Skip to content

Saksafon Çalmak Zor mudur?

Saksafon çalmak zor mudur veya ne kadar zamanda saksafon çalmayı öğrenebilirim gibi kafanızı meşgul eden tüm soruları burada cevaplamaya çalıştık. Öğrencilerimizden sıklıkla duyduğumuz sorulardan bazıları “saksafon çalmak zor mu”, “bunun için gerçekten yeteneğim var mı”, “saksafon çalmayı ne kadar zamanda öğrenirim” oluyor.

İlk olarak bilmeniz gereken şey; her enstrümanın emek istediği. Kilit cevabın yetenek olduğu düşünülse de asıl önemli olan nokta “ne kadar disiplinliyim” sorusuna cevap verebilmektedir. İkinci önemli nokta da kendin için doğru enstrümanı seçebilmekte yatıyor.

Saksafon Çalmayı Ne Kadar Zamanda Öğrenirim?

Şimdi tekrar soralım: Saksafon çalmak zor mu? Soru, tek başına oldukça zormuş gibi bir izlenim bıraksa da soruya yanıt olarak “farklı bir enstrüman çalmaktan daha zor değil” dersek yazının başında anlatmak istediklerimizi vurgulamış oluruz. Her enstrümanın kendine has farklılıkları ve zorlukları bulunmaktadır. Bu farklılıkları öğrenmek, zorlukları anlayıp ilerlemek istiyorsan yapman gereken en önemli şey; işinde kendini kanıtlamış insanlarla bu yola başlamaktır. Galata Sanat Merkezi olarak sana saksafon çalmanın inceliklerini, alışılmadık yanlarını, birebir ders alman için tasarlanmış dersliklerimizde ihtiyaçlarından anlayan bir eğitmenle gösteriyoruz.

Ne kadar çok çalışırsan o kadar hızlı öğrenecek ve yeteneğini o kadar başarılı geliştireceksin. Her gün ortalama yarım saat ile bir saat arasında bu enstrümana vakit ayırman ve nefes üflemeleri yapman istediklerine ulaşma noktasında hiç kuşkusuz en değerli aracın olacak. Gördüğün gibi öne çıkan şey yetenekten ziyade neyi ne kadar istediğin ve ne kadar disiplinli olduğun. Biz de tüm bu süreci keyifli hale getirmek için hep yanında olacağız.

 

 

“Peki saksafon çalmayı ne kadar sürede öğrenirim” dediğini duyuyoruz, biliyoruz. Bu sorunun cevabı saksafon çalmayı hangi seviyeye kadar öğrenmek istediğinde yatıyor. Ve tabii yazının başından beri anlattığımız gibi; çalışmalarını ihmal etmeden düzenli nefes ve parmak egzersizleri yapman, düzenli eğitimlerimize katılman da bu sürecin ne olacağına karar veren etkenlerden birkaçı.

Eğer saksafon çalmak seni heyecanlandıran bir fikir ise, bir saksafon ezgisini işittiğinde heyecanla gözlerini kapatıp kendini müziğe bırakıyorsan ücretsiz deneme dersi tam sana göre! Bizimle buradan ya da sosyal medya hesaplarımızdan kolayca iletişime geçebilirsin.

Galata Sanat Merkezi Nerede?

Buradayız

Şahkulu Mahallesi, İlk Belediye Cd. No:12, 34421 Beyoğlu/İstanbul
Telefon: 08503050800
E-posta: info@galatasanat.com

Saatlerimiz

Hafta içi: 10:00-22:00
Hafta sonu: 11:00-22:00

Galata Sanat Merkezi, Galata kulesi sokağında bir çok sanat eğitimi veren bir merkezdir. Sizler de müzik kursları veya sanat merkezleri arasında bir arayış içerisindeyseniz, doğru adrestesiniz. Sanatın merkezlerinden İstanbul Galata’da başarılı ve içi dolu uygulamalı eğitim alabilme şansı elde edeceksiniz. 

Paylaş: