Skip to content

Yan Flüt Nasıl Çalınır?

Batı müziği başta olmak üzere hemen hemen tüm müzik türlerinde kullanılan yan flüt; isminden de anlaşıldığı gibi yan olarak çalınan isteğe bağlı olarak metal ya da tahtadan yapılabilen üflemeli çalgılar grubuna ait bir enstrümandır. Diğer üflemeli çalgılara göre çalması daha zor olan yan flüt genellikle müzik kurslarında daha kolay bir şekilde öğrenilmektedir. Alanında uzman eğitmenler eşliğinde müzik kurslarında yan flüt çalmak son derece kolay bir şekilde öğrenilebilmektedir.

Yan flüt tahmini olarak milattan önce 900’lü yıllardan beri var olan, tarihi eski zamanlara dayanan bir müzik aletidir. Flüt çeşitleri arasında en sık kullanılan yan flüt; genellikle askeri bandolarda ve orkestralarda çok sık kullanılmaktadır. Flüt çeşitleri arasında öğrenmesi en zor olan yan flüt çok geniş bir eğitim programına sahiptir. Ses aralığı son derece geniş olan yan flüt; herkesi etkileyebilecek ve herkesin sevebileceği müzik tınılarına sahip olan oldukça etkileyici bir müzik aletidir. Genellikle yetişkinler tarafından tercih edilen yan flütün çocuklara uygun olan; çok büyük bir boyuta sahip olmayan, kolayca taşınabilen ve aynı şekilde kolaylıkla muhafaza edilebilen pikolo adında daha küçük bir modeli de bulunmaktadır. Daha küçük yaştaki yan flüt çalmak isteyen çocukların pikolo çalması çok daha rahat olacaktır. Yan flüt diğer enstrümanlara göre öğrenmesi biraz daha zor olduğu için yan flüt çalmayı öğrenmek isteyen kişilerin profesyonel bir yan flüt kursundan ders alması çok daha doğru olacaktır. Galata Sanat Merkezinde öğrenciler kısa bir süre içerisinde yan flüt öğrenmenin en önemli noktaları olan yan flüt nasıl çalınır, yan flüt nasıl takılır, yan flüt nasıl temizlenir ve yan flüt nasıl sökülür gibi sorulara kolaylıkla cevap verebilir hale gelmektedir. 

Yan Flüt Nasıl Öğrenilir?

 Oldukça etkileyici ve bir o kadar da güçlü bir sese sahip olan yan flüt; diğer üflemeli çalgılara göre öğrenmesi biraz daha emek isteyen bir müzik aletidir. Yan flüt öğrenmek isteyenler bu işin uzmanlarından özel eğitim alarak daha kısa bir süre içerisinde yan flüt çalmayı öğrenebilirler. Yan flüt kursu, İstanbul ili içerisinde birçok farklı sanat merkezinde verilmektedir. Fakat alanında uzman, tecrübeli eğitim kadrosu ve kaliteli eğitimi ile Galata Sanat Merkezi yan flüt kursunda öğrenciler daha kısa süre içerisinde daha kolay bir şekilde yan flüt çalmayı öğrenebilirler. Galata Sanat Merkezi yan flüt kursunda yan flüt dersleri birebir olarak verilmektedir. Uygun koşullar sağlandığında grup olarak da ders işlenebilen Galata Sanat Merkezinde isteyen herkes kısa bir süre içerisinde yan flüt çalmayı öğrenebilmektedir. Yan flüt nasıl öğrenilir ve yan flüt ne kadar sürede öğrenilir gibi çok sık merak edilen soruların cevaplarını öğrenmek için İstanbul’un en çok tercih edilen yan flüt kursu olan galatasanat.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Yan Flüt Kursu Galata Sanat’ta

 İstanbul’un en çok tercih edilen sanat merkezleri arasında zirvede yer alan Galata Sanat Merkezi; İstanbul merkezinde yer alan Galata Kulesi’ne çok yakın bir mesafede yer almaktadır. Her yerden ulaşımı son derece kolay olan Galata Sanat Merkezi’nde isteyen herkes uzman eğitim kadrosu ve kaliteli eğitimi sayesinde kolaylıkla yan flüt öğrenebilmektedir. Yan flüt öğrenmek isteyen kişiler yan flüt kursu İstanbul Galata Sanat Merkezinde öncelikle deneme derslerine katılıp memnun kalması halinde derslere uygun bir ücret karşılığında devam edebilirsiniz. Yan flüt derslerine kayıt olmak için belirli herhangi bir dönem bulunmamaktadır. İsteyen herkes en kısa süre içerisinde Galata Sanat Merkezi ile bu sayfamızdan iletişime geçip yan flüt kursuna kolaylıkla kayıt olabilir. Düzenli ve disiplinli çalışma ortamı sağlayan, uzman eğitmen kadrosu ve kaliteli eğitimi ile Galata Sanat Merkezi yan flüt öğrenmek isteyen herkes için son derece doğru bir tercih olacaktır. 

Paylaş: