Skip to content

Hobi Resim Kursu

Hobi Resim Kursu

Zihninizden ve kalbinizden geçenleri kağıda aktarmak için aslında hiçbir eğitim almanız mecburiyet değildir. Çünkü birey yetenekli olsa da olmasa da kendini tuval veya kağıt üzerinde ifade edebilir. Ancak belirli kompozisyonlara çalışmak ve eserler ortaya koymak için resim yapmayı da öğrenmek gerekir. İşte bu noktada hobi resim kursu size resmi nasıl yapmanız gerektiğini öğretir.

Hobi resim kursu programlarımızın içeriklerine ve merak ettiğiniz detaylara bu makalemizde ulaşabilirsiniz.

Hobi Resim Kursu Nedir?

Resim yapmak, her insanın çocukluktan itibaren heves ettiği eğlenceli ve sanatsal bir aktivitedir. Özellikle ilkokul çağından itibaren hepimize resim ve sanat aşkı aşılanır. Bazılarımız bu süreçte resim yapmaktan keyif alırken, bazılarımız bu eyleme hiç yatkın olmayabiliriz. Özellikle resim yapmaktan keyif alan ve eserine anlam katabilen insanlar için resim apayrı bir değere sahiptir. Bu tür bir kişiliğin katılabileceği en doğru kurslardan biri de hobi resim kursu olacaktır.

Hobi resim kursu eğlenceli bir ortamda, resim yapmanın en ince ayrıntılarını kolayca öğrenebileceğiniz programdır. Hayatınızın belirli bir döneminde resim yapmak ile ilgilendiyseniz veya ilgileniyorsanız, kurslarımızda büyük katkılar elde edebilirsiniz. Kalem ve boyaları kullanılarak ortaya koyabileceğiniz daha iyi eserlerin nasıl elde edileceğini görebilirsiniz.

Hobi Resim Kursuna Kimler Katılabilir?

Galata Sanat Merkezi hobi resim kursu İstanbul ve Ankara programlarımız bugün isteyen herkese açıktır. Yani ortalama 5-6 yaş sonrası istenilen yaşa kadar herkes için kurslarımız uygundur. Çünkü eğitimimizin temel amacı sizlere keyifli ve faydalı bir hobi kazandırmaktır. Hayatınız boyunca bir parçanızı oluşturacak bu hobi, ilerleyen dönemde meslek ve kariyer alanı da sağlayabilir.

Hobi Resim Kursunda Neler Öğretilir?

Resim, kağıt ve tuval üzerinde kalem ya da boya fırçaları ile yapılır. Bu eylemi gerçekleştirirken kişinin içinden geleni ve istediğini yansıtabilmesi önemlidir. Son noktada ortaya çıkan resim size göre bir şeyler ifade edebilmeli ve bir mesaja sahip olmalıdır. Çok sade ve bir mesaj içermeyen resimlerde dahi anlam yer alabilmelidir. Bu nedenle hobi resim kursu Ankara gibi programlarda resimde bu amaçların nasıl ortaya çıkarılacağı üretilir.

Hobi resim kursu sizlere temel estetik kurallar bağlamında 2 boyutlu düzlemde içinizden geçenleri yansıtmayı öğretir. Bu çerçevede daha teknik anlamda bir resim yapılırken;

  • Resimde hareket ve ışığın doğru kullanımı
  • Mekan ve hacimlerin yansıtılması
  • Çizim, renk, ton, doku veya biçim gibi özellikler ile anlatının elde edilmesi
  • Doğru malzeme ile doğru kompozisyonun oluşturulması
  • Özgün bir sonucun elde edilmesi için eğitimler verilir.

Hobi resim kursu programlarında temel çizimden nesne çizimlerine kadar birçok konuda çalışılmaktadır. Hatta pastel, renkli kalem, sulu boya, kolaj boya, kara kalem ve yağlı boya çalışmaları üzerinde durulur. Bu eğitimler adaylara resim yapmanın huzur verici avantajını sunar. Var olan hobinizi geliştirerek kendi koleksiyonunuzu oluşturabilecek bir ressam olmanıza yardımcı olur.

Hobi Resim Kursu Ne Kadar Sürer?

Galata Sanat Merkezi olarak hobi resim kursu Ankara ve diğer programlarımızda belirli bir prosedürü sürdürüyoruz. Bu çerçevede kursiyerlerimiz için öncelikle bir ücretsiz deneme dersi sağlıyoruz. Bu ders hangi alanda çalışma yapmak istediğinizi ve yeteneğinizin belirlenmesini sağlıyor. Uzman eğitmenlerimiz ileri seviyede belirlemeler ile sizlere yardımcı oluyor. Sonrasında sizin için en uygun gün ve saatler ile kurs programı oluşturuluyor.

Çocuk ve yetişkin öğrencilerimiz için birebir eğitimler bizim için her zaman daha önemli konumda yer almaktadır. Ayrıca resimde belirli dönemlerde grup eğitimleri de verilmektedir. Her öğrencinin temelden ileri seviyeye resim yapabilme başarısını elde etmesi sağlanır. Bu çerçevede eğitimler haftalık gün sayısına göre 6-9 ay arasında değişim gösterebilir. 

Ücretsiz Deneme Dersi Kayıt Formu