Skip to content

Sıkça Sorulan Sorular

Galata Sanat Kimdir, Nedir?
Galata Sanat Merkezi İstanbul, Ankara, İzmir ve Çanakkale’de birçok sanat dalında kurs veren özel ve kolektif bir kurumdur.
Galata Sanat’ta Hangi Branşlar var?
Galata Sanat’ta 20’den fazla enstrüman, resim kursları, dans kursları, fotoğrafçılık, yaratıcı yazarlık, yaratıcı drama, oyunculuk ve origami branşları aktif olarak bulunmaktadır.
Galata Sanat Hangi Günler Açık?
Galata Sanat haftanın 7 günü 09:00 – 23:00 arası hizmet vermektedir.
Galata Sanat Kurs Ücretleri Ne Kadar?
Herkes için ulaşılabilir sanat felsefesiyle yola çıkan Galata Sanat Merkezi İstanbul piyasasında yalnızca 4 saat özel ders alabileceğiniz ücretlere 4 saat özel ders, 4 saat grup solfej dersi, düzenli orkestra eğitimleri alabileceğiniz ve ücretsiz birçok etkinliğe katılabileceğiniz bir programa sahiptir. Bunun yanında öğrencimiz olmasanız da her zaman gelip ücretsiz çay-kahve ikramlarımızdan yararlanabilir, ders çalışabilir, arkadaşlarınızla muhabbet edebilir ve oyun oynayabilirsiniz.
Galata Sanat’a Kendi Enstrümanımla mı Gelmem Gerekiyor?
Üflemeli çalgılarda hijyen gereği paylaşımlı kullanımı tavsiye etmiyoruz. Diğer enstrümanlar için sanat merkezimizden yararlanabilirsiniz. Üstelik sadece ders için değil, egzersiz için de gelebilirsiniz. Ancak her zaman kendinize ait kişiselleştirilmiş bir enstrüman daha verimli ilerlemenizi sağlar.
Ne Kadar Sürede Öğrenirim?

Bu net bir cevabı olmayan bir sorudur. Birçok fonksiyon üzerinden kişiye özel değerlendirilerek ancak yakın cevaplar verilebilme olasılığı vardır. Öncelikle hangi seviyeden başladığımızı düşünmeliyiz. Sıfırdan mı başlıyoruz yoksa ufak tefek denemelerimiz oldu mu ya da uzun yıllar ilgilenip sonra bıraktık mı?
Ne öğrenmek istiyoruz, ne kadar öğrenmek istiyoruz? Amacınıza yönelik olarak ‘’öğrendim’’ diyebilme süreniz elbette farklılık gösterecektir. Ne kadar ilgileneceğiz? Tabi ki de haftada 1 saat egzersiz yapan ile günde 1 saat egzersiz yapan arasında fark olacaktır.

Galata Sanat’ta Yaş Sınırı Var mı?
Bazı branşlarda erişkinlik seviyesinin sağlık tedbirleri gereği ilerlemiş olması gerekebilir. Örneğin saksafon öğrenmek için akciğer gelişimini tamamlamış en az 10-12 yaşlarında olmamız gerekir, şan eğitimi için ergenlik sürecinde ses tellerimizin gelişimini tamamlamış olması gerekir. Bu yüzden bizi arayarak ders almak istediğiniz branş hakkında bilgi alabilirsiniz.
Ya Yeteneğim Yoksa?
Yetenek hiçbir şeydir. Uzmanlar bilimsel olarak maksimum %3-5 oranında genetik faktörlerin etkili olduğunu söylüyor. Oysa yıllara dayanan gözlemlerimize göre mesele yetenekte değil, çevresel faktörlerle oluşan yatkınlık ve eğitimdir. Çevresel faktörlerin etkisini göz önünde bulundurarak, herhangi biriyle oluşabilecek tek farklılık öğrenme hızınız olacaktır. Bu hızlı giden bir araba ile yavaş giden bir araba gibidir. Her ikisi de hedefe ulaşabilir, yavaş olan biraz daha vakit alır. Tabi ki tutkunun payını da unutmamak gerekir. Tutkunuz, bağlılığınız, azminiz ne kadar yüksek ise o kadar hızlı öğreneceğiniz de kesindir. Son olarak yanlış bir algıyı da düzeltmek isteriz; hiç kimsenin yüksek tutku ve azmine karşı herhangi bir enstrümanı öğrenememesi veya bir sanat dalında başarısız olması mümkün değildir.
Bu Yaştan Sonra Yapabilir miyim?

Evet! Yaş alma, yaşlanma hepimiz için bazı sorunlara yol açabiliyor. Algılama ve öğrenme süreçlerimizin uzadığını belirli bir yaştan sonra hepimiz hissederiz, bu çok normaldir. Ama kesinlikle öğrenemeyeceğimiz anlamına gelmez. Asıl yaşlılık ‘bu yaştan sonra yapabilir miyim?’ demektir. Bize güvenin ve hemen arayın lütfen!

Galata Sanat’ta Yalnızca Kurs ve Atölyeler mi Var?

Hayır. Galata Sanat’ta birçok etkinlik, muhabbet ve paylaşım vardır. Üstelik sadece eğitim aldığınız şube ile kalmayıp diğer il ve ilçelerdeki sanat merkezlerimizle ortak planlanmış geziler, mangal partileri, halısaha maçları bile var! 🙂

Galata Sanat ile Sanatın Ne Kadar İçinde Olabilirim?
Öğrenci koroları, orkestraları, konser programları, sergiler ve spontane oluşan sanat sohbetleri ile kendinizi istemeseniz bile her an sanatın içinde bulacaksınız. Üstelik kısa bir süre sonra siz de bu orkestraların, sergilerin mimarlarından biri olacaksınız.
Galata Sanat Ailesine Nasıl Katılabilirim?
Ailemize katılabilmek için gelmeniz yeterlidir. Üstelik ders almanıza da gerek yok. İsteyen herkes sanat merkezimizin sohbet ortamına katılabilir. Günün yorgunluğunu atmak için ücretsiz çay-kahve servisimizden yararlanıp salonumuzda dinlenebilirsiniz. 🙂
Galata Sanat’ta Ödeme Takvimi Nasıl Oluyor?
Ödeme takvimi kayıt için geldiğiniz güne göre planlanarak aylık olarak devam etmektedir. Kayıt gününüz sizin için uygun değilse ders programınız üzerinden değişiklik yaparak her ayın istediğiniz tarihinde ödeme yapabilirsiniz.
Hepsi Güzel, Peki Neden Galata Sanat?
Çünkü Galata Sanat Merkezi felsefesi gereği en doğru metodlarla en uygun ücretlere sahip olan, yöneticisinden eğitmenine, tasarımından çalışma sistemine kadar tamamen daha nitelikli sanat eğitimleri için kurgulanmış genç ve dinamik ve her şeyin ötesinde yaşam enerjisi yüksek bir merkezdir!
Galata Sanat Nerede?
İstanbul’da Beyoğlu, Kadıköy ve Üsküdar’da, Ankara’da, Çanakkale’de ve İzmir’de olmak üzere 6 şubemizle faaliyetteyiz. Kurumsal işlerimizi ise Galata’daki ofisimizden yürütmekteyiz.