Skip to content

Prodüksiyon Nedir?

Prodüksiyon Kursu 

Kelime anlamına bakıldığında ‘yapım’ anlamına gelen prodüksiyon; genellikle müzik ve sinema alanlarında çok sık kullanılmakta olan bir terimdir. Müzik alanında prodüksiyon; bir proje üzerinde çalışan yapım ekibi olarak da bilinmektedir. Aklınızdaki müziği tam anlamı ile gerçeğe dönüştürmek için gerekli olan prodüksiyon; özel kurslarda eğitimi verilmekte olan bir çalışmadır. Her gün duyduğunuz müziklerin nasıl oluştuğunu, müziklerin hazırlanırken hangi aşamalardan geçtiğini öğrenmek istiyorsanız veya bir meslek ya da hobi olarak bu iş ile ilgilenmek istiyorsanız kesinlikle prodüksiyon kurslarına kayıt olmanız sizler için çok doğru bir tercih olacaktır. Prodüksiyon Kursu

Prodüksiyon kurslarında müzik yapmak için gerekli olan bütün bilgi ve donanım öğrencilere verilmektedir. Bu kursların asıl amacı müzik yapma konusunda tam donanımlı bir eğitim verilen öğrencilerin aynı zamanda da yaratıcılık ve özgünlük yeteneklerinin de gelişmesini sağlamaktır. 

Müzik Prodüksiyon Eğitimde Neler Öğreniriz?

Günümüz dünyasında müziksiz bir gün bile geçirmek çok zor bir hal almışken; müzik yapmak son derece önemli bir iş olarak tanımlanmaktadır. Her gün dışarıda duyduğunuz müziklerin nasıl yapıldığını, hangi aşamalar sonucu hazırlandığını ve nasıl meydana geldiğini merak edenlerin; müzik yapmayı bir meslek ya da hobi olarak öğrenmek isteyenlerin hemen bir müzik kursu ile iletişime geçmesi son derece doğru bir karar olacaktır. Prodüksiyon kurslarında öğrencilere kendi müziklerini üretmek için gerekli olan tüm donanım ve eğitim verilmektedir. Özellikle İstanbul ili içerisinde birçok farklı müzik kursunda prodüksiyon eğitimi verilmektedir.

Alanında uzman eğitmen kadrosu, kaliteli eğitimi ve birebir özel ders imkanı ile en çok tercih edilen prodüksiyon kursları arasında zirvede yer alan Galata Sanat Merkezi prodüksiyon kursu; Elektronik Ses Kayıt & Prodüksiyon dersleri ile hayallerinizdeki müziği gerçeğe dönüştürmektedir. Galata Sanat Merkezi prodüksiyon kursunda dersler; birebir ya da en fazla 4 kişilik olmak üzere özel sınıflarda işlenmektedir. Prodüksiyon kursunda verilen eğitim temel ve profesyonel olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Temel prodüksiyon eğitimde; temel müzik bilgisi ve sözel müzik bilgileri öğrencilere anlatılırken öğrencilerin müzik temelinin sağlam olması için çalışılmaktadır.

Müzik alanında hiçbir deneyimi bulunmayan öğrenciler genellikle kursa temel eğitim seviyesinden başlamaktadır. Profesyonel eğitim seviyesinde ise öğrenciler bilgisayarlar üzerinden gerekli müzik programlarını kullanmayı, demo parçalar üretmeyi ve bu konuda gerekli olan bilgileri öğrenerek zaman içerisinde müzik oluşturmaya başlamaktadır. Eğer sizler de müziğe ilgi duyuyorsanız ve prodüksiyon eğitimi almak istiyorsanız hiç zaman kaybetmeden Galata Sanat Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

Paylaş: