0

Müzik

Galeri – Müze Gezisi

Galata Sanat Merkezi, sanatı ve kültürü birleştiren benzersiz bir deneyim sunan bir kuruluştur. Şimdi siz de bu özel aileye katılma fırsatını yakalayabilirsiniz! Galata Sanat Merkezi’nin değerlerini paylaşıyor ve sanatsever bir girişimciyseniz, kendi işinizi kurmanın ve Galata Sanat Merkezi markasını daha geniş kitlelere taşımanın tam zamanı.

1.650,00 + KDV

Doç.Dr. Reyhan Demir

06.06.2024

Beyoğlu

-

Etkinlik Hakkında

Doç. Dr. Reyhan Demir ile gerçekleştireceğimiz müze gezisinde İstanbul’un ve Türk resim sanatının en önemli merkezlerinde sanatının dününü ve bugününü konuşacağız.

Gezimize Türkiye’nin ilk plastik sanatlar müzesi olan İstanbul Resim ve Heykel Müzesi ile başlayacağız. 20 Eylül 1937’de açılışı Atatürk tarafından yapılan müze günümüzde Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesine bağlanmıştır. Koleksiyonunda 320 eserin bulunduğu ilk sergisinden bu yana İstanbul Resim ve Heykel Müzesi, bağış ve satın alma yoluyla günümüzde bu sayıyı yaklaşık olarak 12 bin esere ulaştırmıştır. Türk resim sanatının başlangıç yıllarından itibaren üretilmiş sanat yapıtlarını bizimle keşfedebilirsiniz.

İkinci durağımızda Türkiye’nin ilk modern ve Çağdaş̧ Sanat Müzesi olarak kurulan İstanbul Modern’in müze koleksiyonunu gezeceğiz. Bu gezimizde katılımcılar Türkiye’de modern sanattan çağdaş sanata uzanan evrimi ve tarihe yön vermiş önemli sanatçıların eserlerini görerek keşfedecekler.

Son durağımız olan Pera Müzesi’ne de kısa bir yürüyüş ve ardından Sultan Abdülaziz döneminde inşa edilmiş Karaköy ile Beyoğlu’nu birbirine bağlayan füniküler ile ulaşacağız. Pera Müzesi’nde yapacağımız bir saatlik keşfin ardandan gezimiz günü birlikte değerlendireceğimiz kahve molası ile son bulacaktır.

Ne Öğreneceksiniz?

En önemlisi bir eğitmenle müze gezmek, birçok şey öğrenme ve keşfetme fırsatı sunar. Tarihi ve kültürel eserleri inceleyeceğimiz sergilerde mentorümüzle o döneme yolculuk yaparak eserleri yakından tanıyabileceksiniz. Sanat müzelerinde de farklı dönemlere ait sanat akımlarını, sanatçıları ve tarzlarını mentorümüzle keşfedebileceksiniz. Eserlere daha önce bakmadığınız bir gözle bakma fırsatınız olacak. Gün sonunda İstanbul’un en keyifli müzelerini artık daha yakından tanımış ve pek çok eser hakkında bilgi edinmiş olacaksınız.

User Image

Gezi Yetkilisi

Doç.Dr. Reyhan Demir

Diğer İlginizi Çekebilecek Etkinlikler

04.08.2024

İstanbul İllüzyon Müzesi

975,00 + KDV

20.07.2024

Beşiktaş Container Cafe

600,00 + KDV

27.07.2024

Beşiktaş Container Cafe

800,00 + KDV

08.06.2024

Beşiktaş Container Cafe

660,00 + KDV