Skip to content

Ankara Piyano Kursu

Ankara Piyano Kursu İle Nostaljik Bir Tat

Müzikte nostaljinin ve değişmezliğin enstrümanlarından birisi piyanodur. Yüzlerce yıldır saraylarda, salonlarda ve klasik müzikte her zaman yer almıştır. Eğer müzikten nostaljik bir tat almak istiyorsanız, Ankara piyano kursu size aradığınız fırsatı verebilir. Sizin için hazırladığımız bu içerik sayesinde de Ankara piyano kursu hakkında tüm soruların cevabına ulaşabilirsiniz.

Ankara Piyano Kursu Hakkında Akla Gelen Tüm Soruların Cevabını Sunuyoruz!

1- Piyano Herkes Tarafından Çalınabilir Mi?

Piyano, yapısı gereği basitten karmaşığa giderek büyüyen fiziki bir yapı ile üretilir. Yani bir çocuk için çalınabilecek piyanodan kuyruklu piyanoya kadar farklı çeşitler yer alır. Yine diğer çeşitler arasında da konsol piyano, akustik piyano veya dijital piyano gibi çeşitler bulunur.

Her insan yapısına ve yapmak istediği müziğe uygun bir şekilde piyano seçimi gerçekleştirebilir. Bu sayede de herkes sorunsuz parmaklara sahip olduğu sürece piyano çalabilir. Piyano kulağınızı geliştiren ve sesinize güç katan bir enstrümandır. Bu kapsamda da müzikle uğraşmak isteyen herkes ve özellikle nostalji tadı arayan herkes piyano çalabilir.

2- Piyano Çalmak İçin Doğru Bir Yaş Var Mıdır?

Müzik eğitimine küçük yaşlarda başlamak her zaman avantajlıdır. Ancak hiçbir zaman bir müzik eğitimi ya da enstrüman eğitimi için çocukluk çağı koşulu bulunmamaktadır. Çünkü her insan her yaşta piyano veya farklı bir enstrümanı öğrenmeye başlayabilir. Piyano gibi kapsamlı ve keyifli bir enstrüman için de istediğiniz çağda sadece hevesli olmanız yeterlidir.

Piyano her yaşta başlayabileceğiniz ve doğru çalışma süreci ile başarılı olabileceğiniz bir çalgıdır. Özellikle Galata Sanat Merkezi ücretsiz deneme dersleri sayesinde size kendinizi tanıma fırsatı sağlar. İstediğiniz her yaşta bu dersler ile kendinizi görebilir ve eğitmen görüşüyle de başvuru gerçekleştirebilirsiniz.

3- Ne Kadar Sürede Piyano Çalmayı Başarabilirim?

Piyano eğitiminde en önemli çalışma fiziksel çalışmadır. Yani parmaklarınızın piyano tuşları ile aşina olması ve kullanmaya alışması gerekir. Sonrasında nota ve solfej desteği ile piyanoda seslere adapte olmanız önemlidir. Eğitimin her kısmında disiplinli bir çalışma, sürenin ideal olarak belirlenmesine yardımcı olur.

Galata Sanat Merkezi eğitmenleri sizin için piyano derslerinde çok iyi bir program hazırlar. Bu program ilk dersten itibaren sabırlı şekilde her kademede sonuca ulaşmanızı sağlar. Bu durumda sizin aldığınız ders sayısına ve başarı temponu a bağlı olarak süreç belirlenebilir. Bu süreç bazen birkaç ay bazen daha uzun ama verimli şekilde tamamlanabilir.

4- Piyano Çalmak Çok Zor Mudur?

Bir eğitim enstrümanı olarak da örneğin konservatuvarlarda piyano çok sık tercih edilir. Kişi, piyano çalma başarısı elde ettiğinde, birçok enstrümanı da daha kolay çalabilir. Bu bağlamda özellikle birçok kişi piyanoya çocuk yaşta başlamak gerektiğini düşünebilir. Fakat istekli her aday piyano eğitimine istediği yaşta başladığında disiplinli olarak devam etmelidir. Çünkü bu sayede hem keyifli hem de özel bir enstrüman hiç de zor olmadan çalınabilir.

5- Ankara Piyano Kursu Dersleri Nasıl İşlenmektedir?

Ankara piyano kursu eğitimlerinde ders işleme sisteminde ilk olarak yüz yüze eğitim kuralı yer alır. Bu kural merkezimizde birebir olarak veya online eğitimde de mutlaka uygulanır. Çünkü birebir eğitim eğitmenin tüm tecrübesiyle öğrenciye katkı vermesini sağlar. Yine bu kural ücretsiz deneme derslerinde dahi aynen uygulanır.

Öğrenciler ücretsiz deneme dersleri sayesinde karar verdikten sonra kurs katılımı sağlayabilir. İstekli bir öğrenci için en uygun gün ve saatlerde doğru bir ders programı oluşturulur. Profesyonel eğitmenler bu programda her ders size en yüksek verimde öğrenme şansı tanır. Derslerle birlikte kontrol dersleri, alıştırmalar ve etütler düzenli şekilde devam eder.

Eğitimlerimizde her zaman merkezimizin fiziki donanım ve imkanlarından yararlanabilirsiniz. Özellikle merkezimizde yer alan piyano enstrümanı kullanılarak derslere devam edilebilir. Hatta bu enstrüman alıştırma ve etütler için de kullanılabilir. Hayatınız boyunca kullanacağınız bir piyanoya sahip olmak istediğinizde de mağazamızdaki ürünlerden satın alabilirsiniz.

Galata Sanat Merkezi özellikle sosyal bir ortam sağlamasıyla da ders sistemine katkı sunmaktadır. Yeni arkadaşlıklar ve sanatsal ortaklıklar bu ortam sayesinde elde edilebilir. Ayrıca merkezimizde ücretsiz grup solfej ve teorik eğitimleri verilmektedir. Sanatsal bir katkı sağlayan bu eğitimler dışında tüm kursiyerlerimizin katılabileceği orkestra çalışmalarımız da yer almaktadır.

6- Ankara Piyano Kursu Ücretleri Ne Kadardır?

Kurs ücretlerinde temel olarak ders saati ve sayısı ön planda bulunarak hesaplama yapılmalıdır. Fakat Galata Sanat Merkezi bu noktada ticari bir bakış açısından ziyade fayda sağlamak üzerinde durur. Bu düstura bağlı olarak verdiği hizmetin kalitesi ile sizi karşılamaya çalışır. Yani eğitim için sizden alınan ücret karşılığında, fiyat/performans göstergesine bakılır. Bu göstergede alınan ücret karşılığında en yüksek eğitim performansı ve kalitesi sunulmalıdır.

Aldığınız eğitimlerde yüksek performans için her zaman en iyi koşullar sağlanır. Örneğin, donanımlar, etütler, çalışma salonları ve çalışma enstrümanları ile fiziksel imkan zenginliği yer alır. Galata Sanat Merkezi kurslarında her zaman akademik veya sanatsal tecrübeli eğitmenler ders verir. Merkezimizde atölyeler, sanat sohbetleri ve sosyal ortam size sanatsal katkı için sunulmaktadır.

7- Ankara Piyano Kursu Başvurusu İçin Neler Talep Edilir?

Galata Sanat Merkezi kurs başvurularında sizden sadece bu kursa katılmayı istemenizi talep etmektedir. Yani siz örneğin Ankara piyano kursu almayı istiyorsanız, sizin talebiniz esas olarak alınır. Herhangi bir sınav, belge veya eğitim belgesi gibi hiçbir koşul talep edilmez. Çünkü sadece bir kimlik fotokopisi ile kurs başvurusu yapmanız mümkündür.

8- Neden Galata Sanat Merkezi?

Galata Sanat Merkezi varlığının bilincinde ve sanata hizmet eden bir kuruluştur. Bu hizmeti en üst seviyede tutabilmek için saygın ve zengin bir yapıya sahiptir. Saygınlığı çerçevesinde her zaman en önemli isimleri bir araya getirerek yapısını korur. Zenginlik çerçevesinde size en iyi donanım ve imkanları sunmaya her zaman gayret eder.

Merkezimiz bünyesinde Ankara piyano kursu veya diğer kurslar her kesime ve her yaşa açık konumdadır. Gereken yaş ve fiziki koşulları sağlayan herkes müzik eğitimlerine ve sanat eğitimleri ne katılabilir. Çünkü bünyemizde müzik ile beraber tiyatro, dans veya fotoğrafçılık gibi birçok sanat eğitimi yer alır. Kursiyerlerimiz bu kurslar sonrasında da tiyatro, dans ve müzik gruplarımızda yer alma hakkına sahiptir.

Galata Sanat Merkezi ekipleri her zaman aktif bir şekilde yoluna devam eder. Bu ekipler yerelde ve ulusalda etkinlikler ile adını duyurmayı başarmaktadır. Hatta Galata Sanat Merkezi Dostluk Ortağım Projesi gibi önemli bir projeyi de yürütmektedir. Değişen şehirlerde hatıra ormanları ve özel programlar sayesinde önemli adımlar atılmaktadır.

Galata Sanat Merkezi sayesinde hem sanat hem de sosyal sorumluluk açısından bizimle birlikte olabilirsiniz. Bu yolda ilk adım için kurslarımıza başvurabilir veya bize ulaşarak yanımızda yer alabilirsiniz.

Ücretsiz Deneme Dersi Kayıt Formu