Skip to content

Ankara Akustik Gitar Kursu

Yetenekli bir kişi için enstrüman çalmayı öğrenmek birçok kişiden daha kolay olabilir. Fakat müzik konusunda üstün bir yeteneğe sahip olmak, müzisyen olmak için şart değildir. Çünkü akustik gitar kursu gibi eğitimler size bir enstrümanı A’dan Z’ye en iyi şekilde kullanmayı öğretir. Ankara şubemizde katılabileceğiniz bu eğitimlerde enstrümanın yapısından kullanımına profesyonel bir eğitim sürecini tamamlayabilirsiniz.

İçeriğimiz dahilinde de Ankara şubemizde gerçekleştirilen akustik gitar kursu programları hakkında aradığınız birçok bilgiye ulaşabilirsiniz.

Akustik Gitar Nedir?

Gitar, uzun ve perdeli kalın kolu ile pop müzikte çok sık kullanılan bir çalgıdır. Ancak tel ve kol yapısı ile birbirinden ayrılan çeşitleri yer almaktadır. Örneğin, akustik gitar görünüşte tıpkı klasik gitar gibi bir yapıya sahiptir. Fakat gövdesi biraz daha şişman ve basıkken, kol kısmı daha kısadır. Klasik gitardan daha dar ama kalın kol yapısı üzerinde çelik teller kullanılır.

Akustik gitar 4 kalın sarımlı çelik tel ve 2 adet sarımssız çelik tel bulundurur. Bu sayede daha temiz ve sert bir ses çıkarırken, çoğu zaman pena ile çalınması seçilir. Bu nedenle rock müzik, jazz müzik, pop müzik ve blues müzik türlerinde çok sık kullanılır. Solo performans ile hem enstrüman çalıp hem solistlik yapmak isteyen kişiler için önemli bir tercihtir.

Kimler Akustik Gitar Çalabilir?

Akustik gitar çelik telleri nedeniyle klasik gitardan daha sert bir yapıya sahiptir. Bu enstrümanı çalabilecek kişinin yaş uygunluğu ile belirli bir fiziksellik elde etmesi önemlidir. Yani enstrümanı kavrayabilmek ve rahatlıkla kullanabilmek için yetişkin olunmalıdır. Ancak yetişkin derken çok ilerleyen bir yaştan bahsetmeye gerek bulunmamaktadır. Genel olarak 7-8 yaşından itibaren her bireye akustik gitar kursu verilmesi mümkündür.

Ankara Akustik Gitar Dersleri Nasıl İşlenir?

Şubemizde Çankaya akustik gitar kursu programlarında ders işleyişi belirli bir sisteme bağlıdır. Öncelikle sizin için en uygun gün ve saatlerde ders programları belirlenir. İlerleyişinizi ve eğitim programınız belirlemek için bir deneme dersi gerçekleştirilir. Konservatuar mezunu ve alanında uzman eğitmenlerimiz sizinle birebir olarak çalışır.

Çankaya akustik gitar kursu programlarımızda birebir dersler veya online programlar ön planda tutulur. Bu programlarda öncelikle enstrümanı tanımanız ve doğru tutuş öğrenmenizi sağlanır. Sağ veya sol el ile kombinasyon oluşturarak, akustik gitar çalım tekniklerini öğrenmenize geçilir. Programın ilerleyişinde; 

  • Müzik ve müzik teorisi 
  • Armoniler ve ritimler 
  • Nota okuma ve bilgisayar destekli çalma gibi birçok aşama tamamlanır.

Akustik Gitar Öğrenmek Ne Kadar Sürer?

Genel olarak gitar eğitimleri 45-60 dakikalık dersler ile devam ettirilir. Bu dersler toplamında da 3 veya 6 ay gibi bir kurs programı belirlenir. Ancak akustik gitar kursu için size sunulacak program süresi elbette değişiklik gösterebilir. Yaş, müzik bilgisi, enstrüman bilgisi veya disipline göre kurs süresi değişiklik oluşturabilir. Bazı kişiler tempolu bir şekilde 2 ayda öğrenme sağlamaktadır. Bazen eğitim programları 6 ay gibi bir süreye kadar uzanabilmektedir.

Ankara Akustik Gitar Fiyatları Nasıl Değişkenlik Gösterir?

Gitar gibi bir enstrüman günümüzde hem el yapımı hem de fabrikasyon üretilebilen bir enstrümandır. Bir kursiyer için enstrümana sahip olmak gelecek açısından elbette önemlidir. Fakat ilk etapta bir enstrümana sahip olmasanız da merkezlerimizde kurslara katılabilirsiniz. Ankara şubemizde Çankaya akustik gitar kursu eğitimlerinde sizin için sunduğumuz eğitim enstrümanlarını kullanabilirsiniz.

Eğitim öncesi veya eğitim süreçlerinde kendinize ait bir enstrümana sahip olmak da isteyebilirsiniz. Bu sayede mağazalarımızda akustik gitar temini sağlamanız her zaman mümkündür. Sahip olduğunuz bütçeye ve kalite tercihlerine göre gitar fiyatlarında değişimler ile karşılaşabilirsiniz. Ayrıca Ankara akustik gitar kursu fiyat bilgisi konusunda da web sayfamızdan ve şubelerimiz üzerinden net bilgileri temin edebilirsiniz. 

Ücretsiz Deneme Dersi Kayıt Formu