Skip to content

Ankara Bateri Kursu

Dinamik Ve Keyifli Ankara Bateri Kursu

Ritim çalgıları dinamik bir yapıya sahip olduğu için tüm enstrümanlardan daha keyifli olarak görülebilir. Örneğin bateri, davulların ve zillerin birleşimi ile kapsamlı bir ritim çalgısıdır. Bu nedenle Ankara bateri kursu sayesinde de dinamik ve keyifli bir enstrüman eğitimi almak mümkündür. Sunduğumuz bu içerik sayesinde de Ankara bateri kursu hakkında merak ettiğiniz her bilgiyi kolaylıkla bulabilirsiniz.

Ankara Bateri Kursu Hakkında Merak Edilen Tüm Soruların Cevabını Derledik!

1- Kimler Bateri Çalabilir?

Ritim çalgılarında el ve parmakların kullanımı ön plana çıkar. Bu durumda da bateri çalmak için el ve parmak gelişimini tamamlamış olmak gerekir. Yani genellikle 5 ve 6 yaşından itibaren bu gelişimi tamamlayan herkes bateri çalabilir. Bu yaşa ulaştıktan sonra kulak ve ritim duygunuza güvenerek kurslara katılmak isteyebilirsiniz. Ankara bateri kursu için sunulan ücretsiz deneme dersleri bu konuda size önemli bir avantaj sunacaktır. Deneme derslerinde kendinizi test ederek kurs kararını daha kolay verebilirsiniz.

2- Bateri Çalmak İçin İdeal Yaş Aralığı Nedir?

Gerekli fiziksel yetişkinliği sağlayan 7’den 70’e herkes bateri çalmak için doğru yaştadır. Çok keyifli bir ritmik yapısı bulunan bateri, birçok farklı müzik türünde kullanılır. Standart olarak bu çalgı bas davul, alto davul ve zil gibi parçalar birleşiminden oluşur. Çalarken de her parçaya ayrı bir şekilde hakim olmak gerekir. Bu nedenle çok keyifli ve gayet enerji gerektiren bir enstrümandır.

Vücuda enerji kazandıran ve güç veren bir çalgı olmasıyla bateri her yaşta çalınabilir. Yani küçük bir çocuktan emekliliğin keyfini süren bir memura kadar herkes bu kurslara katılabilir. Bu sayede hayatınızın istediğiniz döneminde rock, pop veya halk müziğinde yer alan bu enstrümanı çalabilirsiniz.

3- Bateriyi Ne Kadar Sürede Çalabilirim?

Bateri kurslarında eğitim süreci tamamen katılımcıya bağlı olarak değişir. Yani bu enstrümanı doğru ve keyifli şekilde çalmak için çalışacağınız süre tamamen size bağlıdır. Ankara bateri kursu kapsamında eğitmenler sizin için en doğru programı sağlayarak avantaj sunar. Eğitmenler her zaman doğru ders ve etüt sayısı ile en iyi eğitimi almanızı sağlar.

Ankara bateri kursu sırasında ders ve etütlere düzenli bir şekilde uymanız da önemlidir. Çünkü bu şekilde enstrüman için gerekli tekniği ve disiplini elde edebilirsiniz. Bu sayede beklenenden çok daha kısa bir sürede eğitmen desteğiyle süreci tamamlayabilirsiniz. Sonrasında öncelikle çalışma parçaları ardından bağımsız şekilde müzik ile ilgilenebilirsiniz.

4- Bateri Çalmak Çok Zor Mudur?

Bateri özel bir ritim çalgısı olarak baget adı verilen aksesuarlar ile çalınır. Davul ve zilleri bu çubuklar ile çalarken elbette ki vücut aşırı enerji sarf eder. Bu noktada bateri çalarken orta epey bir yorgunluk çıkar. Ancak keyifli bir yorgunluk olması ile özellikle istekli bir aday hiç zorlanmadan bu eğitimi tamamlayabilir. Nota gerektirmeyen bir çalgı olarak, iyi bir el-ayak koordinasyonu sağladığınızda, bateri çalmak hiç zor olmayacaktır.

5- Ankara Bateri Kursu Dersleri Nasıl İşlenir?

Merkezimizde Ankara bateri kursu dersleri işlenmesi için kurulan özel yalıtımlı bir stüdyo kullanılır. Bu stüdyoda dersler eğitmen ile karşılıklı birebir işlenir. Özellikle her aday için özel ders ve etüt yapılarak devam edilir. Gereken noktalarda da online dersler ile çalışmalara devam edilebilir.

Ankara bateri kursu eğitimlerinde temel eğitim üzerinden teknik eğitimlere geçilir. Eğitmenler ilerleyişiniz ile birlikte eğitim programını düzenler. Aslında ilk kayıt noktasında sizin için en uygun gün ve saatler ile ders programı sunulur. Bu program çerçevesinde eğitimlere devam edilerek son noktaya kadar disiplinli ilerleme elde edilir.

Merkezimizde ders saatleri dışında etütler için de yalıtımlı çalışma odalarımız kullanılabilir. Galata Sanat Merkezi dersler dışında grup solfej eğitimleri ve orkestra çalışmaları gibi fırsatlar da sunmaktadır. Özellikle Galata Sanat Merkezi orkestrasına katılarak, yeni sanatsal dostluklar da kazanabilirsiniz.

6- Ankara Bateri Kursu Ücretleri Ne Kadardır?

Akademik başarı sağlamış ve usta sanatçılar tarafından yürütülen bateri kurslarında önemli bir fiyat politikası yer alır. Galata Sanat Merkezi size en iyi imkanları ve eğitmenleri sağlamak için belirli kriterlere sahiptir. Bu kriterler çerçevesinde ödediğiniz fiyatlar karşısında en kaliteli eğitimin sağlanması düsturu bulunmaktadır.

Her zaman ideal konumumuz, iyi bir eğitmen kadrosu ve doğru ortamlar bir süreklilik arz eder. Bu sayede de fiyatlandırma performans öncelikli olarak sağlanır. Yani sizin için doğru sayıda ders saati ve ücreti ile en üst performans sunulmalıdır. Üstelik ek imkanlar sayesinde de size her zaman daha iyisi sunulmaya çalışılmaktadır.

7- Ankara Bateri Kursu Başvuruları İçin Neler Gereklidir?

Galata Sanat Merkezi kurs başvurularında belge açısından her zaman pratik bir yapı sağlar. Yani sadece kimlik belgesi ve başvuru formu ile kayıt yapmak mümkündür. Çünkü bizim için prosedürlerden çok istek ve emek önemlidir. Ankara bateri kursu katılımları için de bu konuda istekli olmanız her şeyden daha değerlidir. Ücretsiz deneme dersleri ve eğitmen tanışmaları sonrasında sizin için en uygun takvimde kurs kayıtlarımız yapılabilir.

8- Neden Galata Sanat Merkezi?

Galata Sanat Merkezi sanatı, sanatçıyı ve sanatçı adayını bir araya getirir. Her yaşta ve her meslekte insanın buluştuğu bir merkez olarak sanata önemli katkılar sunmaya çalışır. Bu amaçla Ankara bateri kursu gibi her etkinlikte dinamik ve profesyonel bir kadro ile hizmet verilir.

Galata Sanat Merkezi bünyesinde eğitimler her zaman profesyonel ortamlarda sağlanır. Yüksek performans önceliği ile sağlanan bu eğitimlerde yeni sanatsal bağlar ve dostluklar elde edilir. Her kursiyerimiz eğitimlerini tamamladığında bünyemizde kurulan ekiplere katılabilir. Bu ekipler arasında tiyatro grubu, orkestra ve dans grubu gibi oluşumlar bulunur. Bu oluşumlarımız yıl boyunca hem yerelde hem ulusalda birçok önemli etkinlik düzenlemektedir.

Ayrıca Galata Sanat Merkezi sosyal anlamda da çok önemli bir görev üstlenmektedir. Bu görev bağlamında birçok farklı şehirde yürütülen Dostluk Ortağım Projesi takip edilebilir. Bu proje sayesinde çevreye ve doğaya katkı sağlayacak birçok çalışma yapılmaktadır. Hem sanat hem de bir dostluk ortağı olmak açısından tüm kurslarımızı inceleyerek bize katılmayı seçebilirsiniz.

Ücretsiz Deneme Dersi Kayıt Formu