Skip to content

Akustik Gitar Kursu

Müzikte sade performansın en keyifli hali akustik yapı ile ortaya çıkar. Günümüzde de birçok eserin akustik olarak seslendirilmesi için akustik gitar kullanımı tercih edilir. Bir gitarist olmak için de ilk tercihiniz direkt olarak akustik gitar kursu olabilir. Akustik gitar klasik gitara çok benzese de çelik telleri ile daha yüksek ses çıkarabilmektedir.

Gitar çalmayı öğrenmek istediğinizde hangi gitarı seçeceğiniz konusunda tereddütte kalabilirsiniz. Özellikle pop müzik şarkılarına eşlik edebilmek için de akustik gitar tercih edilebilir. Çünkü akustik gitar aslında klasik gitardan aşırı derecede farklı değildir. Kalın çelik teller dışında bu gitar türünde de pena kullanımı ile gitar çalınabilir.

Akustik gitar klasik gitara göre bir noktada daha farklılık gösterir. Çünkü bu gitar çeşidinde sap daha ince bir yapıya sahiptir. Farklılık aşırı derecede büyük olmasa da pratikte akustik gitar kursu sırasında bunu rahatlıkla görebilirsiniz. İlk etapta klasik gitara göre akor çıkarmak biraz daha zor olacaktır. Ancak her iki kursta da gitara alışma süresi birbirine çok yakındır.

Bu içeriğimizi takip ederek akustik gitar kursu hakkında merak ettiğiniz önemli soruların cevabını bulabilirsiniz.

Kimler Akustik Gitar Çalabilir?

Akustik gitar çalabilmek için kişinin belirgin bir vücut formuna ulaşmış olması gerekir. Çünkü çalgının tel yapısı, kol uzunluğu ve perde genişliği bunu gerektirir. Bu anlamda kol uzunluğu ve güçlü parmaklar gibi fiziksel yeterliliklere ihtiyaç duyulur. Bu yeterlilikler elbette kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

Akustik Gitara Başlamanın Belirli Bir Yaşı Var Mı?

Genellikle 6-7 yaş sonrasında artık akustik gitar kursu için avantaj elde edebilirsiniz. Bunun yanında ilerleyen yaşlar ile birlikte 70 yaşında dahi kadın-erkek fark etmeden başarı elde edebilirsiniz. Yani isterseniz üniversite çağında isterseniz bir meslek sahibi olduktan sonra başlayabilirsiniz. İsterseniz çocukluktan başlayarak kendinizi geliştirebilirsiniz. Hatta isterseniz emekli olduktan sonra kurslara katılabilirsiniz.

Akustik Gitar Kursu Ne Kadar Sürer?

İstanbul, Ankara ve Antalya gibi farklı merkezlerimizde kurs programlarımız yer almaktadır. Bu noktada örnek olarak akustik gitar kursu İstanbul programlarına katılmayı seçebilirsiniz. Eğer hiçbir müzik eğitiminiz yoksa dersleri düzenli takip etmeniz büyük bir fayda sağlayacaktır. Bu sayede yeterli pratik ile birlikte 3-6 ay arasında nota ile gitar çalmayı öğrenebilirsiniz. Sonraki süreçte ise tekniğinizi ilerleterek ve egzersizler ile eğitim programı sürdürülür.

Merkezlerimizde öncelikle ücretsiz deneme-tanışma dersleri uygulanır. Web sayfamız üzerinden veya telefon hatlarımız üzerinden bu konuda bize ulaşım sağlayabilirsiniz. Deneme dersi randevusu için gün ve saat belirlendikten sonra ilk derse katılabilirsiniz. Hatta bir akustik gitar sahibi olmasanız dahi ders enstrümanlarımızdan yararlanabilirsiniz.

Akustik Gitar Dersleri Nasıl İşlenir?

Kurumumuz akustik gitar kursu Antalya programlarında belirli adımları takip ederek ilerler. Eğitimler özellikle konusunda uzman hocalar ile birebir olarak yapılır. Ayrıca ekonomik grup kurslarına katılma imkanınız da vardır. Eğitimlerde enstrümana ait teknik bilgiler, müzik teorisi eğitimi, müzikalite danışmanlığı ve enstrüman eğitimi gibi aşamalar yer alır.

Akustik gitar kursu için standart üstünde konforlu bir ders yapısı önemsenir. Genellikle sizin için en uygun saatlerde ders programları hazırlanır. Konservatuvar mezunu eğitmenlerimiz sizler ile birebir ilgilenmeye özen gösterir. Ekonomik kurs programlarında çalışma için sizlere enstrümanlar sunulur. Genel olarak kurs programında;

  • Sağ ve sol için ayrı kombinasyon çalışmaları
  • Akustik gitarda değişen çalım tekniklerinin kullanımları
  • Akustik gitar kalıplarına geçiş yapılması
  • Armoni şekillendirilmesinin öğrenilmesi
  • Ritim veya basit şarkılara geçiş
  • Üst düzey kalıplar ile akustik nota okuma öğretimleri
  • Bilgisayar ritim destekli akustik çalışmaları yer alır. 

Ücretsiz Deneme Dersi Kayıt Formu