Skip to content

Ud Kursu

Galata Sanat Merkezi’nde Dersleri Manzarayla, Müziği Makamıyla Öğrenin!

Bu yazımızda aşağıdakiler hakkında bilgi vereceğiz:

  • Galata Sanat Merkezi Sana Ne Vaat Ediyor?
  • Kimler Ud çalabilir?
  • Ud çalmak zor mudur?
  • Ud çalmayı ne kadar zamanda öğrenebilirim?
  • Ud eğitmenlerimiz kimler? Dersler nasıl işleniyor?
  • Ders gün ve saatleri nasıl planlanıyor? Ne zaman başlayabilirim?
  • Ud Kurs fiyatlarımız ne kadar?
  • Galata Sanat Merkezi nerede?

Kimler ud çalabilir?

Ud, lavta çalgısından ayrılan en önemli özelliği perdesiz olmasıdır. Bu sebepten sapı kısa olsa dahi armonik kombinasyon sayısı bir hayli fazla olduğundan fizyolojik olarak problemsiz ve algılama yönünden tam iyilik hali olması gerektirdiği için ön ergenlik sürecinden sonra öğrenime başlanmasını tavsiye ediyoruz.

Ud çalmak zor mudur?

Diğer tüm enstrümanlarda olduğu gibi bir çalgının öğrenimi tamamen kişinin azmiyle doğru oranlı olarak ilerler. İyi bir udi olmak isteyen adaylarımıza gerek dershanemizin fiziksel koşullarıyla gerekse tecrübeli eğitmenlerimiz ile kaliteli bir eğitim sağlıyoruz.
Yaklaşık olarak 3-4 aylık bir eğitim sürecinin ardından solo olarak çalmanızı sağlıyoruz. Tabii bu durum tamamen sizin azminizle ilgili.

Ud eğitmenlerimiz kimler? Dersler nasıl işleniyor?

Galata Sanat Merkezi olarak eğitmen seçimlerinde oldukça titiz davranıyoruz. Özellikle ud gibi kalifiyeli bir enstrüman için akademik olarak başarı sağlamış, müzik piyasasında kendisine saygın bir yer edinmiş eğitmenlerle çalışıyoruz. Müfredatlandırma hakkında tamamen rasyonel değerler içerisinde kaliteli bir eğitim veriyoruz. Tüm enstrüman derslerimiz “birebir” olarak işlenmektedir ve tamamen eğitmen ve öğrencinin birbirleriyle en verimli şekilde ders işlemesi için dersliklerimizi birebir eğitimlere uygun olarak yalıtımlı olup, dikkat dağıtacak ögelerden uzak; konforlu bir ortamda sunuyoruz.

Ders gün ve saatleri nasıl planlanıyor? Ne zaman başlayabilirim?

Bütün ud derslerimiz öğrenci ve eğitmen arasında en uygun gün ve saati ortak bir payda da buluşturarak, en makul şekilde düzenlenmektedir. Öğrencinin sanat merkezimizin dışındaki özel hayatı da baz alınarak hazırlanır.
Solfej derslerimiz her pazar günü öğleden sonra saat birde başlamaktadır ve yalnızca teorik bir eğitim olduğundan dolayı küçük gruplar halinde işlenmektedir.
Klasik ud eğitimini tamamladıktan sonra orkestra derslerimiz de her pazar günü öğleden sonra saat altıda başlayıp yaklaşık olarak küçük çay molaları dahil iki ile 3 saat arasında sürmektedir.
Ücretsiz deneme dersimize katıldıktan hemen sonra, sizin için özel olarak hazırladığımız programa göre en kısa sürede başlayabilirsiniz.

Ud dersi fiyatlarımız ne kadar?

Galata Sanat Merkezi olarak ayda dört saat “birebir” özel ders, dört saat grup solfej dersi ve ortalama olarak sekiz-on saat orkestra dersi vermektedir. Bu minvalde bir aylık eğitim periyodunda on altı-on sekizlik tecrübeli eğitmenlerde kapsamlı bir müzik eğitimi almış olursunuz. Hem de Haliç ve Galata Kulesi manzarası eşliğinde ders aralarında kahvenizi içip, samimi ortamımızın tadını doyasıya çıkarabilirsiniz. Uygun ud kursu fiyatlarını öğrenmek ve daha detaylı bilgi sahibi olmak için bize tüm sosyal medya hesaplarımızdan, internet adresimizden veya telefonla ulaşabilir; hocalarımızla tanışmak, dershanemizi ve ders içeriklerimizi görmek için ücretsiz deneme derslerimize katılabilirsiniz. Ud eğitiminin yeterince ilginizi çekmemesi durumunda farklı müzik kurslarımızı inceleyebileceğinizi de hatırlatırız.

Özellikle Türk ve Doğu müziklerinin mihenk taşı olan ud, gerek armonisi gerekse tınısından dolayı insan kulağında rahatlatıcı bir etkisi olduğu bilinmektedir. Bir diğer adı sarısabır olan ud sazı, ismine  eş çalım teknikleri barındırıyor. Perdesiz bir enstrüman olduğundan dolayı diğer çalgılara kıyasen biraz daha sabır ve gayret gerektiriyor öğrenim süresinde. Galata Sanat Merkezi olarak deneyimli ve öğrenci üzerine düşen, düşünen; en önemlisi öğrenci algısı ve yatkınlığına göre müfredatı belirleyen tecrübeli eğitmenlerle çalışmaktayız.

Ücretsiz Deneme Dersi Kayıt Formu