0

Müzik

Gitar Kursu

Kurs Hakkında

Galata Sanat Merkezi’nin eğitmen kadrosu, yaptığı işlerle kendi kitlesini oluşturabilmiş, alanında akademik kariyerini tamamlamış ve müzik piyasasının en önde gelen isimleri arasından seçilerek özenle oluşturulmuştur. Deneyimli eğitmenlerimizin sana uygun olarak oluşturduğu müfredat kapsamında dersler işlenir. Derslerimiz birebir özel ders şeklindedir. Özel derslerin yanı sıra haftalık olarak grup şeklinde teori-solfej dersleri de verilmektedir. Bu dersler sayesinde teorik bilgini arttırabilir ve gitarla diğer enstrümanlara eşlik edebilmeyi öğrenirsin. Ayrıca temel müzik eğitimden sonra orkestramızda yeriniz hazır. Nota bilgini geliştirebilmek ve diğer enstrümanlarla uyum halinde çalabilmeyi öğrenmek için orkestramız sana kaçırılmaz fırsatlar sunuyor. Eğitimin sonlansa bile dilediğin sürece orkestramızda çalmaya devam edebilirsin.
Kurs Formatı

4 Saat Birebir Özel Ders

4 Saat Grup Solfej Dersi

4 Saat Mentorluk Atölyesi (Online)

Atölye Süresi

12 Saat

4 Hafta

Şubeler

Atölye Kimin İçin?

Her Yaştan Müzik Tutkunlarına

Gitar kursu, müziğe ilgi duyan ve gitar çalmayı öğrenmek isteyen her yaştan bireye açıktır. Bu kurs, başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar herkese uygun dersler sunar. Müzikal bir yolculuğa çıkmak, kendini müzikle ifade etmek ya da sadece hobi olarak gitar çalmak isteyenler için mükemmel bir başlangıç noktasıdır.

Kendi Şarkılarını Bestelemek İsteyen Yaratıcı Bireylere

Gitar, şarkı sözleri yazan ve kendi müziklerini bestelemek isteyen yaratıcı bireyler için ideal bir enstrümandır. Gitar kursu, akorları, melodi oluşturma tekniklerini ve şarkı yazımını öğrenmek isteyenlere yönelik pratik bilgiler sunar. Bu kurs, müzikal bir ifade aracı olarak gitarı kullanmak ve kişisel sanatsal vizyonunu geliştirmek isteyenler için benzersiz fırsatlar sağlar.

Sosyal Bir Ortamda Öğrenmek ve İlerlemek İsteyenlere

Gitar kursu, benzer ilgi alanlarına sahip insanlarla tanışma ve birlikte müzik yapma imkanı sunar. Grup dersleri, jam sessionlar ve atölye çalışmaları, öğrencilere sosyal bir öğrenme ortamı içinde ilerleme fırsatı verir. Bu, hem bireysel becerilerin geliştirilmesine yardımcı olur hem de öğrencilere müzikal bir topluluk hissiyatı sunar.

Gitar kursu, gitar çalmayı öğrenmek, müzikal yeteneklerini geliştirmek ve müzik dünyasında yeni arkadaşlıklar edinmek isteyen herkese açıktır. Müziğe olan sevginizi daha da derinleştirecek ve size yeni bir müzikal perspektif sunacak bir deneyimdir.

User Image
 
 

 

 

Eğitmenimiz

Sabriye Yıldız
 
 

 

 

Sıkça Sorulan
Sorular

Galata Sanat Hangi Günler Açık?

Galata Sanat haftanın 7 günü 10:00 – 22:00 arası hizmet vermektedir.

Kurs Ücretleri Ne Kadar?

Herkes için ulaşılabilir sanat felsefesiyle yola çıkan Galata Sanat Merkezi yalnızca 4 saat özel ders alabileceğiniz ücretlere 4 saat özel ders, 4 saat grup solfej dersi, düzenli orkestra eğitimleri alabileceğiniz ve ücretsiz birçok etkinliğe katılabileceğiniz bir programa sahiptir. Bunun yanında öğrencimiz olmanız gerekmeden her zaman etkinliklerimize katılabilir, ücretsiz çay-kahve ikramlarımızdan yararlanabilir, ders çalışabilir, arkadaşlarınızla muhabbet edebilir ve oyun oynayabilirsiniz.

Ne Kadar Sürede Öğrenirim?

Bu net bir cevabı olmayan bir sorudur. Birçok fonksiyon üzerinden kişiye özel değerlendirilerek ancak yakın cevaplar verilebilme olasılığı vardır. Öncelikle hangi seviyeden başladığımızı düşünmeliyiz. Sıfırdan mı başlıyoruz yoksa ufak tefek denemelerimiz oldu mu? Ne öğrenmek istiyoruz, ne kadar öğrenmek istiyoruz? Hedefinize yönelik olarak ‘’öğrendim’’ diyebilme süreniz elbette farklılık gösterecektir. Ne kadar ilgileneceğiz? Tabi ki de haftada 1 saat egzersiz yapan ile günde 1 saat egzersiz yapan arasında fark olacaktır.

Ya Yeteneğim Yoksa?

Yıllara dayanan gözlemlerimize göre mesele yetenekte değil, çevresel faktörlerle oluşan yatkınlık ve eğitimdir. Çevresel faktörlerin etkisini göz önünde bulundurarak, herhangi biriyle oluşabilecek tek farklılık öğrenme hızınız olacaktır. Bu hızlı giden bir araba ile yavaş giden bir araba gibidir. Her ikisi de hedefe ulaşabilir, yavaş olan biraz daha vakit alır. Tabi ki tutkunun payını da unutmamak gerekir. Tutkunuz, bağlılığınız, azminiz ne kadar yüksek ise o kadar hızlı öğreneceğiniz de kesindir. Son olarak yanlış bir algıyı da düzeltmek isteriz; hiç kimsenin iyi bir eğitmen ve doğru metodlarla, yüksek tutku ve azmine karşı herhangi bir enstrümanı öğrenememesi veya bir sanat dalında başarısız olması mümkün değildir.

Peki, Neden GalataSanat?

Çünkü Galata Sanat Merkezi felsefesi gereği doğru metodlarla, uygun ücretlere sahip olan, yöneticisinden eğitmenine, tasarımından çalışma sistemine kadar tamamen daha nitelikli sanat eğitimleri için kurgulanmış genç ve dinamik ve her şeyin ötesinde yaşam enerjisi yüksek bir merkezdir. Ticari bir işletmenin ötesinde ülkemizde sanatın gelişmesi için eğitim metodları üzerinde çalışmalar yapan, yayınlar çıkaran, Dostluk Ortağım Projesiyle doğaya ve geleceğimize katkıda bulunma çabası gösteren kollektif bir topluluktur!

GalataSanat Nerede?

İstanbul Beyoğlu, Kadıköy ve Kemerburgaz'da, Ankara’da, Çanakkale’de, Eskişehir'de, Bursa'da, Antalya'da ve İzmir’de olmak üzere 9 şubemizle faaliyetteyiz. Kurumsal işlerimizi ise Galata’daki ofisimizden yürütmekteyiz.

Hemen Kaydol!

Yüksek öğrenme deneyimine sahip atölye çalışmalarımız ve kurslarımız hakkında daha fazla bilgi almak için formu hemen gönderin.

Ücretsiz Deneme Dersi Başvurusu

İlginizi Çekebilecek Kurslar

Dans etmek küçükten büyüğe herkes için son derece eğlenceli ve bir o kadar da

En hızlı şekilde en iyi sonuçları almayı amaç edinmiş bir sanat merkezindesiniz. En iyi

Türk Halk Müziğinin olmazsa olmazlarından bağlama, telli tezeneli bir enstrümandır. Çeşitli yörelere göre farklı

Resim, Müzik, Dans ve Daha Fazlası