yaptığından emin olmak istersen mağazamızı ziyaret edebilirsin. Zamanın bol olduğu bir günde gelmeni tavsiye ederiz. Hem ücretsiz deneme dersine katılmak hem de eğitmenlerinle tanışmak için hemen form doldurabilirsin. Sana ulaşıp randevunu planlayalım ve sonrasında birlikte keyifli sohbetlerin tadını çıkaralım!

9. Neden Galata Sanat Merkezi?

Çünkü Galata Sanat Merkezi; misyonu gereği en uygun metotlarla en uygun ücretleri sağlayan, yöneticisinden eğitmenine, tasarımından çalışma sistemine kadar nitelikli eğitimi amaç edinen bir kurumdur. Sanat eğitiminin her alanında genç ve dinamik kadrosuyla yaşam enerjisi yüksek bir merkezdir. Ticari bir işletme olmanın ötesine bakar ve ülkemizde sanatın gelişmesi için eğitim metotları üzerinde çalışmalar yapar. Bu konuda çeşitli yayınlar çıkararak Dostluk Ortağım projesiyle doğaya ve geleceğe katkıda bulunmaya çaba gösteren kolektif bir topluluktur.

Diğer kurslarımıza da göz atmayı unutma!

Ücretsiz Deneme Dersi Kayıt Formu