Skip to content

Kimler Keman Çalabilir?

Özetlemek gerekirse, isteyen herkes keman çalabilir. Bazen göze zor bir enstrümanmış gibi gelse de, düşünüldüğü kadar zor bir enstrüman değildir. Her şeyin püf noktası temelinde yatmaktadır. Keman kursu hizmetimizde başlangıç seviyelerinde oturtulan uygun temel, ileri seviyelerde size oldukça büyük kolaylıklar sağlayacaktır. Bu nedenle, kemanı tutuşunuzdan başlayıp çeşitli tekniklere varana kadar bütün sır temelde yatmaktadır.

Diğer bir çok enstrümanda olduğu gibi bedensel engel büyük bir sorundur. Ancak azim ve disiplinli çalışma düzeni, başarıya atılmış en büyük adımlardan biridir. Verilebilecek en uygun örnek olarak, 2004 yılında kaza sonucu sağ kolunu kaybeden Japon uyruklu hemşire Manami İto’dur. İto, geçirdiği kaza sonucu kolunu kaybettiğinde, pes etmek yerine müziğe ve kemana olan aşkına bağlı kalarak azmetmiş ve kısa bir süre içerisinde dünyaca ünlü bir keman virtüözü olmuştur. Başarısını azmine borçlu olan İto, günümüzde halen daha sahne almakta ve kendini geliştirmektedir. Galata Sanat Merkezi, birlikte engelleri aşmak ve başarıya ulaşmak için her daim yanınızda. İnanmak başarmanın yarısıdır.

KEMAN ÇALMAK İÇİN EN UYGUN YAŞ NEDİR?

Çoğu alanda olduğu gibi keman çalmaya da ufak yaşta başlamanız, eğitim süresi, tecrübe ve verimlilik açısından daha iyidir. Ancak öğrenmenin yaşı yoktur. Bu nedenle öğrenmeye başlama yaşınız aslında o kadar büyük bir sorun teşkil etmemektedir. Çalamam diye rehavete kapılmanız yersizdir.

Eğer gerçekten istiyorsanız, Galata Sanat her daim yanınızda. Keman kursu içerisinde kaliteli Keman dersi ve eğitimi vermekteyiz. Öğrenmek isteyen her bir birey, Galata Sanat’ın gözünde farklı cevherlerdir. Tek gereken şey, yeterli ilgi, disiplin ve özveri. Bunları sağladığınız taktirde, başaramayacağınız hiçbir şey yoktur. Verdiği her derste yüksek başarı oranına sahip Galata Sanat, denemeniz, görmeniz ve daha kolay karar verebilmeniz için; ücretsiz deneme dersleri vermekte. Keman kursu fiyatları için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Sitemizden kimlik bilgileriniz ile doldurabileceğiniz formdan kayıt olabilir, telefon veya mail kullanarak randevu alabilirsiniz. Deneme dersleri süresi boyunca Galata Sanat’ın misafirperverliği ve elit ortamına hayran kalacaksınız. Unutmayın, eğitim alacağınız yeri iyi seçmeniz kişisel ve eğitsel gelişiminiz açısından büyük önem arz etmektedir. Galata Sanat, sizin için en doğru adres olacaktır!

Paylaş: