Skip to content

Bateri Kursu

Galata Sanat Bateri Kursuyla Kendini Bulmaya Ne Dersin?

Modern müziğin esas enstrümanlarından olan bateri, oldukça yeni bir müzik aleti olmasına rağmen kökeni uzun yıllara dayanır. Bunun sebebi ise baterinin, vurmalı çalgılardan günümüze kadar ulaşanların bir bütünü niteliğinde olmasıdır. Aynı zamanda bateri ritim sazların en gelişmişi olarak da tanımlanır. Bateri, dışarıdan bakıldığında oldukça karmaşık bir yapıymış gibi gözükse de temelde 1 bas davul, 3 alto davul ve 3 zilden oluşur. Elbette çalarken fazlasıyla efor gerektiren bir çalgıdır. Ritim duygusu ve nota bilgisinin yanı sıra tüm uzuvların aynı anda aktif olmasını gerektiren anlar da vardır. Vücut koordinasyonun en aktif şekilde kullanıldığı bu çalgı, fiziksel gelişime de oldukça faydalıdır. Her iki el ve ayağın kullanılması sayesinde zamanla fiziki koordinasyon yeteneklerini oldukça ileri düzeye taşıyan bir enstrümandır. Böylelikle bateri kursu size teknik müzik bilgisi sunarken aynı zamanda fiziksel olarak gelişmenizi de sağlar.

Bateri, yer aldığı grubun bel kemiği niteliğinde olduğundan burada çalan kişinin performansı büyük önem arz etmektedir. Bateriyi çalan kişinin çok iyi bir ritim kulağına sahip olması ve tempoyu belirleyebilmesi gerekir. Bu nedenle alanında yetkin kişiler tarafından eğitim almak bu enstrüman için oldukça önemlidir. Galata Sanat bateri kursu sizlere en deneyimli eğitmenlerle son derece donanımlı bir eğitim vaat etmektedir. Ayrıca kursa katılmak için bir bateriye sahip olmanız şart değil! Merkezlerimizde yer alan bateriler ile hem derslere katılabilir hem de ders dışı pratik yapabilirsiniz. İlerleyen zamanlarda ise bir bateri sahibi olmak isterseniz mağazalarımızı ziyaret edebilirsiniz! Bir uzman görüşü yardımıyla sizin için doğru bateriyi seçmek çok daha kolay olacaktır.

Bateri Kursu Hakkında Tüm Soru İşaretlerini Ortadan Kaldırıyoruz!

 

1. Kimler Bateri Kursu Alabilir?

Bu enstrümanı çalmayı arzulayan herkes Galata Sanat’ta bateri kursu alabilir. Performansa dayalı bir enstrüman olduğundan bagetlere hakim olabilecek fiziksel yeterliliğe sahip herkes bateri kursuna katılabilir. Kendinizi test etmek isterseniz hemen ücretsiz deneme dersine katılabilirsiniz!

2. Bateri Çalmak İçin İdeal Yaş Nedir?

Burada herhangi bir yaş sınırlamamız yoktur. Bedensel olarak gelişimini tamamlayan her birey için merkezimizde bateri eğitimi verilmektedir. Bateri eğitimi sırasında el ayak koordinasyonundaki güçlenmeyle analitik düşünme yetiniz de artacaktır. Bu yüzden küçük yaşlardaki öğrenci adaylarımız için de bateri eğitimi oldukça faydalıdır. Hem fiziksel hem de zihinsel açıdan gelişime katkı sağladığından erken yaşlarda bateri eğitimi aileler tarafından da sıklıkla tercih edilmektedir.

3. Ne Kadar Zamanda Öğrenebilirim?

Sorunun cevabı sizde saklı. Bateri çalmayı öğrenmek temelde sizin yatkınlığınıza bağlıdır. Bateri; yeri geldiğinde bedeninizin neredeyse tamamıyla eşlik etmenizi isteyen, beyninizin sağ ve sol loblarında hakimiyet gerektiren bir çalgıdır. Bu nedenle başlangıçta zihninizi sonrasında ise bedeninizi uygun etütlerle eğitmeniz gerekmektedir. Bu sürenin uzunluğu ise tamamen size bağlıdır. Eğitmeninizin sizin için uygun gördüğü etütleri düzenli bir şekilde yapmak bu süreyi kısaltacaktır. Eğitmenlerimiz bu sürede sizin ihtiyaçlarınıza cevap verecek şekilde doğru metotları izlerken emeğini ve desteğini de sizlerden esirgemeyecektir.

4. Bateri Çalmak Zor Mu?

Diğer tüm enstrümanlarda da olduğu gibi bateri de özel yetenek gerektirmeyen bir çalgıdır. Bateri her ne kadar melodik bir enstrüman olmasa da sanılanın aksine hiçbir notaya sahip olmayan bir müzik aleti değildir. Notanın sadece melodiden ibaret olmadığını aksine her ritmin kendince bir nota sistemi bulundurduğunu bateri eğitimi esnasında detaylıca öğreneceksiniz. Bunun dışında el ayak koordinasyonu ve ciddi bir efor gerektiren bu enstrüman sizi korkutmasın! Deneyimli eğitmenlerimizin ışığında bateride hedefinize ulaşmak Galata Sanat’ta oldukça kolay!

5. Galata Sanat Merkezi’nde Bateri Dersleri Nasıl İşleniyor?

Galata Sanat Merkezinde yüz yüze eğitimlerin yanı sıra online bateri kursu eğitimi seçeneği de sunmaktayız. Her iki şekilde de bateri derslerimiz birebir ve öğrenci odaklı bir eğitim modeliyle işlenmektedir. Derslerimiz klasik temel eğitimin ardından öğrencinin bateride ulaşmak istediği hedefe göre şekillenmektedir. Öğrenci talepleri doğrultusunda deneyimli eğitmenlerimiz tarafından ders içerikleri revize edilmektedir. Bateri eğitimi müfredatı, tamamen rasyonel değerler içerisinde sizlere donanımlı ve nitelikli bir eğitim sunabilmek üzere düzenlenmiştir. Eğitmen ve öğrencinin tamamen birbirine odaklanıp en verimli şekilde ders işlemesi için dersliklerimiz ses yalıtımına sahiptir. Ayrıca bizi bir gün önceden bilgilendirerek istediğiniz zaman ses yalıtımına sahip dersliklerimizde pratik yapabilirsiniz. Eğitmenlerimizle tanışmak ve kendi deneyiminizi yaşamak için hemen ücretsiz deneme dersi formunu doldurun! Sonrasında size ulaşıp birlikte randevunu planlayalım.

6. Bateri Kursu Ücretleri Ne Kadar?

Galata Sanat Merkezi bünyesinde alanında yetkin ve akademik kariyerini tamamlamış donanımlı bir eğitmen kadrosu barındırmaktadır. Özellikle bateri gibi kalifiyeli bir enstrümanın eğitiminde müzik piyasasında kendine saygın bir yer edinmiş ve akademik olarak başarı sağlamış eğitmenlerle çalışıyoruz. Bateri kursu kapsamında da fiyatlarımız, verdiğimiz kaliteli eğitim göz önüne alınarak en uygun şekilde belirlenir. Fiyatlandırmamızda merkezimizin ulaşılabilir konumu ve profesyonel eğitmen kadromuzun da etkisi oldukça fazladır. Ayrıca merkezlerimiz, ders aldığınız bir dershaneden ziyade zaman geçirmekten keyif alacağınız bir ortama sahiptir. Tüm bunlara ek olarak birebir eğitimin yanında her hafta grup solfej derslerine ücretsiz olarak katılabilirsiniz. Eğer isterseniz orkestramızda da yer alabilirsiniz. Eğitiminizin sona erse bile orkestramızın kapıları size her zaman açık olacaktır!

7. Bateri Kursuna Başvurmak İçin Nelere İhtiyacım Var?

Galata Sanat’ta bateri kursuna kaydolmak için yanında kimlik kartınla gelmen yeterli. Bateri kursuna kaydolmaya geldiğinizde sizin müsait olduğunuz gün ve saate göre bir ders planı oluşturulur. Sonrasında ise eğitiminiz boyunca sabit bir şekilde bu plan dahilinde ilerlenir. Kayda gelmeden önce ücretsiz deneme dersi formunu doldurmayı unutmayın! Böylece kendinizi deneyebilir ve eğitmeninizle tanışma fırsatı yakalayabilirsiniz.

8. Neden Galata Sanat Merkezi’ni Tercih Etmeliyim

Çünkü Galata Sanat Merkezi misyonu gereği en doğru teknikleri en uygun ücretlerle sunan, yöneticisinden eğitmenine, tasarımından çalışma sistemine kadar tamamen en nitelikli eğitimler için kurgulanmış bir kurumdur. Sanatın her alanında genç ve dinamik kadrosuyla eğitim veren yaşam enerjisi yüksek bir merkezdir. Ülkemizde sanatın gelişmesi için eğitim metotları üzerinde çalışmalar yapan merkezlerimiz ticari bir işletme olmanın çok ötesindedir. Buna yönelik çeşitli yayınlar çıkaran aynı zamanda da Dostluk Ortağım projesiyle doğaya ve geleceğimize katkıda bulunan kolektif bir topluluktur. Birlikte çok daha güçlü olacağımıza inanıyoruz. Hem eğlenerek öğrenmek hem de Dostluk Ortağımız olmak istersen seni de aramıza katılmaya davet ediyoruz! Diğer kurslarımıza da göz atmayı unutma!

Ücretsiz Deneme Dersi Kayıt Formu