Skip to content

Şan Kursu

Şan Kursu

Kötü Ses Yoktur Eğitimsiz Ses Vardır! Şan Kursu İstanbul, Ankara, İzmir ve Çanakkale’de Galata Sanat İle…

Fransızca’da şarkı söylemek anlamına anlamına gelen shant kelimesinden dilimize orijinal biçiminde giren şan, tıpkı Fransızca’daki kelime anlamı gibi akıllara ilk olarak şarkı söyleme eylemini getirmektedir. Ancak etki alanını sadece şarkı söylemek olarak sınırlamak çok da doğru değildir.

İyi bir şan eğitimi; ses tellerine zarar vermeden, sesi doğru ve verimli bir şekilde kullanarak tiyatro, opera gibi sanatın müzik kollarından birinde sanatın icra edilmesini sağlar.

İyi bir şan eğitimi; patolojik hale gelmiş ses ve konuşma rahatsızlıklarının (nodül, ses kısıklığı, kekemelik vb.) üstesinden gelmeye yardımcı olur.

İyi bir şan eğitimi; hitabet yeteneğinin öne çıkmasını sağlar. Bu sebeple özellikle avukatlar, siyasetçiler, spikerler, sunucular gibi pek çok farklı meslek grubundaki kişiler tarafından tercih edilmektedir.

Şarkı söylemek, hitabet yeteneğini artırmak, ses tellerini hatta duruşu güçlendirmek, ses ve konuşma rahatsızlıklarını ortadan kaldırmak için tercih edilebilecek şan eğitimi için şan kursu araştırırken birçok detaya dikkat edilmelidir.

Galata Sanat Merkezi olarak öğrencilerin Şan Kursu arayışlarına titizlikle hazırlanmış eğitim programı, alanında kendini kanıtlamış akademik kariyer sahibi tecrübeli eğitmenleriyle cevap veriyoruz.

Galata Sanat Sana Ne Vaat Ediyor?

2016’dan beri alanında en iyi eğitmenlerle öğrencilerimizin yoluna ışık tuttuğumuz Galata Sanat olarak akademik kariyer sahibi, sektörde kabul görmüş eğitmenlerle çalışıyoruz.

Galata Sanat sayesinde başlayacağın şan kursu ile; tamamen birebir olarak eğitim göreceğin özel dersliklerde ses niteliklerini iyileştirecek, sesini hayatının her alanında daha efektif kullanabilmeni öğretecek, doğru notaları kendi ses aralığını tanıyarak kullanmanı sağlayacak ve hitabet yeteneğini kuvvetlendireceğiz.

Üstelik tüm bunlar olurken sana muhteşem dekorlarla hazırlanmış sanat merkezlerimiz eşlik edecek! Yapman gereken tek şey buradan bizimle iletişime geçmek!

Dersler Nasıl İşleniyor?

Her türlü dikkat dağıtıcı etkenden uzak, tamamen birebir olarak eğitim verilen Galata Sanat’ta şan eğitimi başlangıç olarak piyano eşliği ile ilerler. Özellikle şan alanı insan fizyolojisini de etkileyen bir eğitim içerdiğinden ötürü ses ve nefes egzersizleri eğitmen tarafından dikkatle takip edilir. Öğrenci, ses ve nefes egzersizlerini geçtikten sonra piyano eşliği ile çalışmaya başlanır. Öğrenci doğru notaları doğru ses aralığında söyleyebilmeye başladıktan sonra ilerlemek istediği alana karar verilir ve piyanoya ek olarak farklı enstrümanlarla eğitime devam edilebilir.

Kimler Şan Dersi Alabilir?

Sesi doğru bir şekilde kullanmayı amaçlayan ve öğrencinin bu donanımla eğitildiği şan derslerini, ilköğretim ve daha öncesindeki yaş gruplarının alması önerilmez. Sesin belli bir gelişmişlik seviyesine ulaşması beklendiğinden ötürü bu yaş grubundaki öğrencilerin şan eğitimi alması çok doğru olmaz.

Lise çağından itibaren şan eğitimi alınabilir. Ses belli bir gelişmişlik seviyesine ulaştıktan ve gerçek niteliklerini kazandıktan sonra, yaşa ve cinsiyete bakılmaksızın şan derslerine başlanılabilir. Şan kursu denince akla gelen Galata Sanat’ın muhteşem manzaralı dersliklerinde şan eğitimi almak istiyorsan buradan bizimle iletişime geçebilirsin.

Şan Eğitmenlerimiz Kimler?

Galata Sanat Merkezi olarak, diğer kurs dallarımızda olduğu gibi müziğin en önemli dallarından biri olan şan eğitiminde de, eğitmen seçimi konusunda oldukça titiz davranıyoruz. Şan alanı, ses ve diksiyonun yanı sıra insan fizyolojisine de etki eden bir eğitim akışı içerdiğinden ötürü bu konuda alanında kendini kanıtlamış, seçkin bir akademik kariyere sahip, müzik sektörünün seçkin isimleri ile çalışıyoruz.

Eğitmenlerimizle tanışmak ve nasıl bir eğitim alacağını öğrenmek istiyorsan dilediğin zaman bizimle iletişime geçebilir ve ücretsiz derslerimize katılabilirsin.

Şan Kursu Ücretleri Nasıl?

Türkiye’nin en yetenekli eğitmenleriyle, tamamen alacağın eğitime göre odaklanmış dersliklerde, birebir olarak eğitim alacaksın. Hedeflediğimiz eğitim kalitesine ek olarak fiyat konusunda da alternatiflerimiz arasında fark yaratan bir anlayışı benimsiyoruz. Şan kursu fiyatları konusunda oldukça uygun seçeneklere sahibiz. Kurs fiyatları ve almak istediğin eğitim hakkında detaylı bilgi almak istiyorsan bize dilediğin zaman ulaşabilirsin. Şan kursuna kimlerin katılabileceği hakkında daha detaylı bilgi almak istersen Kimler Şan Dersi Alabilir başlıklı yazımızı da okuyabilirsin.

Ücretsiz Deneme Dersi Nedir?

Neden Galata Sanat’ta ücretsiz deneme dersi almalısın? Ücretsiz deneme dersi nedir? Neden bu kadar önemlidir? Her bir sorunun ne kadar önemli olduğunun farkındayız. Öğrencilerin daha önce tecrübe etmedikleri bir kursta direkt olarak eğitime başlamaları, yeteri kadar araştırma yapmamaları, tam olarak yönelimlerini keşfetmeden, onun için doğru olup olmadığını bilmeden bir alana yönelmelerinin ideal olmadığını biliyoruz. Bu sebeple ortalama 20 ile 30 dakika arasında süren, eğitmenlerimizle tanışma, birebir olarak ders alacağın derslikleri gezme, eğitimin içeriği ve genel hatlarıyla müfredatı öğrenmen için seni ücretsiz deneme dersimize bekliyoruz.

Deneme derslerimiz hakkında detaylı bilgi almak istiyorsan ücretsiz deneme dersleri sayfasını da inceleyebilirsin.

Galata Sanat Merkezi Nerede?

Her yerdeyiz! Beyoğlu Tünel Bölgesinde, Galata Kulesi’nin hemen yanında, Kadıköy Evlendirme Dairesinin hemen arkasında, Üsküdar Çarşısında, Ankara Kızılay’da, İzmir Karşıyaka’da ve Çanakkale Merkez’de sanatla tanışman için seni bekliyoruz. Eşsiz bir bir dostluk ortamına sahip merkezimize dilersen otobüsle, dilersen metro ile, dilersen de deniz yoluyla hatta tramvayla dahi rahatça ulaşabilirsin. Şan dersi denince Galata Sanat Merkezi akla gelir. Kahvemizi hazırladık, seni bekliyoruz 🙂

Ücretsiz Deneme Dersi Kayıt Formu