Skip to content

Ankara Cajon Kursu

Ankara Cajon Kursu İle Şehirde Yeni Bir Ritim!

Cajon, Güney Amerika’dan ülkemize gelen en keyifli ritim çalgıları arasında yer alır. Öyle ki bu özel çalgı ülkemizde her müzikte yerini bulmayı başarmıştır. Ankara cajon kursu sayesinde sizde şehirde yeni bir ritim için bu enstrümanı çalmayı öğrenebilirsiniz. Bu açıdan da katılmayı seçeceğiniz cajon kursu hakkında merak ettiğiniz tüm başlıkları bu içerikte derledik.

Ankara Cajon Kursu Hakkında Sık Sorulan Soruların Cevabını Sunuyoruz!

1- Herkes Cajon Çalabilir Mi?

Cajon, dikdörtgenler prizması olarak tasarlanmış bir vurmalı çalgıdır. Bir cephesi ince plakadan oluşturulmuştur ve ritim tutmak için kullanılmaktadır. Bu vurmalı çalgının da diğer vurmalı çalgılar ile benzer yönleri bulunmaktadır. Elbette ki bu çalgılarda kişinin ritim ve kulak duygusu ile hareket etmesi gerekir.

Fiziki açıdan cajon çalabilmek için kol, el ve parmak gelişiminin tamamlanmış olması gerekir. Yani ritim, kulak ve vücut gelişimi birleşimi ile herkes cajon çalma şansına sahiptir. Ancak elbette katıldığınız eğitimlerde gösterdiğiniz özveri ve verdiğiniz emek de ayrı bir yere sahip olacaktır.

2- Cajon Çalmak İçin Doğru Bir Yaş Aralığı Var Mıdır?

Müzik aletlerinde başarı için temel inanış küçük yaşta çalışmaya başlamak olarak görülür. Ancak hiçbir enstrümanda böyle bir koşul bulunmadan her yaşta başarı elde edilebilir. Ankara cajon kursu eğitimlerine katılmak için de her yaşta ilk etapta ücretsiz deneme derslerine katılabilirsiniz. Bu sayede kendinizi tam bir şekilde deneyerek, sonrasında kurs katılımı gerçekleştirebilirsiniz. Fiziki açıdan yeterli el ve parmak gelişimini elde ettiğiniz yaşta olmanız sayesinde bu kurslara katılabilirsiniz.

3- Cajon Çalmayı Öğrenmek Ne Kadar Sürer?

Cajon bir vurmalı çalgı olması ile birlikte ritim duygusunun gelişmesi ile başarı elde edilebilir. Deneme derslerinden itibaren eğitmenlerimiz enstrümanın çalım teknikleri üzerinde durur. Alışkanlıklar elde etmek için bu teknikler üzerinde sizin de düzenli çalışmanız ve disiplinli olmanız gerekir. Bu sayede her kursiyer kendi çabası, derslere katılımı ve istekli olması ile bu süreyi kendi belirleyebilir.

Daima çalışması keyifli bir yere sahip olan bu enstrümanda kurslar da keyifli bir ritme sahiptir. Bu nedenle eğitim metotlarını aksatmadığınızda, kısa sürede başarı elde etmek mümkündür. Hızlı bir sonuç elde etmek açısından da ders ve etütler gibi her noktada Galata Sanat Merkezi imkanlarından yararlanabilirsiniz.

4- Cajon Çalmak Çok Zor Mu?

Bir enstrüman çalmak için öncelikle istekli ve keyifli olmanız gerekir. Bu durumda da Ankara cajon kursu size çok daha özel ve keyifli gelecektir. Böyle keyifli bir eğitim sürecinde de bu enstrümanı çalmak sizin için hiç zor olmayacaktır. Hele ki eğitmenlerimiz sizin için her an desteğe açık olmayı sürdürecektir. Bu sayede süreç çok daha kolay ve sizin için faydalı bir şekilde ilerleyecektir.

5- Ankara Cajon Kursu Dersleri Nasıl İşlenir?

Ankara cajon kursu ders sistemi her zaman öğrenci odaklı bir şekilde uygulanır. Ücretsiz deneme dersi sonrası yaptığınız kayıt ile birlikte sizin için özel bir program hazırlanır. Programlarda size uygun gün ve saatler üzerinden ders çizelgesi düzenlenir. Sonraki süreçte dersler ve etütler bu çizelgeye birebir uygun şekilde yapılarak çalışma sürdürülür.

Galata Sanat Merkezi bünyesinde katıldığınız cajon kursu size birçok artı sağlar. Çünkü dersler yüz yüze işlenirken, gerektiği noktada online dersler de sağlanabilir. Bunun dışında her zaman etütler için merkezimiz imkanlarından yararlanabilirsiniz. Eğitimler için merkezimizde sunulan enstrümanları kullanabilir veya mağazamızdan kendi enstrüman ve aksesuarlarınızı satın alabilirsiniz.

Etütler dışında da Galata Sanat Merkezinin kursiyerleri için sunduğu imkanlar ile özel bir yere sahiptir. Merkezimizde ücretsiz grup solfej dersleri, söyleşiler ve sosyal bir sanat ortamı sağlanır. Bünyemizde her zaman aktif olan orkestra, tiyatro ekibi ve dans grubu gibi oluşumlara da her kursiyerimiz katılabilir.

6- Ankara Cajon Kursu Ücretleri Ne Kadar?

Galata Sanat Merkezi kurs ücreti belirlemelerinde her zaman özel bir nokta yer alır. Yani kurs ücreti nezdinde yüksek performans düşük fiyat ilkesi bulunur. Bu noktada sunulan imkanlar ve verilen eğitim kalitesi daha fazla ön plana çıkmaktadır. Bilhassa deneyimli eğitmenler ve yüksek fiziki imkanlar bunu net bir şekilde göstermektedir.

Merkezimizde Ankara cajon kursu çerçevesinde ders ve ders dışında her imkandan faydalanmanız mümkündür. Sonraki süreçte katılabileceğiniz orkestra ile yerel ve ulusal etkinliklerde bulunma şansınız da yer alır. Yani program ve ders süreçleri ile belirlenen fiyatlar çerçevesinde üstün bir eğitim ve sanat kalitesi ile karşılaşırsınız.

7- Ankara Cajon Kursu Başvurusu İçin Neler Gerekir?

Kurumumuz bünyesinde bütün kurslarda başvuru için öncelikle kursiyerin talebi esas alınır. Sonrasında ücretsiz deneme dersleri ve eğitmen görüşmeleri ile kurs kayıtları yapılır. Kayıtlarda her öğrenciden sadece bir kimlik belgesi ibrazı ve başvuru formu doldurulması talep edilmektedir. Yani Ankara cajon kursu başvurusu için sizin istekli olmanız yeterlidir.

8- Neden Galata Sanat Merkezi?

Galata Sanat Merkezi, eğitim ve sanatın bir araya geldiği ideal bir kurumdur. Bu ideal kurum, sanatçı ve sanatçı adayını her zaman bir araya getirir. Bu sayede yeni deneyimler, yeni oluşumlar ve yeni ürünler için fırsatlar doğurur. Çünkü sanat her zaman yeni ve dinamik olan ile güçlü bir yol çizer.

Merkezde bünyesinde Ankara cajon kursu gibi her kurs profesyonel bir kadro ile sağlanır. Akademik veya sahne başarısı elde etmiş müzisyenler kursiyerler ile bir araya gelir. Bu bünyede dersler, etütler, söyleşiler ve ortak projeler gibi birçok ürün ortaya çıkar. Bu sayede de kurulan orkestra, tiyatro ekibi ve dans grubu gibi yeni oluşumlar büyük bir önem arz eder. Merkezimizde kendi öğrencilerimizden seçtiğimiz bu oluşumlar yerel ve ulusal etkinlikler ile varlığını sürdürür.

Galata Sanat Merkezi birliğin gücüne inanarak, Dostluk Ortağım Projesi gibi çalışmalar yürütür. Çevreye ve doğaya katkı sağlayan bu projelerde kardeş okullar ve hatıra ormanları örnekler yer alır. Galata Sanat Merkezi seçimi ile bu faaliyetlerin içerisinde yer alarak, bize güç verebilir ve umut olabilirsiniz.

Ücretsiz Deneme Dersi Kayıt Formu