Skip to content

Ankara Gitar Kursu

Ankara Gitar Kursu İle Beste Yapma Zamanı

İyi besteler yapabilmek için birçok önemli müzisyen genellikle gitar kullanmayı tercih eder. Her yaşa ve her müziğe uygun bir yapısı bulunan gitar, çalması çok keyifli bir enstrümandır. Bu nedenle Ankara gitar kursu en çok ilgi gören kurslarımız arasında yer alır. Eğer sizde bu kursu merak ediyorsanız, kurs hakkındaki tüm bilgilere bu içerik sayesinde ulaşabilirsiniz.

Ankara Gitar Kursu Hakkında En Sık Sorulan Soruları Cevaplıyoruz!

Detaylı bilgi almak için hemen arayın: 0535 215 88 51

1- Gitar Herkes Tarafından Çalınabilir Mi?

Gitar; klasik, akustik, bas veya elektro gitar gibi türleri ile çok geniş bir çeşitlilik sunmaktadır. Her türü farklı bir renk ve ses yapısına sahip olarak da bilinmektedir. Bu kapsamda da herkes doğru yaştan itibaren istediği tür ile birlikte gitar çalmayı seçebilir. Özellikle de belirli bir süre sonra sizde yeni besteler yapabilmek için gitar çalmayı seçebilirsiniz.

2- Gitar Çalmak İçin Doğru Yaş Aralığı Nedir?

Gitar, geniş ve perdeli bir sapa sahiptir. Bu yapısı ile pena veya parmaklarla çalınan bir tekniği bulunmaktadır. Bu özellikleri nedeniyle de belirli bir yaştan sonra daha rahat çalınabilir. Özellikle kişinin el ve parmak yapısının gitar kolunu kavrayacak şekilde gelişmiş olması gerekir. Belirli bir boyuta sahip olan bu enstrüman yine belirli bir yaş üzerinde rahatlıkla kullanılabilir.

Galata Sanat Merkezi’nde ücretsiz deneme derslerimiz sayesinde bu belirlemeler kolaylıkla yapılabilir. Uygun bir gitar seçimi ile birlikte de genellikle 5 yaş ve üstünden itibaren hiçbir sınır bulunmadan her yaş için gitar uygundur. Bu eğitimlerde kendi gitarınızı veya merkezimiz tarafından size sunulan çalışma gitarlarını kullanabilirsiniz.

3- Gitar Çalmak Zor Mudur?

Gitar, müzik aletleri arasında bilinen en kolay öğrenilen enstrümanlardan birisidir. Çünkü her yaş için keyifli ve etkileyici bir ses yapısı bulunmaktadır. Bilinen tüm müzik parçalarını icra etmek için de kullanılabilir. Bu nedenle de doğru fiziksel gelişimi elde eden herkes iyi bir eğitimle gitar çalabilir. Ankara gitar kurslarında özellikle eğitmen desteği ile derslere disiplinli şekilde devam etmek önemlidir. Bu sayede pratik bir süreç ile herkes kolaylıkla gitar çalabilir.

4- Ne Kadar Sürede Gitar Çalabilirim?

Gitar eğitimlerinde ilk aşamalarda pena tutuşu, parmak kullanımı ve perde pratikleri yer alır. Bu sayede öğrenilen nota kullanımı ve akorlar ile enstrüman uyumu sağlanabilir. Bu süreç kişinin isteğine ve istikrarlı bir şekilde eğitime devamına bağlı olarak değişir. Eğer eğitimi aksatmadan derslere devam ederseniz, güçlenmiş parmaklar ve iyi bir pratik ile kısa sürede muhteşem şekilde gitar çalabilecek bir hale gelebilirsiniz. Aynı zamanda bu derslerde çok eğlenceli bir sanat yolculuğuna katılabilirsiniz.

5- Ankara Gitar Kursu Dersleri Nasıl İşlenmektedir?

Ankara gitar kursu için her aday öncelikle ücretsiz deneme dersine katılır. Bu sayede kendini görerek kursa katılım kararı verebilir. Kurs katılımı bağlamında da birebir eğitmenler ilk aşamada özel bir ders programı sağlar. Ders programında derslerin gün ve saati her zaman size uygun olacak şekilde belirlenir. Yine bunun yanında etüt saatleri ve merkezimizdeki ücretsiz grup solfej eğitimleri için zaman ayrılır.

Galata Sanat Merkezi gitar kurslarında ders her zaman birebir işlenir. Yani yüz yüze eğitimler merkezimizde veya online olarak devam eder. Ders dışındaki etütlerde merkezimiz sınıfları ve salonları kullanılabilir. Bu sayede farklı sanatçılar, öğrenciler ve yeni arkadaşlar ile güçlü bir sosyal ortam sağlanır. Bu ortamda birçok yeni sanatsal ortaklık ve orkestra çalışmalarıyla yeni oluşumlar sağlanabilir.

6- Ankara Gitar Kursu Ücretleri Ne Kadar?

Galata Sanat Merkezi, ders ve sanat için her zaman donanımlı bir ortam sağlar. Yalıtımlı stüdyolar, eksiksiz kurs ortamı ve uygun konumlu bir eğitim merkez gibi noktalar üzerinde durur. Bu sistemde hem deneyimli hem de genç ve dinamik bir kadro bir arada yer alır. Özellikle eğitimlerde mutlaka akademik veya sanatsal başarı elde etmiş isimler yer alır.

Merkezimiz, bünyesinde bulundurduğu her avantajlı yapı ile kurs ücretlerinde de size avantaj sağlar. Bu çerçevede Ankara gitar kursu ücretleri açısından ders sayı ve saati ile belirleme yapılır. Ancak tüm imkanlar ile birlikte özellikle fiyat/performans konusunda en iyisini sunmaya çalışıyoruz. Aldığınız dersler, etütler ve solfej dersleri gibi ayrıntılar ile üst kalitede bir eğitim verilmeye çalışılır.

Sadece bir defa ödediğiniz kurs ücretleri sayesinde aldığınız eğitim ömür boyu sanata devam edebilmenizi sağlayacaktır. Ayrıca merkezimizde katılacağınız orkestra, tiyatro ve dans grubu projelerimiz de bulunur. Bu sayede aldığınız eğitim ile artık bu orkestrada aktif olarak müzisyen konumunda da bulunabilirsiniz. Yine merkezimizde sanat sohbetleri ve atölyeler gibi birçok çalışmaya da katılabilirsiniz.

7- Ankara Gitar Kursu Başvurusu İçin Neler Talep Edilmektedir?

Sistematik olarak gitar kursu başvuruları için başvuru formu ve kimlik fotokopisi talebi bulunmaktadır. Bunun dışında prosedürden daha önemli olarak istekli kursiyerlere ihtiyaç bulunmaktadır. Yani Ankara gitar kursu için öncelikle sizin bu konuda hevesli olmanız önemlidir. Bir hedefe sahip olduğunuzda, bu kursa katılarak gerçekten çok faydalı bir sonuç elde edebilirsiniz.

8- Neden Galata Sanat Merkezi?

Galata Sanat Merkezi her ayrıntısıyla nitelikli sanat eğitimi için kurulmuş bir merkezdir. Yani eğitim kadrosu, donanımları, konumu ve yönetim kadrosu gibi her noktada kaliteye önem verilir. Gencinden yaşlısına merkezimizde eğitim alan herkes, bizim için sanat açısından yepyeni bir dost olarak görülür.

Sanatta ticaretten çok başarı ve insanların hedefine ulaşmasında verilen yardım önemlidir. Bu nedenle merkezimizde kursiyerlerimizden seçilerek kurulan ekiplerimiz yer alır. Tiyatro, müzik ve dans açısından kurulan bu ekipler günümüzde kendi bölgelerinde etkinlikler ile adını duyulmaktadır. Hazırlanan çalışmalar ile ilerleyen vadede bu etkinlikler ulusal bir yapıya da ulaşacaktır.

Galata Sanat Merkezi bugün farklı yayınlar ve etkinlikler dışında sosyal sorumluluklar da göstermektedir. Örneğin, Dostluk Ortağım Projesi geleceğe ve doğaya yönelik çok önemli çalışmalar yapmaktadır. Oluşturulan bu kolektif topluluk, bugün Türkiye’nin dört bir yanında fayda amaçlı faaliyet göstermektedir. Sanat kurslarımıza, ekiplerimize ve bu önemli projeye katılmak için siz de bizimle olmayı seçebilirsiniz.

 

Ücretsiz Deneme Dersi Kayıt Formu