Skip to content

Ney Kursu

Galata Sanat İstanbul Ney Kursu ile Nefesinizle Müziği Yaratın

Tasavvuf müziğin en temel müzik aletlerinden biri olan Ney, insanlık tarihindeki en köklü müzik aletlerinden biridir ve kökenleri ile ilgili rivayetlerin orta doğudan Çin’e kadar uzanan bu müzik aleti bugün kullanana en benzer haliyle ilk kez Mezopotamya’da Sümerler tarafından kullanılmıştır. Türk-İslam tarihine ise Selçuklular zamanında giren bu müzik aleti o yıllardan günümüze kadar Türk Sanat Müziği ve tasavvuf müziğinde çok önemli yer edinmiştir. Galata Sanat İstanbul Ney Kursu ile ney çalmaya başlayanlar Türk Sanat Müziğine ve tasavvuf müziğini icra edebilirler. Ney batı müziğine uygun bir müzik aleti değildir. Bu yüzden ney ile günümüz popüler şarkılarını çalmak mümkün değildir ne kadar bazı ezgiler kısmi olarak ney ile icra edilebilse de ney Türk Sanat Müziğinin temel müzik aletlerindendir.

Sanata Osmanlı padişahları ve saray halkı çok büyük önem vermiştir. En iyi sanatçılar sarayda ağırlanmış çalışmaları desteklenmiştir. Bu yüzden Türk Sanat Müziği çok gelişmiş ve zengin bir müzik anlayışıdır. Eğer siz de Türk Sanat Müziği’ne merak duyuyorsanız Galata Sanat İstanbul Ney Kursunda uzmanlardan alacağınız kaliteli ve kişiye özel Ney ve Türk Sanat Müziği eğitimi ile Türk Sanat Müziğini rahatlıkla icra edebileceksiniz.

Galata Sanat İstanbul Ney Kursunda Dersler Nasıl İşleniyor?

Galata Sanat İstanbul Ney Kursu’nda ney eğitimi sanıldığı gibi kara düzen değildir ve ciddi bir nazariyat eğitimi içerir. Eğitimler nota ile teorik temellere uygun olarak verilir ve öğrencinin Türk Sanat Müziği ve tasavvuf müziğini kolaylıkla icra edebilmesi sağlanır. Galata Sanat İstanbul Ney Kursunda eğitimler bire bir ya da grup olarak verilebilir. Bire bir ve grup eğitimlerinde alanında uzman hocalarımız verdikleri kaliteli müzik eğitiminin yanında öğrencileri bire bir tanır, öğrencilerle olumlu ilişkiler kurar ve eksikleri ile yakından ilgilenir.
Bizi daha yakından tanımak için ücretsiz deneme derslerimize katılabilirsiniz. Deneme dersimizden sonra uygun ney kursu fiyatları ile derslere devam etmek isteyeceğinizi garanti ediyoruz.

Galata Sanat İstanbul Ney Kursunda Öğrencilere;

Neyin nasıl tutulacağı, neye nasıl üfleneceği, neyin saklaması ve bakımının yapılması ile ilgili bilgilerle başlayarak Türk Sanat Müziği ve Tasavvuf Müziği eğitimleri ile Ney çalmanın yöntemleri incelikleri Galata Sanat İstanbul Ney Kursundaki uzman eğitmenler tarafından öğretilir. Temel eğitim sonrasında öğrenci Türk Sanat Müziği ve Tasavvuf Müziği eserlerini kendi başına çalabilecek hale gelir. Bu arada Galata Sanat Merkezi’nde birbirinden güzel müzik kursları arasından seçim yapabileceğinizi unutmayın

Galata Sanat İstanbul Ney Kursu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

1. Ney çalmak zor mudur?

Her müzik aletini çalmanın zor veya kolay farklı yönleri vardır ancak Ney özellikle ses üfleme ve ses çıkarma teknikleri dolayısıyla zor bir alet olarak bilinir. Ancak Galata Sanat İstanbul Ney Kursunda uzman eğitmenlerimiz tarafından verilen kişiye özel eğitimler ve öğrencilerin düzenli ve kararlı çalışmaları ile kısa sürede öğrenciler başarılı bir şekilde Ney çalmaya başlayabilir.

2. Kimler ney çalabilir?

Galata Sanat İstanbul Ney Kursu ile yaş fark etmeksizin fiziksel olarak Ney çalmaya uygun herkes kısa sürede Ney çalabilir.

3. Ney kursunda yaş sınırlaması var mıdır?

Galata Sanat Merkezi‘ndeki bu kursumuzda herhangi bir yaş sınırlaması yoktur. Her yaş grubundan fiziksel olarak Ney çalmaya uygun her insan Galata  Sanat Merkezi İstanbul Ney Kursunda ders almaya ve Ney çalmaya başlayabilir.

4. Kayıt için neler gerekiyor?

Galata Sanat İstanbul Ney Kursu’na kayıt olmak için sanat merkezimize kimlik belgeniz ile gelmeniz yeterlidir.

Ücretsiz Deneme Dersi Kayıt Formu