0

Müzik

Resim Kursu İstanbul

4 Hafta

Kurs Hakkında

Sanılanın aksine yetenek insanları bir adım ileride başlama şansından başka hiçbir şey vermez. Sanat eğitimleri verdiğimiz yıllar süresince en net ve kesin olarak gördüğümüz şey budur. Yeteneğe sahip olmayan öğrencilerimiz ne kadar geriden ve temelden başlasa da düzenli ve disiplinli çalışmayla birçok yetenek abidesini geride bırakmıştır. Herkes güzel resim çizebilir. İletişim bölümünden bize ulaşıp randevu alarak ücretsiz deneme derslerimize katılabilir, kısa bir sürede resim çizmenin ne kadar kolay olduğunu görebilirsiniz.
Kurs Formatı

4 Saat Birebir Özel Ders

4 Saat Grup Solfej Dersi

4 Saat Mentorluk Atölyesi (Online)

Atölye Süresi

36 Saat

4 Hafta

Şubeler

Atölye Kimin İçin?

 1. Sanatsal İfade Arayışında Olanlar:
  • Resim kursları, sanatsal ifade arayışında olan herkes için idealdir. Kendi duygularını, düşüncelerini ve bakış açılarını bir tuval üzerine aktarmak isteyenler için mükemmel bir fırsattır.
  • Farklı teknikleri deneyerek kendi tarzlarını keşfetmek, renkleri ve formları kullanarak ifade etmek isteyenler için resim kursları yaratıcı bir platform sağlar.
 2. Yaratıcılıklarını Geliştirmek ve Kendini İfade Etmek İsteyenler:
  • Resim kursları, yaratıcılıklarını geliştirmek ve kendilerini ifade etmek isteyen herkes için uygundur. Boyama ve çizme süreci, özgünlüğü teşvik eder ve kişisel sanat tarzlarını keşfetmelerini sağlar.
  • İfade edilmek istenen duyguları veya konuları çizim yoluyla ifade etmek, katılımcılara duygusal rahatlama ve kişisel gelişim sağlayabilir.
 3. Hobi Edinmek veya Sanat Kariyerine Yönelmek İsteyenler:
  • Resim kursları, resim sanatına yeni başlayanlar için hobi edinmek isteyenlerden, sanat kariyerine yönelmek isteyen profesyonellere kadar geniş bir kitleye hitap eder.
  • Hem amatör hem de profesyonel ressamlar için farklı beceri seviyelerine uygun kurslar bulunmaktadır. İleri düzey kurslar, portföy geliştirme ve sergileme gibi profesyonel hedeflere yönelik olabilir.
User Image
 
 

 

 

Eğitmenimiz

Esra Sevci
 
 

 

 

Sıkça Sorulan
Sorular

Galata Sanat Hangi Günler Açık?

Galata Sanat haftanın 7 günü 10:00 – 22:00 arası hizmet vermektedir.

Kurs Ücretleri Ne Kadar?

Herkes için ulaşılabilir sanat felsefesiyle yola çıkan Galata Sanat Merkezi yalnızca 4 saat özel ders alabileceğiniz ücretlere 4 saat özel ders, 4 saat grup solfej dersi, düzenli orkestra eğitimleri alabileceğiniz ve ücretsiz birçok etkinliğe katılabileceğiniz bir programa sahiptir. Bunun yanında öğrencimiz olmanız gerekmeden her zaman etkinliklerimize katılabilir, ücretsiz çay-kahve ikramlarımızdan yararlanabilir, ders çalışabilir, arkadaşlarınızla muhabbet edebilir ve oyun oynayabilirsiniz.

Ne Kadar Sürede Öğrenirim?

Bu net bir cevabı olmayan bir sorudur. Birçok fonksiyon üzerinden kişiye özel değerlendirilerek ancak yakın cevaplar verilebilme olasılığı vardır. Öncelikle hangi seviyeden başladığımızı düşünmeliyiz. Sıfırdan mı başlıyoruz yoksa ufak tefek denemelerimiz oldu mu? Ne öğrenmek istiyoruz, ne kadar öğrenmek istiyoruz? Hedefinize yönelik olarak ‘’öğrendim’’ diyebilme süreniz elbette farklılık gösterecektir. Ne kadar ilgileneceğiz? Tabi ki de haftada 1 saat egzersiz yapan ile günde 1 saat egzersiz yapan arasında fark olacaktır.

Ya Yeteneğim Yoksa?

Yıllara dayanan gözlemlerimize göre mesele yetenekte değil, çevresel faktörlerle oluşan yatkınlık ve eğitimdir. Çevresel faktörlerin etkisini göz önünde bulundurarak, herhangi biriyle oluşabilecek tek farklılık öğrenme hızınız olacaktır. Bu hızlı giden bir araba ile yavaş giden bir araba gibidir. Her ikisi de hedefe ulaşabilir, yavaş olan biraz daha vakit alır. Tabi ki tutkunun payını da unutmamak gerekir. Tutkunuz, bağlılığınız, azminiz ne kadar yüksek ise o kadar hızlı öğreneceğiniz de kesindir. Son olarak yanlış bir algıyı da düzeltmek isteriz; hiç kimsenin iyi bir eğitmen ve doğru metodlarla, yüksek tutku ve azmine karşı herhangi bir enstrümanı öğrenememesi veya bir sanat dalında başarısız olması mümkün değildir.

Peki, Neden GalataSanat?

Çünkü Galata Sanat Merkezi felsefesi gereği doğru metodlarla, uygun ücretlere sahip olan, yöneticisinden eğitmenine, tasarımından çalışma sistemine kadar tamamen daha nitelikli sanat eğitimleri için kurgulanmış genç ve dinamik ve her şeyin ötesinde yaşam enerjisi yüksek bir merkezdir. Ticari bir işletmenin ötesinde ülkemizde sanatın gelişmesi için eğitim metodları üzerinde çalışmalar yapan, yayınlar çıkaran, Dostluk Ortağım Projesiyle doğaya ve geleceğimize katkıda bulunma çabası gösteren kollektif bir topluluktur!

GalataSanat Nerede?

İstanbul Beyoğlu, Kadıköy ve Kemerburgaz'da, Ankara’da, Çanakkale’de, Eskişehir'de, Bursa'da, Antalya'da ve İzmir’de olmak üzere 9 şubemizle faaliyetteyiz. Kurumsal işlerimizi ise Galata’daki ofisimizden yürütmekteyiz.

Hemen Kaydol!

Yüksek öğrenme deneyimine sahip atölye çalışmalarımız ve kurslarımız hakkında daha fazla bilgi almak için formu hemen gönderin.

Ücretsiz Deneme Dersi Başvurusu

İlginizi Çekebilecek Kurslar

Dans etmek küçükten büyüğe herkes için son derece eğlenceli ve bir o kadar da

En hızlı şekilde en iyi sonuçları almayı amaç edinmiş bir sanat merkezindesiniz. En iyi

Türk Halk Müziğinin olmazsa olmazlarından bağlama, telli tezeneli bir enstrümandır. Çeşitli yörelere göre farklı

Resim, Müzik, Dans ve Daha Fazlası