Skip to content

Piyano Nasıl Çalınır?

Yaklaşık olarak 18.yüzyıldan beri hayatımızda var olan piyano; oldukça büyük, gösterişli ve ağır bir müzik aletidir. Günümüzde kullanılmakta olan piyanolarda standart olarak 52 tanesi beyaz, 36 tanesi de siyah olmak üzere toplamda 88 adet tuş bulunmaktadır. En fazla kullanılan piyano çeşitleri masa piyanosu ve otomatik piyanodur. Piyano mekanizmasında tuşlara basıldığında iç kısımda bulunan tahtanın tellere vurması ile ses oluşmaktadır. Bu sebeple piyano aslında vurmalı çalgılar sınıfına mensup bir enstrümandır. Piyano genel olarak caz ve klasik müzik türünde sık sık kullanılsa da her müzik türünde görülebilen bir müzik aletidir. Diğer müzik aletlerine göre çalması zor bir enstrümandır. En iyi şekilde piyano çalmayı öğrenmek için bir müzik kursuna kaydolmak gerekmektedir.

 Küçük ya da büyük fark etmeksizin isteyen herkes tarafından öğrenilebilen piyano; her insanın hayatında bir kez olsun çalmak istediği, sesi ve görüntüsü ile büyüleyici bir enstrümandır. Piyano çalmak ne kadar kolay gözükse de aslında çok zahmet ve pratik isteyen bir müzik aletidir. Bu sebeple piyano çalmak isteyenler kendi kendilerine öğrenmeyi denemek yerine profesyonel bir müzik kursuna başvurmalıdır.

Piyano Ne Kadar Sürede Öğrenilir?

 Günümüzde birçok farklı müzik türünde rahatlıkla kullanılabilen piyano; yediden yetmişe herkes tarafından büyük bir ilgi görmektedir. 52 adet beyaz, 36 adet de siyah olmak üzere toplam 88 adet tuşu bulunan piyano; öğrenmesi çok da kolay olmayan bir enstrümandır. Piyano çalmayı öğrenmek için müzik kurslarında en çok talep gören piyano çeşitleri olan otomatik ve masa piyanosu için piyano dersi imkânı sunulmaktadır. Piyano çalmak isteyen herkes müzik kurslarına kaydolarak kolaylıkla piyano çalmaya başlayabilmektedir. Genellikle 2-3 hafta içerisinde öğrenciler piyano çalmayı öğrenebilmektedir.

Piyano Kursu Eğitimimiz Hakkında

 Özellikle İstanbul gibi büyük şehirlerde onlarca farklı piyano kursu bulunmaktadır. İstanbul’da ise hemen hemen herkes tarafından en çok tercih edilen Galata Sanat Merkezi uzman eğitmen kadrosu ve kaliteli eğitimi ile isteyen herkese piyano eğitimi vermektedir. Galata Sanat Merkezinde öğrencilere birebir olarak piyano dersi imkânı sunulmaktadır. Ayrıca Galata Sanat Merkezi piyano kursunda piyano çalmak için gerekli olan temel bilgiler de öğrencilere öğretilmektedir. Galata Sanat Merkezinden piyano kursu alan öğrenciler ders sonunda; piyano nasıl akort edilir, piyano çalmak için parmaklar nasıl olmalı, piyano pedalları ne işe yarar, piyano notaları nasıl okunur ve piyano nasıl çalışır gibi soruların cevaplarına hâkim olmaktadır. Eğer sizler de piyano çalmayı öğrenmek istiyorsanız hiç zaman kaybetmeden Galata Sanat merkezi ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.             

Piyano Kursu İstanbul

 Galata Sanat Merkezimizde piyano kursları alanında uzman eğitmen kadrosu ve özel ders imkânı ile birebir olarak yürütülmektedir. Birebir piyano kursu imkânı sayesinde öğrenci ve öğretmen arasındaki iletişim daha sağlıklı ve daha rahat olmaktadır. Birebir derslerde genellikle öğrenciler kendilerini daha iyi ifade etmektedir. Galata Sanat merkezimize piyano kursu için başvuranların genellikle en çok merak ettikleri konular piyano ne kadar sürede öğrenilir ve piyano ders ücretleri olarak belirtilebilir. Piyano kursu İstanbul ili içerisinde çok yaygın olarak görülen bir müzik kursudur. Buna rağmen piyano kursu fiyatları çok da ucuz değildir. Galata Sanat merkezi piyano kursunda ise hem kaliteli ve kalıcı bir eğitim imkânı sağlanırken hem de aynı zamanda diğer müzik kurslarına göre çok daha uygun fiyatlar sunmaktadır. Piyano kursuna yeni başlayacak olanlar Galata Sanat merkezimizde ücretsiz deneme derslerimize katılarak kursun gidişatı, işleyişi ve içeriği hakkında bilgi sahibi olabilmektedir. Şehrin merkezinde muhteşem bir manzaraya sahip olan Galata Sanat merkezinde ayrıca çocuklar için piyano kursu imkânı da bulunmaktadır.

Piyano Kursu Galata Sanat’ta

Eğer sizlerin de hayalinde piyano çalmak varsa hiç zaman kaybetmeden alanında uzman eğitim kadrosu, birebir özel eğitim imkânı ve kaliteli eğitimi ile her zaman ön planda olmayı başaran Galata Sanat Merkezi ile iletişim kurabilirsiniz. Diğer piyano kurslarının aksine Galata Sanat Merkezi piyano kursunda dersin içeriğini ve işleyişini görmeden para ödemezsiniz. Burada ücretsiz deneme derslerine katılarak dersler hakkında bilgi sahibi olup, sonrasında isterseniz derslerin devamı için kayıt yaptırabilirsiniz. Ayrıca Galata Sanat Merkezine kaydolmak için hiçbir özel şart aranmamakla birlikte sadece kimliğiniz ile merkeze gelmeniz kayıt için yeterli olacaktır.

Paylaş: