Skip to content

Hakkımızda

BİZİ TANI!

Galata Sanat Merkezi, 2015 yılında çalışmalarına başlanan, 2016 yılında ise açılışını yapan bir sanat eğitimleri kurumudur.

Şimdiye dek 700’e yakın profesyonel eğitmen ile çalışan dershanelerimiz Türkiye’nin eğitim konusunda en tecrübeli ve bilgili kadrolarına sahiptir. Kadro kurulurken lisans mezunu olan sanatçıların yanında akademik kariyer ya da icra ettikleri işlerden yola çıkılarak seçim yapılmıştır.

Türkiye’de hobi amaçlı müzik kursu arayanların isteklerine en iyi şekilde cevap vermek üzere başladığımız bu sektöre resim kursu, fotoğrafçılık kursu, yaratıcı yazarlık kursu, diksiyon kursu ve konservatuvar eğitimleri gibi bir çok alanda eğitim müfredatı oluşturup portföyümüzü genişlettik. Sanat merkezlerimizde samimi, eğlenceli ve kaliteli bir sanat çevresi oluşturup birçok sanatseveri bir araya getirdik, gruplar kurulmasına ve kalabalık etkinlikler yapılmasına aracılık ettik. Hep birlikte oluşturduğumuz bu büyük aile ile bir sanat merkezinden çok daha fazlası olduk!

Salgın sürecinde uzun süredir fırsat bulamadığımız yayın planlarımızı hazırladık. Galata Sanat Merkezi Yayın Evimizi kurarak ülkemizde sanatın gelişmesi ve geride kaldığımız alanları doldurmak adına orijinal içerikler yayınlamak için harekete geçtik! Ve daha fazla kişiye dokunmak ve daha büyük işler yapmak hayaliyle Galata Sanat Merkezi Dostluk Ortağım Projesi’ni başlattık.

Kurucu - Kubilay ERGÜL

Merhabalar Ben Kubilay Ergül. 26 Yaşındayım. Lise yıllarımdan beri sanatın farklı alanlarıyla ilgiliyim.

Moleküler Biyoloji ve Genetik, Kimya Mühendisliği gibi üniversite bölümlerine başlamama rağmen kendimi gerçekleştireceğim bir alan arayışında olduğum için hep yarım bıraktım. Toplamda başlayıp ve bıraktığım 5 üniversite hikayem var. İlk olarak 2014 yılında İzmir Buca’da çok küçük bir yatırımla 4 ortaklı bir şekilde sanat merkezi açtım. 2015 yılında aynı işi İstanbul’da yapmaya karar vererek İstanbul’a taşındım. İlk üniversitem için İstanbul’da bir yıl yaşamıştım. Bu geri dönüş benim için çok heyecan vericiydi ve artık tek başımaydım. Aile desteği veya ortaklık durumu yoktu. Gerekli sermaye zaten yoktu.

Dijital pazarlama ve web-yazılım işlerini bir taraftan öğrenip bir taraftan sanat merkezi açmak için uyguluyordum. Kısa sürede iyi bir eğitmen kadrosu topladım ve öğrenci talebi almaya başladım. Bir süre müzik stüdyosunda dersleri yönetip, yeterli öğrenci sayısına ve açılış için gerekli olan maddi imkana ulaştıktan sonra Kumbaracı Yokuşu’nda butik bir merkez açtım. 2018 yılına dek 10 bine yakın öğrenci geldi geçti ve tanınmaya başladık. Ardından dersanenin yeterli olmaması üzerine Galata Kulesi’nin hemen yanında teraslı 2 katlı ve 300 metrekare bir yere taşındım. 2021 yılında kurumsal sisteme dönene dek toplam 43 bin öğrencimiz olmuştu.

Tüm bu süreçlerde koltuğundan tutun alçıpan duvarına, boyasına kadar tüm işleri kendim yaptım. İmkansızlıklar içindeki çabam herkesin dikkatini çekiyor, hem eğitmenler hem öğrenciler hem de yakın arkadaşlarım gönüllü olarak bu uğraşa destek olmak için ellerinden geleni yapıyorlardı. Onlar olmasa başaramazdım, başaramazdık. Tüm dostlarıma ve Galata sanat Merkezi Dostluk Ortağım Projesi üyelerine çok çok teşekkür ederim…

Şubelerimiz ve Hikayelerimiz!

Beyoğlu İstanbul - Samet ŞEN

Merhabalar ben Samet Şen. Hengame isimli müzik grubunun kurucusu ve davul/perküsyon sanatçısıyım. Lise yıllarımdan beri müzikle ilgiliyim ve 28 yaşındayım. Metalurji ve Malzeme Mühendisiyim.

Kubilay Ergül denen ilginç kişilikle ilk tanıştığım günü hatırlıyorum. 2014 Yılı, sıcak bir sonbahar akşamı, kadim dostum Burak, hepimizin ortaklaşa abi dediği ortak bir abimiz, Kubilay ve ben. Bornova da ünlü bir tavukçuya oturmuş çaylarımızı yudumluyoruz. Bir taraftan kuryelik yapan, bir taraftan üniversite okuyan ve sanat merkezi açmak için plan yapan 19 yaşında bir arkadaş. O gün anladım bu adamla yollarımız daha çok kesişir diye. E, o da aynı şeyleri düşünmüş olmalı ki gecenin sonunda ilk iş anlaşmamızı yaptık. Adımlarımız küçük olsa da hayallerimiz büyüktü. İzmir’de sanat adına işler yapacağımız ilk sanat merkezimizi ortak açtık… Kişisel olarak hedeflerimin bir çoğuna ulaşmış olmakla birlikte bir süre sonra yollarımız ayrıldı. Herkes bir tarafa dağılsa da yine sıcak bir yaz günü, 2019’da çarşı iznimde Galata’da buluştu yollarımız Kubilay denen ilginç insanla. “Abi” dedi “gel ben tezgahı kurdum beraber çalışalım burada”. E büyük patron rica ediyor kırmak olmaz, ben de teklifini kabul ettim ve kalıcı olarak İzmir’den İstanbul’a hicret ettim…

Kubilay kurumsal işlerle ilgilenmeye yönelirken ben Beyoğlu Şubemizi işletmeye başladım ve zaman geçtikte kendimi keşfettim diyebilirim. Öğrencilerimiz gelişirken kendimi de oldukça geliştirme ve planladığım bazı hayallerimi yerine getirme imkanım oldu. 2021 Yılında işletmeyi devralarak sorumluluğumu arttırmaya karar verdim. Galata Sanat Merkezi sayesinde bir çok yeni dost edindim ve profesyonel müzisyenlerle birlikte çalışma imkanı yakaladım.

Kadıköy İstanbul - Ayla NACAK

Merhaba ben Ayla Nacak.
Galata Sanat Merkezi Kadıköy Şubesi kurucu işletmecisiyim.
2019 yılında Galata Sanat Merkezi Beyoğlu Şubesi’nde klarnet öğrencisiydim. Ders sonrası Haliç manzarasının keyfini çıkarıyordum -Özel sektörde çalışanlar iyi bilir. Sektörün getirdiği mental ve fiziksel yorgunluk, hayat enerjinizi alır-
Tam da böyle bir anda Kubilay hayal ettiğim şeyi hissedip beni cesaretlendirdi. Bir sanat merkezi düşünün ki hayallerinizi gerçekleştirme yolunda öncü olsun. 🙂
Galata Sanat Merkezi’nde gördüklerimizin öğrendiklerimizin üstüne yenilikler kattık ve soğuk bir kış günlerinde Kadıköy`ün kalbinde faaliyetimize başladık. Birbirimizi her anlamda tamamlayan iyi bir ekip olduğumuzu düşünüyoruz. İşimiz sadece sanat eğitimi vermek değil; sosyal insan tanımını yeniden yazmak.
Bu yolda sonuna kadar varolacağız, eğleneceğiz, öğreteceğiz ve öğrenmeye devam edeceğiz.
Herkesi çay kahve içmeye bekliyoruz..

Üsküdar İstanbul - Hikmet İPLİKÇİ

Merhabalar Ben Hikmet İplikçi. Müzisyenim. Çocukluğumdan beri müzikle ilgiliyim ve 35 yaşındayım.

2017 yılından beri Galata Sanat Merkezi Beyoğlu ve Kadıköy Şubelerinde perküsyon eğitmenliği yapıyorum. Müzisyenlik kariyerim boyunca bir çok sanatçıya hem sahne üzerinde hem de stüdyo kayıtlarında eşlik ettim. Aynı zamanda Kubilay ile birlikte reklam ajansı üzerinden reklam müzikleri için birlikte çalışıyorum. Üsküdar’da bulunan kendi stüdyomda müzik prodüksiyon ve aranje işleri yapıyorum. Salgın döneminde Kubilay’ın teklifi üzerine stüdyomu sanat merkezi olarak da kullanmaya karar verdim.

Galata Sanat Merkezi Dostluk Ortağım Projesi ile iyi işler başaracağımızdan eminim. Herkesi Üsküdar Şubemizde çay, kahve içmeye bekliyorum.

Çanakkale - Ayhan YAVAŞ

Merhabalar Ben Ayhan Yavaş. İTÜ Konservatuvarı 1998 yılı mezunuyum. Aslen Çanakkaleliyim.

İstanbul’da 25 yıl boyunca değişik okullarda ve sahnelerde eğitmenlik, müzisyenlik ve orkestra şefliği yaptım. Fizy Müzik Yarışmalarında 2 kez öğrencilerimle derece aldım.

2018 yılında orkestra şefi arayışında olan Galata Sanat Merkezi ile tanıştım. Profesyonel işleri müzik olmayan değişik sektörlerden öğrencilerden bir orkestra kurduk ve orkestra çalışmalarını yürüttüm. Bu süreçte hem kendim hem de sevgili öğrencilerimle çok eğlendim. Aynı zamanda piyano ve solfej eğitmenliği yaptım.

İlerleyen yıllarda Çanakkale’ye dönüp daha sakin bir hayat yaşama planım vardı. 2020 yılında Çanakkale’ye taşındım ve Çanakkale’de butik bir şube açıp işletmeye başladım. Galata Sanat Merkezi Dostluk Ortağım Projesinin içinde olmaktan mutluluk duyuyorum ve herkesi davet ediyorum.

Ankara - Hasan Emre KARABACAK

Merhabalar Ben Hasan Emre Karabacak. 23 Yaşındayım. Bilgisayar Mühendisiyim.

2017 Yılından itibaren Babam Sedat Karabacak’ın tavsiyesi üzerine Galata Sanat Merkezi Beyoğlu Şubesinde piyano dersleri almaya başladım. Sevgili Babam Hava Kuvvetleri Komutanlığı Caz Orkestrasında 16 yıl görev yapmış bir saksafonisttir. Derslere babamla beraber gidip gelirken Kurucu Kubilay Bey ile samimiyetimiz ve arkadaşlığımız oldukça ilerledi. Kubilay Bey’in ve babamın uzun uzun müzik felsefesi ve eğitimleri üzerine sohbetleri oluyordu. Bende bu sohbetlerde hem babamın tecrübelerini hem de Kubilay Bey’in işletme yönetimindeki sorunları ve çözümlerini dinleyip öğreniyordum. Babamın tayinin Ankara’ya çıkması üzerine 2020 Yılında taşındık. Girişimciliğe karşı olan istekliliğim ve babamın da maddi manevi destekleriyle Galata Sanat Merkezi Ankara Şubesini açtık.

Dostluk Ortağım Projesi ile bir taraftan işimi yaparken bir taraftan insanlara ve doğaya dokunuyor olmaktan mutluluk duyuyorum. Bu süreçte destek olan ve dostluk ortaklığımıza katılan herkese çok çok teşekkür ederim. Birlikte güzel işler başaracağız!

Karşıyaka İzmir - İsmail Turpculu

Merhaba ben İsmail Turpculu, 26 yaşındayım. Birçok işte çalışmış, fırsat buldukça yeni işler öğrenip deneyimlemeyi seven biriyim. Üniversite yıllarımdan bu yana da gitarla iç içe bir geçmişim var.
İzmir’de bir akşam vakti, çocukluk arkadaşım olan Kubilay Ergül ile denk geldik ve uzun bir aranın ardından neler yaptığımıza dair sohbetimize kahve içerek devam ettik. Konuşmalar ilerledikçe
yapılabilir iş modellerinden bahsetmeye başladık. Kubilay’ın girişimcilik konusundaki hevesini ve kararlılığını gördüğümde, aradığım vizyon bu dedim kendi kendime… İşte o andan itibaren birlikte hikayemiz başlamış oldu. Bir dönem İzmir Buca’da kasa ortağı olarak cafe işletmesini devraldık, yine aynı dönemde Kubilay’ın İzmir’de bulunan sanat merkezi şubesinde birtakım işlerinde ona yardımcı oldum. Bu sayede iş modelini öğrenmiş oldum. Daha sonra birlikte Manisa’da bir şube açmaya karar verdik fakat bazı olumsuzluklar nedeniyle bunu ertelemek durumunda kaldık.
Ardından Kubilay İstanbul’a taşındı ve Galata Sanat Merkezini kurup geliştirdi. Bu süreçte sürekli iletişim halindeydik. Kendimi tekrar hazır hissettiğimde Karşıyaka Şubesini açmaya karar verdik ve daha güçlü, daha tecrübeli, daha kararlı bir şekilde tekrar bizim adımıza güzel işler başarmaya adım atmış olduk. Galata Sanat Merkezi Dostluk Ortağım Projesinin içinde bulunmaktan onur duyuyor ve herkesi bu dostluğa davet ediyorum.

  • Yüksek Deneyim

  • Uzman Kadro

  • Efektif Programlar

  • Ödüller ve Sertifikalar

  • Kurs Sayısı

  • Rekabetçi Fiyat