Skip to content

Erbane Kursu

Erbane Kursu İle Mezopotamya Kültürünü Parmaklarında Hisset!

Binlerce yıldır Anadolu başta olmak üzere tüm Mezopotamya’da kullanılan belki de tarihin ilk vurmalı çalgılarından erbaneyi daha yakından tanımak ister misin? O zaman Galata Sanat’ta erbane kursu tam senlik!

Erbane, Anadolu ve Ön Asya’dan Mısır’a kadar uzanan geniş bir coğrafyada senelerdir kullanılan bir vurmalı çalgıdır. Hatta belki de ilk vurmalı çalgılardan biridir diyebiliriz. Fars kökenli olduğu tahmin edilen bu çalgı Süryani, Arap, Kürt, Ermeni, Farisi ve Türk kültürlerinde mevcuttur. Türk müziğinde de yaygın olarak kullanılır. Perküsyonlar grubunda yer alan çalgılar, nitelikli bakımından batı müziğinde kullanımı söz konusu değildir. Daha doğrusu bu müzikal olarak mümkün değildir. Bu nedenle erbane kurslarında Türk müziği ve oryantal müzik kuramı baz alınarak eğitim verilir.

Etnik sazlar arasında yer alan bu enstrüman, Arap ve Fars dilinde “def”, Anadolu ve Mezopotamya dillerinde ise “arbani” ya da “erbane” olarak bilinir. Erbane, Türk müziğinde de sıklıkla kullanılan bir çalgı olduğu için erbane kursları da yoğun talep gören eğitim programları arasında yer almaktadır. Galata Sanat Merkezinde ise dersler, müziğin üstatları tarafından bu çalgının geleneksel değerlerine zarar vermeden en nitelikle şekilde işlenmektedir.

Online Erbane Kursu İmkanıyla Sınırları Kaldırıyoruz!

Galata Sanat Merkezi olarak merkezlerimizde verdiğimiz yüz yüze eğitimin yanı sıra online erbane kursu imkanı da sunuyoruz! Online erbane eğitimi sayesinde artık öğrenmenizin önünde hiçbir engel kalmayacak! İster yurt içinde isterseniz yurt dışında, nerede olursanız olun online erbane kursu bir tık uzağınızda! Dilediğiniz her yerden eğitiminizi devam ettirebilirsiniz. Online eğitim verimli olur mu diye endişeleriniz olmasın. Yapılan araştırmalar, sağladığı avantajlar ve kolay ulaşılabilirliği sayesinde online eğitimin oldukça pekiştirici bir eğitim modeli olduğu yönünde. Ayrıca merkezlerimizde yüz yüze sunduğumuz eğitimin kalitesini online olarak da profesyonelce sizlere sunuyoruz. Detaylı bilgi sahibi olmak istersen dilediğin her an bizimle iletişime geçebilirsin!

Erbane Kursu Hakkında Tüm Merak Edilenleri Cevaplıyoruz!

1. Kimler Erbane Çalabilir?

Bu enstrümanda kendini bulan herkes erbane çalabilir! Bunun önünde hiçbir ön koşul bulunmamaktadır. Dileyen herkesin doğru eğitim ışığında rahatlıkla çalabileceği bir enstrümandır. Sen de bu enstrümanı denemek istersen dilediğin an ücretsiz deneme dersine katılabilirsin!

2. Erbane Çalmak İçin İdeal Yaş Nedir?

Erbane çalmak için ideal yaş senin bulunduğun yaştır! 7’den 70’e dileyen herkesin çalabileceği bu enstrüman için herhangi bir alt ya da üst yaş sınırı bulunmamaktadır. Fiziksel yeterliliği erbane çalmaya müsaade eden herkes için kurslarımızda yer vardır. Küçük yaştaki öğrenci adaylarımızın fiziksel yeterliliğini ise ücretsiz deneme dersinde eğitmenlerimizin test etmektedir. Eğer bu enstrümana uygun görürlerse o zaman kayıtları kabul edilmektedir. Sen de hem kendini hem de erbaneyi denemek istersen işte ücretsiz deneme derslerimiz tam da bunun için var!

3. Erbane Çalmak Zor Mudur?

Her enstrümanın kendince zorlukları vardır. Bu erbane için de geçerlidir. Fakat unutmayın ki sıkı ve disiplinli bir çalışmayla bu imkansız değildir. Eğitmenlerimizin sizin için oluşturacağı eğitim planı ışığında başarıya ulaşmak çok daha kolay olacaktır. Sizin için gerekli görülen pratikleri zamanında ve düzenli olarak yaparsanız hayallerinizin bir başarıya dönüşmesine keyifle şahit olabilirsiniz. Bu öğrenme yolculuğunda hem eğlenecek hem de her geçen gün hedefinize bir adım daha yakın olacaksınız!

4. Ne Kadar Zamanda Erbanede Uzmanlaşabilirim?

Bu tamamen öğrencinin hedefi doğrultusunda harcayacağı emeğe bağlıdır. Unutmayın ki burada sabırlı ve istikrarlı olmak çok önemlidir. Eğitiminiz boyunca çok çalışmak değil düzenli çalışmak sizi başarıya götürecektir. Birebir ve özel olarak işlenen derslerimiz sayesinde enstrümana alışmanız ve ilerlemeniz çok daha hızlı bir şekilde gerçekleşecektir. Bu konu hakkında eğitmeninle konuşmak istersen hemen form doldur, sana ulaşıp randevunu planlayalım!

5. Galata Sanat Merkezinde Erbane Dersleri Nasıl İşleniyor?

Galata Sanat Merkezi bünyesinde akademik kariyerini tamamlamış ve yaptığı işlerle kendi kitlesini oluşturabilmiş başarılı bir eğitmen kadrosuna sahiptir. Bu eğitmen kadrosuyla her geçen gün doğru metotlar ve uygun eğitim modelleri üzerine çalışmalar yapılmaktadır. Amacımız size en donanımlı eğitimi sunabilmektir. Bu amaç doğrultusunda eğitimlerde öğrenci odaklı bir modelle ilerlenmektedir. Öğrencinin hedefi ve ihtiyacı doğrultusunda bir eğitim planı oluşturulur. Sonrasında ise birebir ve özel ders şeklinde bu eğitim planı dahilinde ilerlenir. Ayrıca eğitimine başlamadan önce müsait olduğun gün ve saate göre bir ders programı oluşturulur. Eğitimin boyunca ise bu ders programı sabit bir şekilde devam eder. Bunlar hem yüz yüze hem de online eğitim için geçerlidir. Ayrıca özel dersin yanında haftalık olarak ücretsiz teori-solfej derslerine katılabilme imkanı da sunuyoruz. Temel eğitimini tamamladıktan sonra ise orkestramızda yerin hazır! Tüm bunlar sayesinde hem teknik müzik bilgin hem de müzik kulağın gelişecektir. Ayrıca eğitimin tamamlansa bile dilediğin sürece orkestramızda yer almaya devam edebilirsin!

6. Erbane Kursu Ücretleri Ne Kadar?

Galata Sanat Merkezi olarak eğitmen kadromuzu akademik kariyerini tamamlamış, alanında yetkin ve piyasanın önde gelen isimlerinden oluşan tam donanımlı bir eğitmen kadrosuna sahibiz. Fiyatlandırmamız ise hem eğitimlerimizin kalitesi hem de profesyonel eğitmen kadromuz göz önüne alınarak en uygun olacak şekilde yapılmaktadır. Buna merkezlerimizin ulaşılabilir konumu da dahildir. Tüm bu fırsatları içeren eğitimimiz için ödeyeceğin her kuruşun karşılığını fazlasıyla alacağının garantisini veriyoruz. Ayrıca Galata Sanat Merkezi ticari bir işletme olmanın da ötesine bakar ve sana sanatla buluşabileceğin çeşitli ortamlar da sunar. Burada her şey senin keyif alman üzerine tasarlanmıştır! Sanatsal etkinlikler, keyifli sohbetler edebileceğin samimi ortamlar, katılabileceğin sosyal sorumluluk projeleri ve daha niceleri. Hepsi Galata Sanat Merkezinde seni bekliyor!

7. Erbane Kursuna Başvurmak İçin Neler Gerekiyor?

Erbane çalmak konusundaki arzunu fark ettikten sonra yapman gereken tek şey kimlik belgenle merkezlerimizi ziyaret etmek! Bunun dışında hiçbir şeye ihtiyacın olmayacak. Hatta kursa başlarken bir erbaneye bile sahip olmak zorunda değilsin. Merkezlerimizde yer alan erbaneler, hem ders esnasında hem de ders dışı egzersizlerinde rahatlıkla kullanabilmen için var! Bir erbane almaya karar verdiğinde ise mağazamızı ziyaret edebilir ve senin için en uygun olan erbaneye sahip olabilirsin! Merkezlerimize gelmeden önce ücretsiz deneme dersine katılmak için form doldurmayı unutma!

8. Neden Galata Sanat Merkezi?

Çünkü Galata Sanat Merkezi felsefesi gereği yöneticisinden eğitmenine, tasarımından çalışma sistemine kadar nitelikli eğitimi amaç edinen bir kurumdur. Bu bağlamda öğrenci odaklı eğitim modeliyle sizin ihtiyaçlarınız doğrultusunda en doğru metotlarla eğitim verilmektedir. Sanat eğitiminin her alanında genç ve dinamik kadrosuyla yaşam enerjisi yüksek bir merkezdir. Size sadece kaliteli bir eğitim değil, bunun yanında sanatla bir araya gelebilme fırsatı sunar! Ticari bir işletme olmanın ötesine bakar ve ülkemizde sanatın gelişmesi için eğitim metotları üzerinde çeşitli çalışmalar yapar. Amaçları doğrultusunda yayınlar çıkartarak Dostluk Ortağım projesiyle de doğaya ve geleceğe katkıda bulunmaya çaba gösteren kolektif bir topluluktur. Sen de bu topluluğun bir parçası olmak istersen hala ne bekliyorsun? Hemen aşağıda yer alan formunu doldur, bu yolda birlikte yürüyelim!

Diğer kurslarımıza da göz atmayı unutma!

Ücretsiz Deneme Dersi Kayıt Formu