Skip to content

Yan Flüt Kursu

Yan Flüt Kursu İle Yüreğinizdeki Ezgiler Nefesinizle Can Bulsun!

Her birimiz okul eğitimimiz esnasında tanıştığımız blok flüt ile aslında flüte oldukça aşinayız. Fakat sanılanın aksine blok flüt ve yan flüt arasında oldukça ciddi farklar vardır. Kapsamlı bir ses aralığına sahip olduğundan yan flüt kursu da bir o kadar detayı içermektedir.

Batı müziğinin en popüler çalgılarından biri olan yan flüt, baş gövde ve kuyruk kısmından oluşan bir enstrümandır. Üflemeli çalgılar arasında belki de en çevik ve en hünerli enstrüman yan flüttür. Bu enstrümanda çalamayacağınız parça sayısı çok azdır. Baş bölümünde bulunan üfleme deliğine üflenerek gövde ve kuyruk kısmında yer alan perdeler ile ezgilerin oluşumu sağlanır.

Yan flütün tarihçesine baktığımızda Çin’de M.Ö. 900’lü yıllardan itibaren kullanıldığı görülür. Avrupa girişi ise 12. yüzyılda Almanca konuşulan bölgelerde askeri bandolarda kullanılmak üzere girmiştir. Bu nedenle ise bir zamanlar “Alman Flütü” olarak da anılmıştır. Orkestralarda yerini alması ise 16. yüzyıl ve sonrasında gerçekleşmiştir. İlk başlarda tek parçadan oluşan yan flüte zaman ilerledikçe tuşlar eklenmiştir. 1832 yılında ise Alman flütçü Boehm, fizik ve sanat bilgisini harmanlayarak yan flüte günümüzdeki son halini vermiştir. Hep söylediğimiz gibi sanatın ve bilimin birbirinden ayrı düşünülemeyen iki olgu olduğunu yan flüt bize bir kez daha kanıtlıyor değil mi?

Online Yan Flüt Kursu Fırsatıyla Sınırları Kaldırıyoruz!

Galata Sanat Merkezi olarak merkezlerimizde verdiğimiz yüz yüze yan flüt eğitiminin yanı sıra, online yan flüt kursu imkanı da sunuyoruz! Yapılan araştırmalar, online eğitimin sağladığı avantajlar ve kolay ulaşılabilirliği sayesinde oldukça pekiştirici bir öğrenme yöntemi olduğunu gösteriyor. Dilediğiniz her ortamda eğitiminizi gerçekleştirebilirsiniz! Bunun için sadece öncesinde eğitmeninizin ve sizin uygunluk durumunuza göre bir plan oluşturmanız yeterli. Ayrıca online eğitim, kendinizi en rahat hissettiğiniz ortamlarda öğrenebilme fırsatının yanında size zamandan da tasarruf edebilme şansı sunuyor.

Online eğitimde birçok insanın endişesi derslerin verimliliği yönünde. Fakat bu oldukça yersiz bir kuruntu! Merkezlerimizde size sunduğumuz kaliteli eğitimi, online yan flüt kursu dahilinde de aynı profesyonellikte sunuyoruz. Dersler aynı şekilde öğrenci odaklı bir eğitim planı dahilinde birebir ve özel ders şeklinde işlenmektedir. Eğer bu konuda daha detaylı bilgi sahibi olmak istersen dilediğin her an bizimle iletişime geçebilirsin!

Yan Flüt Kursu Hakkında Cevapsız Soru Kalmasın!

1. Kimler Yan Flüt Çalabilir?

Dileyen herkes! Tabii ki bunun öncesinde diş ve dudak yapınızın bu enstrümana uygun olması gerekmektedir. Bu konuda en doğru yorumu eğitmenlerimiz yapabilir ki bu sizler için en sağlıklı olanıdır. Kendi başınıza karar vermeden önce ücretsiz deneme dersine katılıp bir uzman görüşü almanızı tavsiye ederiz. Sen de hem kendini hem de bu enstrümanı denemek istiyorsan hemen form doldurabilirsin!

2. Yan Flüt Kursu İçin İdeal Yaş Nedir?

Yan flüt eğitimi için en ideal yaş senin bunu arzuladığın yaştır! Diş ve dudak yapısı buna müsait olan her birey için kursumuzda yer vardır. Enstrümanı taşıyabilecek ve doğru nefes teknikleri uygulayabilecek gelişime sahip olan herkes yan flüt çalabilir. Küçük yaştaki öğrenci adaylarımızın gelişimini ise ücretsiz deneme derslerimizde eğitmenlerimiz test etmektedir. Bunun sonunda ise öğrenci adayımız için en doğru karar verilmektedir. Ücretsiz deneme dersleri hakkında daha fazla bilgi almak istersen bizimle iletişime geçebilirsin!

3. Yan Flüt Çalmak Zor Mu?

Her enstrümanda olduğu gibi yan flüt çalmanın da kendince zorlukları vardır. Öncelikle duruş ve tutuş pozisyonları sonrasında ise doğru nefes teknikleri gibi adımlar sizin adaptasyonunuzu kolaylaştıracaktır. Bunların yanında gerek parmak egzersizleri gerekse nota bilgisi gibi adımları da içeren emek isteyen bir süreçtir. Hemen gözünüz korkmasın! Deneyimli eğitmenlerimizin size özel oluşturduğu eğitim planıyla tüm bunlarda ilerlemek oldukça kolaylaşacaktır. Ayrıca size uygun görülen egzersizleri düzenli olarak uyguladığınız takdirde oldukça kısa bir sürede hayalleriniz bir başarıya dönüşecektir!

4. Ne Kadar Zamanda Yan Flütte Uzmanlaşabilirim?

Bu sürenin uzunluğu öğrencinin hevesi ve hedefi doğrultusunda harcadığı emeğe bağlıdır. Her şeyin başında bir enstrüman çalmak, sabır ve istikrar gerektiren bir süreçtir. Yan flüt eğitimi için de bu geçerlidir. Başlarda verilen duruş ve tutuş pozisyonları, doğru nefes teknikleri gibi temel eğitimlerle kısa bir sürede başlangıç seviyesindeki sesleri çıkarmak mümkündür. Sonrası ise daha ileri tekniklerle öğrencinin hedefine göre şekillenir. Burada unutmamak gerekir ki çok çalışmak değil düzenli çalışmak, başarıya giden yolu kısaltacaktır.

5. Galata Sanat’ta Yan Flüt Dersleri Nasıl İşleniyor?

Galata Sanat Merkezi eğitmen kadrosu alanında yetkin ve akademik eğitimini tamamlamış piyasanın önde gelen isimlerinden oluşmaktadır. Merkezimizde yan flüt dersleri öğrenci odaklı bir eğitim modeliyle işlenmektedir. Her öğrencinin hedefine ve müzik bilgisine göre kişiye özel bir eğitim planı oluşturulur. Sonrasında ise dersler bu plan dahilinde birebir ve özel ders şeklinde işlenir. Sadece yan flüt kursunda değil, tüm kurslarımız kapsamında eğlenerek öğrenmeyi garanti ediyoruz! Ayrıca özel derslere ek olarak haftalık ücretsiz teori-solfej derslerine katılma fırsatı da sunuyoruz. Bu dersler teknik müzik bilginizi arttırmaya yardımcı olacaktır. Temel eğitiminizi tamamladıktan sonra ise orkestramızda yerin hazır! Nota bilgini geliştirebilmek ve diğer enstrümanlarla bir uyum içinde çalmayı öğrenmek için orkestramız kaçırılmayacak fırsatlar sunuyor. Ayrıca eğitimin tamamlansa bile dilediğin sürece orkestramızda yer almaya devam edebilirsin!

6. Yan Flüt Kursu Ücretleri Nedir?

Galata Sanat Merkezi olarak verdiğimiz eğitimlerin kalitesini ve bu yönde bünyemizdeki tam donanımlı eğitmen kadromuzu da göz önünde bulundurarak fiyatlandırmamız en uygun şekilde yapılıyor. Buna merkezlerimizin ulaşılabilir konumu ve sizlere sadece bir eğitimden ziyade birçok etkinlik de sunuyor olmamız gibi avantajlar da dahildir. Galata Sanat Merkezi sadece eğitim alabileceğiniz bir dershane değildir! Bunun yanında size sosyalleşebileceğiniz ve sanatla bir araya gelebileceğiniz çeşitli ortamları da vaat ediyoruz. Ayrıca teori-solfej dersleri, orkestrada yer alabilme fırsatı, çeşitli sanat etkinlikleri ve sosyal sorumluluk projelerine katılabilmek gibi birçok imkanı da elde edebileceksiniz! Burada her şey sizin keyif alabilmeniz üzerine tasarlanmıştır. Daha detaylı bilgi almak ve tüm bunları bizzat görebilmek için ücretsiz deneme dersimize katılabilirsin. Hemen form doldur, sana ulaşıp randevunu planlayalım!

7. Yan Flüt Kursuna Başvurmak İçin Neler Gerekir?

Yan flüt çalmak konusundaki tutkunun farkına vardıktan sonra kursumuza kayıt olmak için kimlik belgenle gelmen yeterli! Kursa başlamak için yan flüt sahibi olmana gerek yok. Merkezlerimizde sizin için bulundurduğumuz yan flütleri hem ders esnasında hem de dersten sonra yapacağın egzersizlerde kullanabilirsin. Bir yan flüt sahibi olmaya karar verdiğinde ise mağazamızı ziyaret ederek senin için en uygun yan flüte kolaylıkla ulaşabilirsin!

8. Neden Galata Sanat Merkezi?

Çünkü Galata Sanat Merkezi yöneticisinden eğitmenine, tasarımından çalışma sistemine kadar nitelikli eğitimi amaç edinen bir kurumdur. Bu bağlamda öğrenci odaklı eğitim modeliyle sizin ihtiyaçlarınız doğrultusunda en doğru metotlarla eğitim verilmektedir. Sanat eğitiminin her alanında genç ve dinamik kadrosuyla yaşam enerjisi yüksek bir merkezdir. Ayrıca size sadece kaliteli bir eğitim değil, bunun yanında sanatla bir araya gelebilme fırsatı sunar! Ticari bir işletme olmanın ötesine bakar ve ülkemizde sanatın gelişmesi için eğitim metotları üzerinde çalışmalar yapar. Amaçları doğrultusunda çeşitli yayınlar çıkararak Dostluk Ortağım projesiyle doğaya ve geleceğe katkıda bulunmaya çaba gösteren kolektif bir topluluktur. Sen de bu topluluğun bir parçası olmak istersen hala ne bekliyorsun? Hemen aşağıda yer alan formunu doldur, bu yolda birlikte yürüyelim!

Diğer kurslarımıza da göz atmayı unutma!

Ücretsiz Deneme Dersi Kayıt Formu