Skip to content

Tiyatro Kursu

TİYATRO KURSU GALATA SANAT MERKEZİ KADIKÖY SAHNESİ’NDE BAŞLIYOR!

Tiyatro kursu, tiyatro atölyesi, tiyatro eğitimi, tiyatro dersleri, müzikal tiyatro kursu, müzikal tiyatro atölyesi, oyunculuk dersleri, oyunculuk atölyesi, oyunculuk kursu…

Kursumuz 7 ay sürecek olup, Kadıköy Rıhtım tarafında, Söğütlüçeşme Caddesi üzerindeki sahnemizde yapılcak. Cihan Ayhan ve Mehmet Küçük ana eğitmenliğinin yanında workshop ve söyleşiler için çok sayıda eğitmen ve uzman katılım gösterecek, bilgi ve deneyimlerini sizlerle paylaşacak.

Başlangıç; 18 Ekim 2021

Kursumuzda tiyatro oyunculuğuna ek olarak kamera önü oyunculuğu hakkında da kapsamlı bir eğitim alacaksın. Tiyatro Kursu

Eğitim Programı

Galata Sanat Tiyatro Kursu Eğitim Programı

Workshoplar

– Audition Teknikleri;

Dizi ve sinema oyunculuğu için yapılan seçmelerde oyuncu adaylarından audition istenir. Gönderilen auditionlara göre bir eleme yapılır ve geriye kalan az sayıdaki aday görüşmeye çağırılır. Audition Teknikleri Workshopumuzda, kimlerden audition istenir, çekimleri nasıl yapılır, audition istenilecek oyuncu seviyesine gelmek için neler yapılmalıdır gibi soruların cevabını bir menajerden alacaksın ve uygulamalı olarak çalışacaksın.

– Skeç ve Oyun Yazarlığı;

Skeç ve oyun yazarlığı sahneye gönül vermiş olan birçok kişinin yaptığı ya da yapmaya çalıştığı bir şeydir. Ancak tekniklerini ve işin püf noktalarını bilmeyen biri için işkenceye dönüşen bir eylem halini alabilir. Bunun yanında BKM gibi kurumlarda ise istenilen belirli kalıplar vardır. Tüm bunları seninle paylaşacak ve uygulamalı olarak birlikte üretim yapacağımız bir yazar bizlerle beraber olacak.

– Dans ve Hareket;

Oyunculuk dediğimizde akla ilk gelenlerden biri dans ve hareket tabiki de. Vücudumuzu nasıl daha esnek bir hale getirebilir ve nasıl daha efektif kullanabiliriz? Bu soruları yanıtlaması ve sana sahnede rahatlık kazandırması için bir dansçı bizimle olacak.

– Pandomim ve Mimik;

Oyunculukta ifadelerin ne kadar önemli olduğunu hepimiz biliyoruz. Bunun üzerine çalışma yapmamak oyunculuğu eksik bırakacaktır. Charlie Chaplin gibi hiç konuşmadan dünyada iz bırakan isimlerin de olduğunu unutmamak gerekir. Bu konudaki ince detaylara hakim olan bir uzman bizimle beraber olacak ve uygulamalı olacak çalışacağız.

– Dublaj;

Teknolojinin de gelişmesiyle dublaj artık tek başına büyük bir alanı kaplamaya başladı. Dizi, film ve çizgifilm dublajlarının yanında kitap seslendirmeleri, dijital oyun seslendirmeleri gibi temel sektörler oluşmaya başladı. Bundan da eksik kalamazdık.

Söyleşiler

Elbette kişisel olarak kendini geliştirmek, hitabetini ve kendini ifade edebilme yeteneğini artırmak, hatta eğlenmek için gelen öğrencilerimiz var. Ancak bu işi profesyonel olarak yapma niyetinde olanlara yönelik bir eğitim herkesi mutlu edecektir diye düşündük. Peki gerçekten bu işe gönül vermiş olan kişiler piyasada ne gibi sorunlar yaşıyor? Bu sorunları nasıl aşabilirler? Nasıl bir izlenim yaratması kendisi açısından daha faydalı olur? Yapımcılar, yönetmenler, menajerler nasıl çalışıyor ve kimleri neden yakınında tutuyor?

Tüm bu soruları cevapsız bırakmak bizce yetersiz bir oyunculuk eğitimi olurdu. Bu yüzden ayrı ayrı her alandan bir uzman ile öğrencilerimize özel söyleşiler planladık. Bir yapımcı, bir yönetmen, bir cast direktörü, bir menajer bizimle bilgi ve deneyimlerini paylaşıp, tavsiyelerde bulunacaklar!

Ekstralar

Mayıs ayı sonunda kursumuz biterken tüm öğrencilerimizin katılım göstereceği bir oyun hazırlayıp sahneye koyacağız. Sen de bizimle sahnede olacaksın. Anadolu ve Avrupa yakasında olmak üzere 2 gösterim yapacağız. Sonrasında kendi öğrencilerimiz arasından seçme yapıp başarılı bulduğumuz arkadaşlarımızla yeni sezona bir oyun hazırlayıp yıl boyunca her hafta gösterimde olacağız! Bu eğitimde senin için her şey düşünüldü! Kontenjanımız sınırlı, acele et, kaçırma!

Detaylı bilgi ve kayıt için bizi arayabilir, Whatsapp’tan yazabilir, DM’den yürüyebilir ya da dumanla haber gönderebilirsin!

Ekürinle birlikte gelirsen her ikinize de %20 indirim işten bile değil!

0 532 790 6350
https://www.instagram.com/galatasanatmerkezi

Ücretsiz Deneme Dersi Kayıt Formu