Skip to content

Ankara Çello Kursu

Ankara Çello Kursu İle Salon Müziği Deneyimi

Çello, salon müziğinde her zaman önemli yeri olan bir yaylı çalgıdır. Klasik müzik ile de eşleşen bir çalgı olarak bilinirken, naif ve özen isteyen bir enstrümandır. Bu nedenle de Ankara çello kursu özel ve çok spesifik bir yere sahiptir. Hazırladığımız bu içerik sayesinde de çello kursu hakkında aradığınız tüm cevapları bulabilirsiniz.

Ankara Çello Kursu Hakkında Merak Ettiğiniz Tüm Soruların Cevabını Bir Araya Getirdik!

1- Herkes Çello Çalabilir Mi?

Çello, kemandan çok daha büyük boyutlu ve en çok bilinen yaylı çalgılardan birisidir. Bu nedenle görünüm olarak kemana benzetilse de boyutu ile iki bacak arasında çalınması gereken bir çalgıdır. Bu çalgının doğru şekilde arşe adı verilen bir yay ile çalınması gerekir. Bu yayı tutabilmek ve enstrümanı doğru teknik ile kullanabilmek için fiziksel gereklilikler yer alır.

Çello çalmak için fiziksel olarak el, kol ve parmak gelişimini tamamlamış olmak gerekir. Ayrıca enstrümanın en küçük boyutunda dahi vücudun belirli bir boyuta erişmiş olması gerekir. Bu koşulların sağlanması ile birlikte istek olarak da hevesli olan herkes çello çalabilir. Aslında Ankara çello kursu için sunulan ücretsiz deneme dersleri sayesinde bu karar daha kolay verilebilir.

2- Çello Çalmak İçin Doğru Bir Yaş Aralığı Var Mıdır?

Çello bahsedildiği şekilde belirli fiziksel koşullar sayesinde çalınması mümkün olan bir enstrümandır. Bu bağlamda yaşa göre uygun bir çello seçimi ile 6-7 yaşlarından itibaren çalmak mümkün olmaktadır. Bu açıdan yine ücretsiz deneme dersleri sayesinde küçük yaştaki öğrenciler için fiziksel uygunluk testi yapılabilir. Öte yandan diğer yaşlarda ise 7’den 70’e herkes bu kurslara katılabilir.

3- Ne Kadar Sürede Çello Çalınabilir?

Çello, bir salon müziği ve klasik müzik enstrümanı olarak, çalması için disiplinli bir çalışma gerektirir. Bu açıdan da bu disiplinli çalışmaya ne kadar uyum gösterdiğiniz süreyi önemli derecede etkiler. Ancak elbette ki her kişi duruş ve yay egzersizleri gibi çalışmaları farklı sürelerde tamamlayabilir. Sonrasında daha fazla pratik ile genellikle 6 ay gibi bir sürede parçalar çalmaya başlamanız mümkündür. Galata Sanat Merkezi bu konuda usta eğitmenler ile size daha kısa sürede başarı yolu açabilmektedir.

4- Çello Çalmak Çok Mu Zordur?

Çello, birçok enstrümana göre kapsamlı ve zor bir yapı ile tanınmaktadır. Hacimli bir çalgı, uzun bir yay ve perdesiz bir kol yapısı bulunur. Bu nedenle çok iyi disiplinli bir çalışma ile başarıya ulaşılabilir. Aksi takdirde hiçbir çalgı, hiç kimse için zor veya imkansız olarak nitelendirilemez. Uzman eğitmenler her zaman doğru bir süreç ile bu çalgıda istediğiniz sonuca ulaşmanızı sağlayabilir.

5- Ankara Çello Kursu Dersleri Nasıl İşlenir?

Çello eğitimi için merkezimizde size sunulan dersliklerde birebir özel ders işlenmektedir. Sizlere sunduğumuz ders enstrümanları ile çalışmalar yapılabileceği gibi kendi enstrümanlarınızı da mağazamızdan satın alabilirsiniz. Ayrıca yine merkezimizde bulunan enstrümanlar, etüt ve pratikler için de kullanılabilir.

Merkezimizde kurs kaydı sonrasında eğitmen ile karşılıklı görüşme yapılarak ders programı oluşturulur. Ankara çello kursu ders programlarında her zaman öğrenci için en uygun saat ve günler belirlenir. Bu sayede aksama ihtimali düşük ve disiplinli bir çalışma programı sağlanır. Sonraki süreçte bu çalışma programına düzenli bir şekilde uymanız büyük fayda sağlayacaktır.

Eğitim sürecinde dersler, etütler ve sosyal bir müzik ortamı için Galata Sanat Merkezinden yararlanmanız mümkündür. Süreçte dersler dışında grup solfej eğitimlerine katılabilir veya orkestra çalışmalarında da yer alabilirsiniz. Bu sayede de kulak gelişimi ve nota bilgisi edinerek daha kapsamlı bir müzisyen olma yolunda ilerleyebilirsiniz.

6- Ankara Çello Kursu Ücretleri Ne Kadardır?

Eğitimlerimizde her zaman alanında uzman isimler ile çalışmaya yüksek gayret gösterilir. Bunun yanında uygun konumda ve doğru tasarımda bir kurum yapısı sunulmaktadır. Bu avantajlar ile birlikte aldığımız Ankara çello kursunda ders sayı ve saati hesaba katılır. Hesaplamada ortaya çıkar rakam, aldığınız eğitimin kalitesine karşı çok yüksek bir performans göstergesi ortaya koyar.

Galata Sanat Merkezi için önemli olan doğru eğitimi samimi bir ortamda verebilmektir. Sanat eğitimi alacağınız, sanat icra edeceğiniz ve sanatın içinde yer alacağınız bir merkez yapısı sağlanmalıdır. Bu nedenle Galata Sanat Merkezi en uygun rakamlar ile size en iyiyi sunmayı hedefler.

7- Ankara Çello Kursu Kayıtları İçin Ne Gerekir?

Merkezimizde kurs kayıtları için hiçbir zaman onlarca farklı belge talep edilmez. Aslında belge taleplerinden önce sizin hevesiniz ve talebiniz göz önünde bulundurulur. Örneğin, çello kursu için bir enstrümana sahip olmasanız dahi derslere katılabilirsiniz. Önemli olan nokta sizin sanat ile buluşmanızın sağlanmasıdır.

Prosedür kapsamında Ankara çello kursu kaydı için sadece kimlik belgesi yeterlidir. İlk aşamada ücretsiz deneme dersine katılarak kurs hakkında bilgi elde edebilirsiniz. Sonrasında eğitmen görüşmesi ile kayıt yapmaya karar verdiğinizde, bir başvurusu formu doldurmak yeterlidir. Bu sayede artık sizde bizimle sanat yolculuğuna katılmaya hazır olacaksınız.

8- Neden Galata Sanat Merkezi?

Galata Sanat Merkezi en doğru sistemleri en iyi isimler ile en değerli kişilere sunar. Çünkü siz kursiyerlerimiz ve dostlarımız sanatın en değerli noktasında yer almaktasınız. Dinamik ve güçlü bir kadroyu bir araya getiren merkezimizde ticaretin ötesinde sanat ve eğitim her zaman daha önemlidir.

Galata Sanat Merkezi sorumluluklarını her zaman güçlü bir şekilde korumaya devam eder. Bu bağlamda bünyemizde sanat faaliyetleri için tiyatro, dans ve müzik gruplarımız bulunur. Bu gruplar için üye seçimleri her zaman kursiyerlerimiz arasından sağlanır. Bu çerçevede sizde bünyemizde yer alarak bizimle bu yolculuğa çıkabilirsiniz.

Dostluk Ortağım Projesi gibi faaliyetlerimiz sayesinde bizimle doğaya ve çevreye hizmet edebilirsiniz. Bu proje bugün birçok farklı kentte kardeş okullar ve hatıra ormanları gibi çalışmalar yapmaktadır. Ayrıca sanat gruplarımız yine bölgesel ve ulusal olarak sanat faaliyetleri ile ülke çapında adını duyurmak için çalışmalarını sürdürmektedir.

Ücretsiz Deneme Dersi Kayıt Formu