Skip to content

İzmir Akustik Gitar Kursu

Pop müziğin vazgeçilmez enstrümanı her zaman gitar olmayı başarmıştır. Tahmin edilenden çok eski bir tarihe sahip olan gitar, zaman içerisinde kendini değişimlere de yöneltmiştir. Bu değişimler içerisinde ortaya çıkan türlerden biri de akustik gitar olmuştur. Gitarın belirli noktalarındaki değişimler ile daha sert ve yüksek sesli bir enstrüman elde edilmiştir. Günümüzde de İzmir şubemizde bu enstrüman için verilen akustik gitar kursu en çok seçilen müzik kursları arasında yer alıyor.

Akustik Gitar Nedir?

Akustik gitar klasik gitara benzeyen görünüşü ile çelik tellere sahip ve daha yüksek ses çıkarabilen gitar türüdür. Elektronik sistem bağlanarak veya solo bir şekilde çalınması mümkündür. Pop müzikte popüler olan klasik gitardan öte özellikle rock ve blues müzikte çok sık kullanılır. Çünkü çelik telleri ile daha sert ve yüksek bir ses çıkarır.

Akustik gitar 6 teli ile birlikte bilinen ve bazen 12 telli olabilen bir türdür. Partisyonlar sol anahtarı ile yazılırken, nota biçiminde de genellikle tab sistemi kullanılır. Solo veya ritim çalınması için çok kullanılan bu gitar, kendine özgü bir tarz ortaya koyabilir. Dünyada bilinen önemli markalar oluşturan bu gitar, özellikle alternatif rock türünde çok sık görülür. Günümüze kadar Yavuz Çetin ve Eric Clapton gibi önemli isimler tarafından kullanılmıştır.

Kimler Akustik Gitar Çalabilir?

Teorik olarak gitar çalmak isteyen herkes akustik gitar çalmayı da tercih edebilir. Çünkü akustik gitar kursu her bireye açık ve çok keyifli bir eğitim programıdır. Merkezimizde verilen kurslarımız da mutlaka uzman eğitmenler ile eğitim sağlanır. Bu sayede 6-8 yaş aralığındaki en küçük çocuklardan itibaren eğitim alınması mümkündür. Sağ el veya sol el kombinasyonu ile gitar kol ve perdesini kavrayabilmek yeterlidir. Genellikle de bu gitar türünde pena ile çalım yapmak da daha çok seçilir.

Akustik Gitar Dersleri Nasıl İşlenir?

Düzenli bir Bornova akustik gitar kursu programına katıldığınızda haftalık olarak ders programları belirlenir. Program için öncelikle bir deneme dersine katılmanız gerekebilir. Çünkü bu sayede eğitim aşaması, ihtiyaçlarınız ve ne kadar istekli olduğunuz belirlenebilir. Sonrasında sizin için en uygun gün ve saatler ile özel bir ders programı oluşturulur. 

İzmir şubemizde bütün derslerde eğitim yüz yüze devam ettirilir. İstenilen koşullarda online eğitim programlarımız da yer alır. Her aşamada detaylı bir birebir çalışma gerçekleştiren eğitmenlerimiz sizlere pratik ve etütler de sunmaya çalışır. Merkezimizde bu boş zamanlarınızı da çalışma odamız sayesinde değerlendirebilirsiniz. Çalışmalarda akustik gitar kursu önemli noktalara değinerek devam eder. Bu noktalarda tutuş, nota, ritim, armoni ve tab okuma gibi birçok ayrıntı yer alır.

Akustik Gitar Öğrenmek Ne Kadar Sürer?

Müzik, yetenek ve sanat kurslarında kurs programı standart olarak belirlenemez. Hele ki Galata Sanat Merkezi olarak amacımız size eksiksiz bir eğitim verebilmektir. Bu nedenle her öğrenciye göre uygun bir ders programı ile kurs süresi belirlenir. Yani Bornova akustik gitar kursu gibi programlarda tüm aşamalar tamamlanana kadar kurs devam edebilir. Ortalama her ders 1 saat sürmek ile birlikte kurs programı 3 aydan 6 aya kadar da devam edebilir.

İzmir Akustik Gitar Fiyatları Nasıl Değişkenlik Gösterir?

Dünya genelinde akustik gitar konusunda bilinen önemli markalar yer alır. Örnek olarak Fender, Gibson ve Ibanez gibi markalardan bahsedilebilir. Her markanın farklı kalite ve malzemelerde gitar modelleri yer alır. Bu enstrümana sahip olmak istediğinizde merkezlerimizde verilen mağaza hizmetlerinden de yararlanabilirsiniz. Bu sayede isterseniz sadece eğitim için isterseniz ömür boyu kullanacağınız bir gitar temin edebilirsiniz.

Fiyatlandırmada ürün markası, kalitesi ve bütçe kıstasları göz önünde bulundurulur. Bu sayede size en iyi ürün sunarak avantaj sağlanır. Eğitim süreçlerinde her zaman sizin için sunduğumuz eğitim enstrümanlarından yararlanabilirsiniz. Genellikle İzmir akustik gitar kursu fiyat detaylarında bu avantaj belirtilir. Ekonomik kurs fiyatlarımız sayesinde de belirli bir aşamaya ulaştıktan sonra kendi enstrümanınızı almayı tercih edebilirsiniz. 

Ücretsiz Deneme Dersi Kayıt Formu