0

Müzik

Senaryo Yazarlığı Atölyesi

Başlangıç T: 10/07/2024
4 Hafta
Grup
Kalan Kontenjan: 0

5.750,00 + KDV

AKTİF KAMPANYALARIMIZ

2.Kurs Kaydına Sepette %30 İndirim Fırsatı!

Kampanyanın Bitmesine Kalan Süre

Gün
Saat
Dakika
Saniye
Kampanyamızın Süresi Dolmuştur :/

Kurs Hakkında

Hayal dünyasını genişletmek, anılarını hikayelerini senaryo olarak yazmak isteyen, senaryo yazımını teknik olarak öğrenmek isteyenler için müthiş bir atölye hazırladık. Atölye, hem bu alana yeni giriş yapmak isteyen hem de var olan çalışmalarını geliştirmek isteyen herkes için oldukça yol gösterici olacaktır.

Atölye sonrasında; Senaryo Yazımının Teknik Detayları, Senaryo Yazım Aşamaları, İyi Senaryonun Püf Noktaları, Karakter Yaratmanın Özellikleri, Çatışma Yaratma konularına hakim olacak, çalışmalarınızı hangi kanallarla kimlere ulaştırabileceğiniz konusunda net bir stratejiniz oluşacaktır.

Kurs Formatı

Programlı Ödevler

Ödevlerin Kontrolü ve Geribildirim

Yüz Yüze

Yer; Beşiktaş Container Cafe

Katılımcıların verilen filmleri izlemesi ve yazılı ödevleri yapması gerekiyor.

Atölye Süresi

4 Hafta

12 Oturum

Şubeler

Atölye Kimin İçin?

Atölyemiz, her seviyeden katılımcıya açıktır. Senaryo Yazımına ilgi duyulması yeterlidir. Ön bilgi gerektirmez.

Konular

Hafta 1:

 • Senaryo Türleri
 • Format
 • Sahneleme Prensipleri

Hafta 2:

 • Karakterizasyon
 • Çatışma
 • Motivasyonlar

Hafta 3:

 • Hikâye türleri
 • Janralar
 • Hikâye Gelişimi

Hafta 4:

 • Adaptasyon Prensipleri
 • Analiz
 • Akış Şeması Uygulama
User Image
 
 

 

 

Eğitmenimiz

Kubilay Tunçer
 
 

 

 

Sıkça Sorulan
Sorular

Galata Sanat Hangi Günler Açık?

Galata Sanat haftanın 7 günü 10:00 – 22:00 arası hizmet vermektedir.

Kurs Ücretleri Ne Kadar?

Herkes için ulaşılabilir sanat felsefesiyle yola çıkan Galata Sanat Merkezi yalnızca 4 saat özel ders alabileceğiniz ücretlere 4 saat özel ders, 4 saat grup solfej dersi, düzenli orkestra eğitimleri alabileceğiniz ve ücretsiz birçok etkinliğe katılabileceğiniz bir programa sahiptir. Bunun yanında öğrencimiz olmanız gerekmeden her zaman etkinliklerimize katılabilir, ücretsiz çay-kahve ikramlarımızdan yararlanabilir, ders çalışabilir, arkadaşlarınızla muhabbet edebilir ve oyun oynayabilirsiniz.

Ne Kadar Sürede Öğrenirim?

Bu net bir cevabı olmayan bir sorudur. Birçok fonksiyon üzerinden kişiye özel değerlendirilerek ancak yakın cevaplar verilebilme olasılığı vardır. Öncelikle hangi seviyeden başladığımızı düşünmeliyiz. Sıfırdan mı başlıyoruz yoksa ufak tefek denemelerimiz oldu mu? Ne öğrenmek istiyoruz, ne kadar öğrenmek istiyoruz? Hedefinize yönelik olarak ‘’öğrendim’’ diyebilme süreniz elbette farklılık gösterecektir. Ne kadar ilgileneceğiz? Tabi ki de haftada 1 saat egzersiz yapan ile günde 1 saat egzersiz yapan arasında fark olacaktır.

Ya Yeteneğim Yoksa?

Yıllara dayanan gözlemlerimize göre mesele yetenekte değil, çevresel faktörlerle oluşan yatkınlık ve eğitimdir. Çevresel faktörlerin etkisini göz önünde bulundurarak, herhangi biriyle oluşabilecek tek farklılık öğrenme hızınız olacaktır. Bu hızlı giden bir araba ile yavaş giden bir araba gibidir. Her ikisi de hedefe ulaşabilir, yavaş olan biraz daha vakit alır. Tabi ki tutkunun payını da unutmamak gerekir. Tutkunuz, bağlılığınız, azminiz ne kadar yüksek ise o kadar hızlı öğreneceğiniz de kesindir. Son olarak yanlış bir algıyı da düzeltmek isteriz; hiç kimsenin iyi bir eğitmen ve doğru metodlarla, yüksek tutku ve azmine karşı herhangi bir enstrümanı öğrenememesi veya bir sanat dalında başarısız olması mümkün değildir.

Peki, Neden GalataSanat?

Çünkü Galata Sanat Merkezi felsefesi gereği doğru metodlarla, uygun ücretlere sahip olan, yöneticisinden eğitmenine, tasarımından çalışma sistemine kadar tamamen daha nitelikli sanat eğitimleri için kurgulanmış genç ve dinamik ve her şeyin ötesinde yaşam enerjisi yüksek bir merkezdir. Ticari bir işletmenin ötesinde ülkemizde sanatın gelişmesi için eğitim metodları üzerinde çalışmalar yapan, yayınlar çıkaran, Dostluk Ortağım Projesiyle doğaya ve geleceğimize katkıda bulunma çabası gösteren kollektif bir topluluktur!

GalataSanat Nerede?

İstanbul Beyoğlu, Kadıköy ve Kemerburgaz'da, Ankara’da, Çanakkale’de, Eskişehir'de, Bursa'da, Antalya'da ve İzmir’de olmak üzere 9 şubemizle faaliyetteyiz. Kurumsal işlerimizi ise Galata’daki ofisimizden yürütmekteyiz.

Hemen Kaydol!

Yüksek öğrenme deneyimine sahip atölye çalışmalarımız ve kurslarımız hakkında daha fazla bilgi almak için formu hemen gönderin.

Atölye Başvuru Formu

İlginizi Çekebilecek Atölyeler

Hayal dünyasını genişletmek, anılarını hikayelerini senaryo olarak yazmak isteyen, senaryo yazımını teknik olarak öğrenmek

Görsel olarak kendini ifade etme sanatına iyi bir başlangıç yapmak ya da kendini ileri

İllüstrasyona iyi bir başlangıç yapmak ya da kendini ileri seviyeye taşımak isteyenler için oldukça

Arkeolojiyi Okumak arkeoloji tarihi ve uygarlıkların dünyasına ilgi duyan herkes için hazırlanmış geniş kapsamlı

Resim, Müzik, Dans ve Daha Fazlası

Senaryo Yazarlığı Atölyesi ile ilgili Sorularınız için Bizimle Hızlı İletişim Kurabilirsiniz.

Whatsapp
Hızlı Arama