Klarnet Kursu

Başlangıç

Birebir

4 Hafta

Kursa Kaydol
Kurslar

Kurs Hakkında

Türk pop müziğinde si bemol klarnet adı verilen klarnet kullanılır. Bu klarnetle birlikte bütün batı eserlerini icra edebilirsiniz. Başlangıç için de uygundur. Türk Müziği’nde kullanılan klarnet sol klarnet olarak adlandırılır. Teknik olarak aynı özelliklere sahip olsa da, sol klarnet biraz daha büyüktür ve kullanılması daha zordur. Bu nedenle başlangıç da önerilen klarnet si bemol klarnettir fakat öğrenci isteği doğrultusunda sol klarnet dersleri de alabilir.

Kurs Süresi
  • 4 Hafta
  • 12 Saat
Kurs Formatı
  • 4 Saat Birebir Özel Ders
  • 4 Saat Grup Solfej Dersi
  • 4 Saat Mentorluk Atölyesi (Online)

Şubeler

Kurs Kimin için?

  1. Müzikal Yeteneklerini Geliştirmek İsteyenler İçin: Klarnet kursları, müzikal yeteneklerini geliştirmek isteyen herkes için idealdir. Hem başlangıç ​​seviyesindeki öğrenciler hem de deneyimli müzisyenler, klarnet çalmayı öğrenerek müzikal becerilerini artırabilirler. Klarnet, çok çeşitli müzik türlerinde kullanılabilen çok yönlü bir enstrümandır, bu nedenle kurslar geniş bir katılımcı kitlesine hitap eder.
  2. Yeni Bir Enstrüman Öğrenmek İsteyenler İçin: Klarnet, kendine özgü sesi ve çalınma tekniği ile öne çıkan ilginç bir enstrümandır. Bu nedenle, daha önce hiç enstrüman çalmamış olanlar veya farklı bir enstrümanla deneyim kazanmış olanlar, klarnet kurslarına katılarak yeni bir enstrüman öğrenme deneyimini yaşayabilirler. Klarnet çalmak, müzikal bilgi ve yeteneklerinizi genişletmenin yanı sıra zihinsel ve fiziksel becerilerinizi geliştirmenize de yardımcı olur.
  3. Topluluk Müziği ve Orkestra Deneyimi Kazanmak İsteyenler İçin: Klarnet, birçok farklı müzik grubunda ve orkestrada önemli bir rol oynayan bir enstrümandır. Bu nedenle, grup performanslarına katılmak ve topluluk müziği deneyimi yaşamak isteyenler için klarnet kursları ideal bir seçenektir. Bu kurslar, öğrencilere notaları okuma, ritim tutma ve diğer müzisyenlerle uyum sağlama gibi becerileri öğretir, böylece onlar da topluluk içindeki rolünü başarıyla yerine getirebilirler.

Konular

Eğitmen

Ece Balekoğlu

Popüler Kültür

Ece Balekoğlu, lise eğitimini TED İstanbul Koleji’nde tamamladı. İstanbul Bilgi Üniversitesi Yeni Medya ve İletişim bölümünden mezun olduktan sonra girdiği Orta Doğu Teknik Üniversitesi Medya ve Kültürel Çalışmalar bölümünde çalışmalarını sürdürmektedir. 2019 yılından bu yana vesaireorg yayın ekibinde aktif görev almaktadır. 5 seneyi aşkın süredir popüler kültür alanında hem akademik hem de serbest çalışmalar yapmaktadır.

Sıkça Sorulan Sorular

Galata Sanat haftanın 7 günü 09:00 – 23:00 arası hizmet vermektedir.
Herkes için ulaşılabilir sanat felsefesiyle yola çıkan Galata Sanat Merkezi yalnızca 4 saat özel ders alabileceğiniz ücretlere 4 saat özel ders, 4 saat grup solfej dersi, düzenli orkestra eğitimleri alabileceğiniz ve ücretsiz birçok etkinliğe katılabileceğiniz bir programa sahiptir. Bunun yanında öğrencimiz olmanız gerekmeden her zaman etkinliklerimize katılabilir, ücretsiz çay-kahve ikramlarımızdan yararlanabilir, ders çalışabilir, arkadaşlarınızla muhabbet edebilir ve oyun oynayabilirsiniz.
Bu net bir cevabı olmayan bir sorudur. Birçok fonksiyon üzerinden kişiye özel değerlendirilerek ancak yakın cevaplar verilebilme olasılığı vardır. Öncelikle hangi seviyeden başladığımızı düşünmeliyiz. Sıfırdan mı başlıyoruz yoksa ufak tefek denemelerimiz oldu mu? Ne öğrenmek istiyoruz, ne kadar öğrenmek istiyoruz? Hedefinize yönelik olarak ‘’öğrendim’’ diyebilme süreniz elbette farklılık gösterecektir. Ne kadar ilgileneceğiz? Tabi ki de haftada 1 saat egzersiz yapan ile günde 1 saat egzersiz yapan arasında fark olacaktır.
Uzmanlar bilimsel olarak maksimum %3-5 oranında genetik faktörlerin etkili olduğunu söylüyor. Oysa yıllara dayanan gözlemlerimize göre mesele yetenekte değil, çevresel faktörlerle oluşan yatkınlık ve eğitimdir. Çevresel faktörlerin etkisini göz önünde bulundurarak, herhangi biriyle oluşabilecek tek farklılık öğrenme hızınız olacaktır. Bu hızlı giden bir araba ile yavaş giden bir araba gibidir. Her ikisi de hedefe ulaşabilir, yavaş olan biraz daha vakit alır. Tabi ki tutkunun payını da unutmamak gerekir. Tutkunuz, bağlılığınız, azminiz ne kadar yüksek ise o kadar hızlı öğreneceğiniz de kesindir. Son olarak yanlış bir algıyı da düzeltmek isteriz; hiç kimsenin iyi bir eğitmen ve doğru metodlarla, yüksek tutku ve azmine karşı herhangi bir enstrümanı öğrenememesi veya bir sanat dalında başarısız olması mümkün değildir.
Çünkü Galata Sanat Merkezi felsefesi gereği en doğru metodlarla en uygun ücretlere sahip olan, yöneticisinden eğitmenine, tasarımından çalışma sistemine kadar tamamen daha nitelikli sanat eğitimleri için kurgulanmış genç ve dinamik ve her şeyin ötesinde yaşam enerjisi yüksek bir merkezdir. Ticari bir işletmenin ötesinde ülkemizde sanatın gelişmesi için eğitim metodları üzerinde çalışmalar yapan, yayınlar çıkaran, Dostluk Ortağım Projesiyle doğaya ve geleceğimize katkıda bulunma çabası gösteren kollektif bir topluluktur!
İstanbul Beyoğlu, Kadıköy ve Kemerburgaz'da, Ankara’da, Çanakkale’de, Eskişehir'de, Bursa'da, Antalya'da ve İzmir’de olmak üzere 9 şubemizle faaliyetteyiz. Kurumsal çalışmaları ise Galata’daki ofisimizden yürütmekteyiz.

Hemen Kaydol!

Sanat merkezimizdeki atölye çalışmaları ve kurslar hakkında daha fazla bilgi almak için formu hemen gönderin.

Ücretsiz Deneme Dersi Başvurusu

İlginizi Çekebilecek Kurslar

Yüzyüze

Kadıköy Trompet Kursu

Trompet çalmayı öğrenmek için bir kurs arayışında olan insanlar, trompet dersi İstanbul gib...

Detaylı İncele

Yüzyüze

Birebir

Kadıköy Şan Kursu

Galata Sanat sayesinde başlayacağın şan kursu ile; tamamen birebir olarak eğitim göreceğin ...

Detaylı İncele

Online

Birebir

Kadıköy Piyano Kursu

Sanat ile bir araya gelmek hayatınıza renk katmak ve yeni bir başlangıç yapmak istiyorsanız  ...

Detaylı İncele

Yüzyüze

Birebir

Kadıköy Klarnet Kursu

Türk pop müziğinde si bemol klarnet adı verilen klarnet kullanılır. Bu klarnetle birlikte büt...

Detaylı İncele

 Klarnet kursuna ne zaman kayıt yaptırabilirim?

Kayıt için belirli bir tarih yoktur. İstediğiniz zaman kayıt yaptırabilirsiniz.

2- Kayıt için yaş sınırlaması var mıdır?

Herhangi bir yaş sınırı yoktur, her yaş grubu kayıt yaptırabilir.

3- Klarnet çalmak zor mudur?

Her enstrüman kendi içinde zorluklara sahiptir. Düzenli ve disiplinli çalışmak bütün zorlukları aşmanızı sağlar.

4- Klarnet çalmayı ne kadar sürede öğrenebilirim?

Bunun süre herkes için değişebilir. Tamamen öğrencinin çalışmasına bağlıdır. İstanbul Galata Sanat klarnet kursu olarak en kısa sürede en etkili sonucu almayı hedeflemekteyiz.

5- Klarnet kursu ücretleri nasıldır?

İstanbul Galata Sanat klarnet kursu nitelikli kadrosuyla, konumuyla ve verdiği üst düzey eğitimle civardaki kurslara kıyasla oldukça ekonomik ücretlere sahiptir. Dilerseniz bizleri daha yakından tanımak için ücretsiz deneme derslerimize katılabilirsiniz. Ardından uygun klarnet kursu fiyatları ile eğitimlere hemen başlamanız mümkündür.