Skip to content

Ankara Şan Kursu

Ankara Şan Kursu İle Yeni Bir Solist Doğuyor

Bir müzisyenin solist olarak görev alabilmesi için eğitimli bir sese ihtiyacı vardır. Çünkü ses ne kadar güçlü ve renkli olsa da eğitim her şeyden önemlidir. Bu noktada eğitim Ankara şan kursu gibi bir tercih ile sağlanabilir. Siz de yeni bir solistin doğuşu için bu eğitime ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu noktada Ankara şan kursu hakkında merak ettiğiniz tüm soruların cevabını bu içerikte alabilirsiniz.

Ankara Şanlı Kursu Hakkında Merak Ettiğiniz Tüm Soruların Cevabını Bir Araya Getirdik!

1- Herkes Şu An Kursu Alabilir Mi?

Şan, Fransızca bir kelime olmak ile birlikte şarkı söylemek anlamına gelir. Fakat Türkçede şan eğitimi, sesin sanat için doğru şekilde eğitilmesini ifade eder. Bu açıdan eğitim sonucunda kişi opera, müzik veya tiyatro gibi birçok alanda çalışabilir. Şan eğitiminde ana amaç, ses tellerini doğru şekilde eğitmek ve güçlendirmektir.

Şan genellikle ihtiyaca binaen sanata hazırlık için talep edilir. Ancak kişi daha iyi bir hitabet veya mesleki avantaj için de şan eğitimi talep edebilir. Örneğin siyasetçiler, sunucular veya gazeteciler de bu eğitimi almayı seçmektedir. Yani bu noktada müzik sanat veya gelişim için herkes şan eğitimi almayı tercih edebilir.

2- Şan Eğitimi İçin Hangi Yaş Aralığı Seçilmelidir?

Kişinin çocukluk çağından itibaren gelişen sesi her zaman eğitime açıktır. Ancak kişi ilerleyen yaşlarında da sesini eğitmek isteyebilir. Bu durumda belirli yaşlardaki mecburiyetler dışında her yaşta Ankara şan kursu eğitimleri alınabilir. Eğer konservatuar hazırlık veya sahne hazırlığı için ise gereken dönemde şan eğitimi alınabilir. Aksi takdirde şan eğitimi için belirli bir yaş aralığı sınırlaması yapılamaz.

3- Şan Eğitimi Ne Kadar Sürede Tamamlanır?

Ankara şan kursu özel bir program sayesinde işlenir. Öncelikle piyano eşliğinde sesin tanınması sağlanır. Sonrasında ses ve nefes egzersizleri yapılarak, sesin seviyesi ve istenilen özelliği belirlenir. Bu sayede ilerleyen süreçte sesin bu düzeyde eğitilmesi sağlanır. Buna bağlı olarak eğitim süreci, kişinin ses özelliklerine ve taleplerine bağlı şekilde değişebilir.

Genellikle müzik açısından bakıldığında kişiye göre değişse de şan kursu 4-6 ay arasında tamamlanabilir. Ancak seçilen müzik türüne göre de bu süre farklılık oluşturabilir. Bazen katılımcının yaşına, sesinin ne kadar temiz ya da sorunlu olduğuna bağlı da süre değişebilir. Her koşulda Galata Sanat Merkezi eğitmenleri en iyi sonucun elde edilmesi için hassasiyet gösterir.

4- Şan Dersleri Çok Zor Mudur?

Şan eğitimi çok hassas yani disiplin ve dikkat isteyen bir derstir. Bu nedenle eğitimlere belirtildiği şekilde hazırlanarak gelmek gerekir. Bu derslerde vücudunu ısıtılmasından doğru duruşa, diyafram çalışmalarından ses çalışmalarına birçok bölüm yer alır. Her bölüm farklı gerekliliklere sahiptir. Disiplinli bir öğrenci eğitmen ile uyum sağladığında şan eğitimi gayet kolay olacaktır. Ancak elbette ki şan eğitimi meşakkatli fakat keyifli bir süreçtir.

5- Ankara Şan Kursu Dersleri Nasıl İşlenir?

Ankara şan kursu öncesi kişinin öncelikle bir deneme dersine katılması doğru olarak kabul edilir. Çünkü bu derste öğrenci ile eğitmen karşılıklı olarak birbirlerini tanımaktadır. Yaklaşık yarım saatlik bir süreçte eğitmen dersin içeriği ve amacını ifade eder. Ayrıca her kursiyer bu süreçte merkezimizi tanıma ve kurs yapısını öğrenme şansı elde eder.

Şan kursu için deneme dersi ile karar verildikten sonra kayıt işlemleri yapılır. Kayıt sürecinde ders saatlerinin sayısı belirlenir. Yani verilecek kursun süresi net bir şekilde tespit edilir. Bu süre içerisinde hangi gün ve hangi saatlerde derslerin yapılacağı da belirlenir. Bu çerçevede öğrenciye uygun sorunsuz bir ders programı oluşturulur.

Şan eğitimi için sessiz, sakin ve düzenli bir ortam gerekir. Galata Sanat Merkezi hassas bir şekilde bu ortamın kurulumunu gerçekleştirmiştir. Ders ortamı içerisinde her an kullanılabilecek piyano ve birçok farklı enstrüman yer alır. Yalıtımlı bir odada yapılan bu derslerde eğitmen ile öğrenci birebir özel ders yöntemi çalışır.

Galata Sanat Merkezi şan kurslarında her zaman akademik kariyer yapmış eğitmenler görev alır. Bu eğitmenler kendi mesleki tecrübelerine göre ders programlarını hazırlar. Ders programlarında her öğrencinin gelişimine göre kademelendirme sağlanır. Bu sayede eksiksiz bir eğitim süreci tamamlanabilir.

Eğitimlerde koşullar gereği bazen online derslerin işlenmesi de mümkündür. Merkezimizde ders dışı alıştırmalar yapılması için de tüm imkanlardan yararlanılabilir. Ayrıca kursiyerler ücretsiz grup solfej ve teori derslerine de katılabilir. Temel amaç müzik açısından eksiksiz bir yetişmenin sağlanabilmesidir.

6- Ankara Şan Kursu Ücretleri Ne Kadardır?

Ankara şan kursu için ücretlendirmede eğitmen kalitesi ve ders süresi göz önüne alınır. Ancak temel nokta, size gerçekten fayda sağlayacak bir eğitimin verilmesidir. Ödediğiniz ücret karşılığında çok uygun bir bütçe ile gerçekten kaliteli bir eğitim almanız gerekir. Bu sayede sanat, müzik veya değişen dallarda istediğiniz noktaya ulaşmanız mümkün olacaktır.

Galata Sanat Merkezi ücretlendirmede her zaman sonuç odaklı bir yapı sağlar. Bu sonuç odaklı yapıyı da memnuniyet üzerine kurar. Yani siz Ankara şan kursu hizmetini aldığınızda, gerçekten memnun olmanız üzerinde durulur. Bu memnuniyeti açısından merkezimizde size çok geniş imkanlar sağlanır. Örnek olarak her zaman sosyal bir sanat ortamı elde etmenize imkan tanınır. Bu ortamda arkadaşlıklar, sohbetler, atölyeler ve birçok farklı çalışmaya katılma şansınızı yer alır.

7- Ankara Şan Kursu Başvurusu İçin Neler Gerekir?

Şan kursu başvurusu için öncelikle kişinin gerçekten sesini eğitmek istemesi ve hevesi olması gerekir. Çünkü bu konuda istekli bir kişi önünde hiçbir engel olmadan başarıya ulaşabilir. Bu nedenle öncelikle deneme dersleri yapılarak kişinin net kararlar vermesi sağlanır. Bu dersler sonrasında alınan başvuru kararında sadece kimlik belgesi ve başvuru formu talebi bulunmaktadır.

8- Neden Galata Sanat Merkezi?

Galata Sanat Merkezi bir eğitim kurumu olarak çok zengin bir yapıyla kurulmuştur. Çünkü bu yapı içerisinde müzik kursları, dans, resim ve tiyatro eğitimi gibi birçok hizmet sunulmaktadır. Her alanda en iyi eğitimin verilmesi ve sanata katkı sunulması amaçlanır. Bu katkı siz kursiyerlerimiz sayesinde bir arada yürüyerek sağlanmaktadır.

Ankara şan kursu gibi eğitimler sizin için fayda sağlayacak bir yapıyla hazırlanır. Bu bağlamda yapısından donanımına, kadrosuna, eğitmenine ve konumuna kadar merkezimiz her zaman kalitesini korumaktadır. Bu kaliteli sistemde de kolay bir ulaşım, teknik, fiziki ve tüm insani imkanlar yer alır. Bu sayede her zaman bulunmak istediğiniz bir sanat ortamı elde edilmektedir.

Galata Sanat Merkezi sayesinde aldığınız kurslar ile birlikte sanat yapma imkanı da elde edebilirsiniz. Tiyatro grubu, orkestra veya dans grubu gibi ekipler içerisinde her kursiyerimiz yer alabilir. Bu sayede yerelde ve ulusal da adından söz ettiren etkinliklerde sizin de isminiz geçebilir.

Gelin, Galata Sanat Merkezi ile bu sanat yolculuğunda ve Dostluk Ortağım gibi projelerde sizde yer alın. Bu sayede dünyaya ve geleceğine katkı sunduğumuz her çalışmada beraber adımlar atalım.

Ücretsiz Deneme Dersi Kayıt Formu