Skip to content

Ankara Erbane Kursu

Ankara Erbane Kursu İle Ritmin Yükselişi!

Ritim, müziğin doğuşundan bu yana her zaman en önemli etkinlik olmuştur. İnsan vücudundan yaşamın devam ettiği her alana kadar belirli bir ritim bulunmaktadır. Müzikte de ritim erbane veya def olarak adlandırılan bu tip çalgılar sayesinde elde edilir. Eğer sizde bu ritmin yükselişine katılmak istiyorsanız, Ankara erbane kursu hakkında cevapları bu içerikte bulabilirsiniz.

Ankara Erbane Kursu Açısından Aklınıza Gelen Tüm Soruların Cevabını Sunuyoruz!

1- Erbane Herkes Tarafından Çalınabilir Mi?

Halk arasında bilinen bir diğer ismi def olan erbane, Anadolu’da ve Asya’da binlerce yıldır kullanılmaktadır. Bir kasnak arasında gerilmiş oğlak derisi gibi bir malzeme sayesinde üretilir. Üzerinde bulunan kancalar ve metal halkalar sayesinde ritim ile birlikte güçlü bir sesin oluşmasını sağlar. Bu nedenle bu çalgı ritim duygusunu hissetmek isteyen herkes tarafından çalınabilir.

Erbane çalabilmek için insan vücudunda el ve parmak gelişiminin elde edilmiş olması gerekir. Yani bu fiziksel engele sahip olmayan ve gelişimini tamamlamış herkes erbane çalabilir. Bu konuda sizin için sunduğumuz ücretsiz deneme dersi sayesinde kendinizi test ederek doğru kararı verebilirsiniz.

2- Erbane Çalmak İçin İdeal Bir Yaş Aralığı Var Mıdır?

Fiziksel olarak erbane için belirtildiği şekilde el ve parmak gelişimi elde edilmesi gerekir. Bu açıdan genellikle 5-6 yaş üzerinde bu olgunluk sağlandığı için doğru yaş kabul edilebilir. Yani Ankara erbane kursu 7’den 77’ye herkese açık bir yapıya sahiptir.

Erbane kursuna istediğiniz yaşta başvurarak, bu eğitimi düzenli bir şekilde sürdürebilirsiniz. Hangi yaşta olursanız olun ücretsiz deneme dersleri bu konuda daha rahat karar vermenize yardımcı olacaktır. Eğitmenler bu derslerde sizi tanıyarak, size en iyi fikirleri sunmaya gayret edecektir.

3- Erbane Çalmak Zor Mudur?

Erbane, kullandığınız süre boyunca el ve kol temposu gerektiren bir çalgıdır. Keza bütün ritim çalgılarında aynı durum ile karşılaşılır. Bu durumda yorulmayı ve ama aynı zamanda eylenmeyi göze almanız yeterlidir. Çünkü bu sayede erbane çalmak sizin için hiç zor olmayacaktır. Eğitimlerde belirlenen programı düzenli şekilde takip etmek, size göre en uygun sürede başarıya ulaşmanızı sağlayacaktır.

4- Erbane Çalmak İçin Ne Kadar Süre Gerekir?

Galata Sanat Merkezi kurslarında her öğrenci kendi başarısına ve isteğine bağlı olarak kurs süresini belirler. Eğitmenler sizi düzenli şekilde takip ederek doğru bir eğitim süresi oluşturmaya çalışır. Yani bu bağlamda erbane çalmayı öğrenmeniz için bazen birkaç ay bazen birkaç hafta yeterli olabilir.

5- Ankara Erbane Kursu Ders Sistemi Nasıl İşlemektedir?

Ankara erbane kursu için dersler her hafta belirli bir saat aralığında yapılır. Bu gün ve saatlerin belirlenmesi için ilk başvurudan itibaren sizinle özel bir görüşme gerçekleştirilir. Çünkü temel olarak size en uygun takvimde kurs programı oluşturulmalıdır. Program temel olarak yüz yüze ve gerektiği noktada online sistem üzerinden devam eder.

Galata Sanat Merkezi kurslarında merkezimizin imkanları ile birebir kurs verilmesine özen gösterilir. Bu açıdan isterseniz size sunduğumuz kurs enstrümanları ile derslere katılabilirsiniz. İsterseniz mağazamızdan alacağınız enstrümanlar ile kurslara katılabilirsiniz. Etüt zamanlarında da yine merkezimiz sınıflarında bu enstrümanlar ile çalışmalarınızı yapabilirsiniz.

Ders süreçleri dışında Galata Sanat Merkezi size birçok farklı imkan sunmaya çalışır. Örneğin, her zaman sunduğumuz ücretsiz grup solfej ve teori dersleri size büyük bir katkı sunacaktır. Bu dersler sayesinde ritim ve enstrüman dışında daha geniş bir müzik bilgisi elde edebilirsiniz. Ayrıca sürecin ilerleyen noktasında orkestramızda da yer alabilirsiniz.

6- Ankara Erbane Kursu Ücretleri Ne Kadardır?

Erbane kursu için size sunulan donanımlar, uzman eğitim kadrosu ve birçok geniş imkan yer alır. Bu ücretli ve ücretsiz imkanlar birleşimi sayesinde kapsamlı bir sanat ortamında bulunma şansı elde edilir. Sanatın ve sanatçının bir arada bulunduğu bu kurumda, ticaretten çok gelişim ve dostluk önemlidir. Yani sizden talep edilen ücret kapsamında fiyat/performans değerlendirmesi yer alır.

Galata Sanat Merkezi talep ettiği ücretlerde mutlak bir şekilde sizlerin memnuniyetine önem verir. Bu bağlamda elde edilen performans fiyatın üzerine çıkabilmektedir. Aldığınız enstrüman kursu, sunulan ücretsiz ek dersler ve sosyal sanat ortamı gibi avantajlar bunu göstermektedir. Her ayrıntısıyla kurumumuz öncelikli olarak size yaşayan bir sistem sunmaktadır.

7- Ankara Erbane Kursu Başvurusu İçin Neler Talep Edilir?

Galata Sanat Merkezi kurs başvurularında prosedürler ve teferruatlar üzerinde durmaz. Bu nedenle ücretsiz deneme dersleri ile sizlere istediğiniz kursu test etme şansı sağlanır. Ankara erbane kursu açısından da yine bu derslerde kendinizi deneyebilir ve daha rahat karar verebilirsiniz. Çünkü bizim için sizin istekli olmanız ve bir hedefe sahip olmanız her zaman daha önemlidir.

Merkezimizde kurs başvuruları gerçekleştirilirken, sadece bir kimlik fotokopisi ve başvuru formu yeterlidir. Eğitmenler sizinle birebir görüşme yaparak, size alacağınız her imkanı ayrı ayrı ifade eder. Merkezimizde eğitim dışında müzik sohbetleri, etkinlikler ve yeni arkadaşlıklar gibi birçok fırsat yer alır.

8- Neden Galata Sanat Merkezi?

Galata Sanat Merkezi genç ve dinamik bir yapı ile usta isimlerin bir araya geldiği bir merkezdir. Bu merkezde iyi bir tasarım, en yüksek donanımlar ve çok dostane bir yönetim yer alır. Bunun yanında usta eğitmenler, en iyi metotlar ile enstrüman ve sanat eğitimleri vermeye devam eder.

Sanatı daha güçlü ve zengin bir hale getirmek için her gün birçok yeni kurs başlatılır. Bu kurslar sayesinde tamamladığınız eğitim sonrasında orkestra gibi oluşumlarımız içerisinde yer alabilirsiniz. Hatta tiyatro ekibi veya dans grubu çalışmalarımız ile yerel ve ulusalda etkinliklere katılabilirsiniz.

Galata Sanat Merkezi, Dostluk Ortağım Projesi gibi etkinlikler sayesinde de Türkiye’nin dört bir yanında sosyal sorumluluklara sahiptir. Bu sorumluluklar çerçevesinde farklı kentlerde bazen hatıra ormanları bazen kardeş yükselmeye başlamaktadır. Yani sanat ve eğitim dışında da başka noktalarda bizimle olma şansınız yer almaktadır. Bu gibi birçok projede bizimle yer almak için de sadece bize ulaşmanız yeterli olacaktır.

Ücretsiz Deneme Dersi Kayıt Formu