Skip to content

Piyano Kursu

Sanat ile bir araya gelmek hayatınıza renk katmak ve yeni bir başlangıç yapmak istiyorsanız  en kaliteli eğitimcilerden oluşan konumunun güzelliği ve eğitim gelenekleriyle adından çokça söz ettiren Galata Sanat Merkezi Piyano kursu tüm isteklerinize cevap verebilir. İstanbul, Ankara, İzmir ve Çanakkale’nin merkezinde yer alan ve her yerden rahatça ulaşabileceğiniz bu eğitim kurumlarımız, yüksek standartlarda verdiği piyano eğitimi ile size hizmet etmektedir.

Hemen Arayabilirsiniz:
0555 624 27 89

Piyano gerek yapısı, gerek sesi, gerek de güzelliği ile klasik müziğin temel müzik aletlerinden biridir. Piyano eğitimi temel müzik bilgilerini ve tekniklerini sunmasının yanında en üst seviye teknikleri de içerir ve bu özelliğiyle müzik aletleri arasında çok önemli bir konuma sahiptir. Galata Sanat Merkezi Piyano Kursu ile başlanan eğitimde öğrencinin talebine göre Türk ve Batı müziği ile eğitim verilir bu süreç içinde müziğin temellerini sağlam bir şekilde kavrayan öğrencilerimiz rahatlıkla diğer müzik aletlerini de öğrenebilir ya da piyano üzerinde uzmanlaşmaya devam edebilir. Piyano her yaştan öğrenci tarafından kullanabilir çünkü piyano tuşlara basılarak çalınan bir müzik aletidir ve diğer müzik aletleri arasında fiziksel olarak en az yeterlilik isteyen müzik aletlerinden biridir. Fiziksel olarak önemli bir yeterlilik istememesine rağmen eğitim öğrenciye önemli derecede armoni ve ritim bilgisi katar ve müzik yeteneğini yüksek derecede geliştirir.

Piyano Kursunda Dersler Nasıl İşleniyor?

Kursta dersler en iyi eğitmenlerle bire bir şekilde işlenir. Öğretmen ile öğrenci arasında olumlu ve samimi ilişkiler kurulur ve bu sayede öğrenciler kendilerini eksiklerini rahatlıkla ifade edebilirler ve hem müzik aletini hem müziği hem de kursu severler. Öğretmen ve öğrencinin kurduğu birebir ilişkinin sonucu olarak öğretmen her zaman öğrencinin eksiklerinin farkındadır ve bunları kapatmak için uğraşır. Bu sayede öğrenciler müziği ve piyanoyu sağlam temeller üstünde eksiksiz şekilde öğrenirler. Konservatuvara hazırlanan, profesyonel yetiler üzerinde çalışan, hobi olarak eğitim alan öğrenciler farklı ve isteklerine uygun eğitim programları hazırlanır ve öğrencilerin memnuniyeti en üst seviyede tutulur.

Bizi daha yakından tanımak için ücretsiz deneme derslerimize katılabilirsiniz. Ayrıca tiyatro kursu ve fotoğrafçılık kursu gibi diğer eğitimlerimize de göz atmayı unutmamanızı tavsiye ederiz.

Piyano Kursu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Piyano Çalmak Zor Mudur?

Piyano temel bir müzik aletidir ve eğitim süreci hem profesyonel hem de amatör müzik eğitimi için temel unsurları barındırır fakat piyano Galata Sanat Merkezi Piyano Kursunda size sunduğumuz kaliteli eğitim ve kendi çalışmalarınızla rahatlıkla piyano çalabilirsiniz. Önemli nokta öğrencinin isteği ve devamlılığıdır. Bunlar sağlandığı sürece piyano çalmayı öğrenmek zor bir süreç değildir.

Herkes Piyano Çalabilir Mi?

Piyano çalmak için ihtiyacınız olan tek şey el ayak koordinasyonudur. Kursta gerekli fiziksel yeterliliğe sahip olan herkes kolaylıkla piyano çalmayı öğrenebilir.

Piyano Çalmayı Ne Kadar Sürede Öğrenirim?

Sanatın ve hayatın her alanında olduğu gibi piyano öğrenmede de sabır ve devamlılık çok önemlidir. Galata Sanat Merkezi Piyano Kursu’nda alanında uzman eğitmenlerimizin ve sizin çalışmalarınızla ortalama altı ayda temel seviyede piyano çalmayı öğrenebilirsiniz ancak bu süre öğrencinin daha önce müzik eğitimi alıp almamış olmasına, yeteneğine ve çalışmasına bağlı olarak kısalabilir.

Piyano Kursu İçin Yaş Sınırlaması Var Mıdır?

Gerekli fiziksel yeterliliğe sahip herkes Galata Sanat Piyano Kursu’nda eğitim alabilir ve kısa sürede piyano çalmayı öğrenebilir. Herhangi alt ve üst yaş sınırlaması yoktur.

Piyano Kursu Ücretleri Ne Kadar?

Uygun piyano kursu fiyatları ile size en iyi piyano eğitimini sunuyoruz. Sanat merkezinin konumu, eğitmenlerinin kalitesi ve kurum kalitesi göz önüne alındığında fiyat-performans olarak en verimli sanat merkezinin Galata Sanat olduğunu siz de deneyimleyeceksiniz.

Piyano Kursuna Kayıt Olmak İçin Neler Gerekiyor?

Piyano kursumuza kayıt olmak için sanat merkezimize yanınızda kimlik belgeniz ile gelmeniz yeterlidir. Hem yetişkinler hem de çocuklar için verdiğimiz kaliteli piyano kursu ile hayallerinizi gerçeğe dönüştürebilirsiniz.

 GALATA SANAT MERKEZİ NEREDE?

Galata Sanat Merkezi, İstanbul’da Beyoğlu, Kadıköy ve Üsküdar’da, Ankara’da, İzmir’de ve Çanakkale’de olmak üzere 4 ilde ve 6 şubede hizmet vermektedir. Dersler dışında da keyifli merkezlerimize gelip salonlarımızda ücretsiz çay-kahve içebilir, kitap okuyabilir ya da ders çalışabilirsiniz.

Ücretsiz Deneme Dersi Kayıt Formu