0

Müzik

Tiyatro Kursu

4 Hafta

Kurs Hakkında

Bu kurs hakkında henüz açıklama içeriği girilmemiştir. Dilerseniz bizimle iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.
Kurs Formatı
Atölye Süresi

12 Saat

4 Hafta

Şubeler

Atölye Kimin İçin?

Konular

Workshoplar

– Audition Teknikleri;

Dizi ve sinema oyunculuğu için yapılan seçmelerde oyuncu adaylarından audition istenir. Gönderilen auditionlara göre bir eleme yapılır ve geriye kalan az sayıdaki aday görüşmeye çağırılır. Audition Teknikleri Workshopumuzda, kimlerden audition istenir, çekimleri nasıl yapılır, audition istenilecek oyuncu seviyesine gelmek için neler yapılmalıdır gibi soruların cevabını bir menajerden alacaksın ve uygulamalı olarak çalışacaksın.

– Skeç ve Oyun Yazarlığı;

Skeç ve oyun yazarlığı sahneye gönül vermiş olan birçok kişinin yaptığı ya da yapmaya çalıştığı bir şeydir. Ancak tekniklerini ve işin püf noktalarını bilmeyen biri için işkenceye dönüşen bir eylem halini alabilir. Bunun yanında BKM gibi kurumlarda ise istenilen belirli kalıplar vardır. Tüm bunları seninle paylaşacak ve uygulamalı olarak birlikte üretim yapacağımız bir yazar bizlerle beraber olacak.

– Dans ve Hareket;

Oyunculuk dediğimizde akla ilk gelenlerden biri dans ve hareket tabiki de. Vücudumuzu nasıl daha esnek bir hale getirebilir ve nasıl daha efektif kullanabiliriz? Bu soruları yanıtlaması ve sana sahnede rahatlık kazandırması için bir dansçı bizimle olacak.

– Pandomim ve Mimik;

Oyunculukta ifadelerin ne kadar önemli olduğunu hepimiz biliyoruz. Bunun üzerine çalışma yapmamak oyunculuğu eksik bırakacaktır. Charlie Chaplin gibi hiç konuşmadan dünyada iz bırakan isimlerin de olduğunu unutmamak gerekir. Bu konudaki ince detaylara hakim olan bir uzman bizimle beraber olacak ve uygulamalı olacak çalışacağız.

– Dublaj;

Teknolojinin de gelişmesiyle dublaj artık tek başına büyük bir alanı kaplamaya başladı. Dizi, film ve çizgifilm dublajlarının yanında kitap seslendirmeleri, dijital oyun seslendirmeleri gibi temel sektörler oluşmaya başladı. Bundan da eksik kalamazdık.

Söyleşiler

Elbette kişisel olarak kendini geliştirmek, hitabetini ve kendini ifade edebilme yeteneğini artırmak, hatta eğlenmek için gelen öğrencilerimiz var. Ancak bu işi profesyonel olarak yapma niyetinde olanlara yönelik bir eğitim herkesi mutlu edecektir diye düşündük. Peki gerçekten bu işe gönül vermiş olan kişiler piyasada ne gibi sorunlar yaşıyor? Bu sorunları nasıl aşabilirler? Nasıl bir izlenim yaratması kendisi açısından daha faydalı olur? Yapımcılar, yönetmenler, menajerler nasıl çalışıyor ve kimleri neden yakınında tutuyor?

Tüm bu soruları cevapsız bırakmak bizce yetersiz bir oyunculuk eğitimi olurdu. Bu yüzden ayrı ayrı her alandan bir uzman ile öğrencilerimize özel söyleşiler planladık. Bir yapımcı, bir yönetmen, bir cast direktörü, bir menajer bizimle bilgi ve deneyimlerini paylaşıp, tavsiyelerde bulunacaklar!

Ekstralar

Mayıs ayı sonunda kursumuz biterken tüm öğrencilerimizin katılım göstereceği bir oyun hazırlayıp sahneye koyacağız. Sen de bizimle sahnede olacaksın. Anadolu ve Avrupa yakasında olmak üzere 2 gösterim yapacağız. Sonrasında kendi öğrencilerimiz arasından seçme yapıp başarılı bulduğumuz arkadaşlarımızla yeni sezona bir oyun hazırlayıp yıl boyunca her hafta gösterimde olacağız! Bu eğitimde senin için her şey düşünüldü! Kontenjanımız sınırlı, acele et, kaçırma!

Kullanıcı seçilmedi veya kullanıcı ID alınamadı.

 
 

 

 

Eğitmenimiz

Kullanıcı seçilmedi veya kullanıcı ID alınamadı.

 
 

 

 

Kullanıcı seçilmedi veya kullanıcı ID alınamadı.

Sıkça Sorulan
Sorular

Galata Sanat Hangi Günler Açık?

Galata Sanat haftanın 7 günü 10:00 – 22:00 arası hizmet vermektedir.

Kurs Ücretleri Ne Kadar?

Herkes için ulaşılabilir sanat felsefesiyle yola çıkan Galata Sanat Merkezi yalnızca 4 saat özel ders alabileceğiniz ücretlere 4 saat özel ders, 4 saat grup solfej dersi, düzenli orkestra eğitimleri alabileceğiniz ve ücretsiz birçok etkinliğe katılabileceğiniz bir programa sahiptir. Bunun yanında öğrencimiz olmanız gerekmeden her zaman etkinliklerimize katılabilir, ücretsiz çay-kahve ikramlarımızdan yararlanabilir, ders çalışabilir, arkadaşlarınızla muhabbet edebilir ve oyun oynayabilirsiniz.

Ne Kadar Sürede Öğrenirim?

Bu net bir cevabı olmayan bir sorudur. Birçok fonksiyon üzerinden kişiye özel değerlendirilerek ancak yakın cevaplar verilebilme olasılığı vardır. Öncelikle hangi seviyeden başladığımızı düşünmeliyiz. Sıfırdan mı başlıyoruz yoksa ufak tefek denemelerimiz oldu mu? Ne öğrenmek istiyoruz, ne kadar öğrenmek istiyoruz? Hedefinize yönelik olarak ‘’öğrendim’’ diyebilme süreniz elbette farklılık gösterecektir. Ne kadar ilgileneceğiz? Tabi ki de haftada 1 saat egzersiz yapan ile günde 1 saat egzersiz yapan arasında fark olacaktır.

Ya Yeteneğim Yoksa?

Yıllara dayanan gözlemlerimize göre mesele yetenekte değil, çevresel faktörlerle oluşan yatkınlık ve eğitimdir. Çevresel faktörlerin etkisini göz önünde bulundurarak, herhangi biriyle oluşabilecek tek farklılık öğrenme hızınız olacaktır. Bu hızlı giden bir araba ile yavaş giden bir araba gibidir. Her ikisi de hedefe ulaşabilir, yavaş olan biraz daha vakit alır. Tabi ki tutkunun payını da unutmamak gerekir. Tutkunuz, bağlılığınız, azminiz ne kadar yüksek ise o kadar hızlı öğreneceğiniz de kesindir. Son olarak yanlış bir algıyı da düzeltmek isteriz; hiç kimsenin iyi bir eğitmen ve doğru metodlarla, yüksek tutku ve azmine karşı herhangi bir enstrümanı öğrenememesi veya bir sanat dalında başarısız olması mümkün değildir.

Peki, Neden GalataSanat?

Çünkü Galata Sanat Merkezi felsefesi gereği doğru metodlarla, uygun ücretlere sahip olan, yöneticisinden eğitmenine, tasarımından çalışma sistemine kadar tamamen daha nitelikli sanat eğitimleri için kurgulanmış genç ve dinamik ve her şeyin ötesinde yaşam enerjisi yüksek bir merkezdir. Ticari bir işletmenin ötesinde ülkemizde sanatın gelişmesi için eğitim metodları üzerinde çalışmalar yapan, yayınlar çıkaran, Dostluk Ortağım Projesiyle doğaya ve geleceğimize katkıda bulunma çabası gösteren kollektif bir topluluktur!

GalataSanat Nerede?

İstanbul Beyoğlu, Kadıköy ve Kemerburgaz'da, Ankara’da, Çanakkale’de, Eskişehir'de, Bursa'da, Antalya'da ve İzmir’de olmak üzere 9 şubemizle faaliyetteyiz. Kurumsal işlerimizi ise Galata’daki ofisimizden yürütmekteyiz.

Hemen Kaydol!

Yüksek öğrenme deneyimine sahip atölye çalışmalarımız ve kurslarımız hakkında daha fazla bilgi almak için formu hemen gönderin.

Ücretsiz Deneme Dersi Başvurusu

İlginizi Çekebilecek Kurslar

Dans etmek küçükten büyüğe herkes için son derece eğlenceli ve bir o kadar da

En hızlı şekilde en iyi sonuçları almayı amaç edinmiş bir sanat merkezindesiniz. En iyi

Türk Halk Müziğinin olmazsa olmazlarından bağlama, telli tezeneli bir enstrümandır. Çeşitli yörelere göre farklı

Resim, Müzik, Dans ve Daha Fazlası