Skip to content

Ankara Ukulele Kursu

Ankara Ukulele Kursu İle Sakin Müzik Zamanı

Ukulele, sakin ve keyifli bir müzik için melodik özellikleri ile geleneksel yapılı bir çalgıdır. Güney Amerika kültüründen ülkemize kadar ulaşmış bu çalgı, gitar ile benzerliği sayesinde bilinmektedir. 4 akorla çalınan bu enstrümanda, çok keyifli şarkılar çıkarma imkanı vardır. Eğer sizde bu enstrümanı çalmak istiyorsanız, Ankara ukulele kursu açısından birçok sorunun cevabını bu içerikte bulabilirsiniz.

Ankara Ukulele Kursu Hakkında Merak Ettiğiniz Tüm Soruların Cevabını Sizlere Sunuyoruz!

1- Herkes Ukulele Çalabilir Mi?

Ukulele, gitar ile benzer fiziki bir yapı sunsa da hem sesi hem de akorları farklıdır. 4 farklı çeşide ayrılan ukulele G-C-E-A akorları ile çalınır. Bu nedenle sesi biraz daha sakin ve huzur verici bir yere sahiptir. Ukulele çalma noktasında soprano, tenor, bariton ve concert olarak bilinen dört çeşitten birinin seçilmesi mümkündür. Çok küçük boy farklılıkları ile bu sazlardan herhangi birisi sayesinde herkes ukulele çalabilir.

2- Ukulele Çalmak İçin Doğru Bir Yaş Aralığı Var Mıdır?

Her yaşta çalışmanızın mümkün olduğu ukulele sopranodan baritona giderek artan bir boyut sağlar. Yani yaşınıza göre uygun bir enstrüman seçerek, daha kolay bir sonuç elde edebilirsiniz. Enstrümanın el ve parmakların kullanılması ile çalındığı göz önünde bulundurularak, genellikle 6 yaş ve üstü için uygundur denilebilir. Bu yaştan sonra istediğiniz her yaşta hobi veya sanatsal amaçlı ukulele çalmanız mümkündür.

3- Ne Kadar Sürede Ukulele Çalmak Mümkün Olur?

Doğru bir boyut seçerek ve istediğiniz yaşta ukulele tercihinizi yaparak, kurslara katılmanız mümkündür. Aslında Ankara ukulele kursu için öncelikle bir deneme dersi sağlanır. Bu deneme dersinde eğitmen sizinle birebir görüşme yapar. Bu görüşmede doğru enstrümanı seçmeniz ve kurs hakkında genel bir bilgi almanız sağlanır.

Deneme dersleri sonrasında ukulele kursuna katılmaya karar verdiğinizde, kurs süresinin belirlenmesi mümkün olur. Ortalama günlük kaç saat ders aldığınıza göre tahminen kaç ay gibi bir süre alacağı değişebilir. Ancak genellikle 2-3 ay gibi bir sürede yeterli düzeyde ukulele çalmanız mümkün olacaktır. Akorların öğrenilmesi, pratik elde edilmesi ve enstrümanı iyice sahiplenmeniz ile başarı kendiliğinden gelecektir.

4- Ukulele Çalmak Çok Zor Mudur?

Gitara göre daha pratik bir yapısı bulunan ukulele, her yaşta başlayabileceğiniz bir müzik aletidir. Bu nedenle de dünyanın en kolay çalınan enstrümanlar arasında görülür. Özellikle hem çocuklarda hem yetişkinlerde parmakları hareketli ve güçlü bir hale getirdiği için seçilir. Birçok şarkı ve müzik türü için kullanılabilecek bu keyifli enstrüman, sakin yapısı ile kolayca öğrenilebilir.

5- Ankara Ukulele Kursu Ders İşleme Sistemi Nasıl Şekillenir?

Ankara ukulele kursu derslerine başladığınız andan itibaren her derste eğitmen sizinle özel olarak çalışma yapar. Çünkü Galata Sanat Merkezi’nde eğitimler özel olarak yüz yüze yapılır. Hatta gerektiği dönemlerde online dersler dahi tek eğitmen tek öğrenci ile karşılıklı gerçekleştirilir. Birebir özel dersler kursiyerin öğrenme ihtiyacının eksiksiz şekilde karşılanmasını sağlar.

Birebir dersler sayesinde tekniği ve enstrüman kullanımını çok daha güçlü bir şekilde öğrenebilirsiniz. Eğitmenler her ders sonrasında size bir çalışma ve alıştırma ödevi verecektir. Alıştırmaları evinizde, merkezimiz dersliklerinde veya arkadaşlarınızla yine merkezimizde devam ettirebilirsiniz. Bu sayede öğrenmeyi hızlı ve daha keyifli bir hale getirebilirsiniz.

Eğitimler ile birlikte Galata Sanat Merkezi sizlere ücretsiz grup solfej dersleri sunmaktadır. Bu sayede enstrüman dışında müzik açısından da daha geniş bir bilgiye sahip olabilirsiniz. Hatta bu kadar geniş bir eğitim sayesinde merkezimizde kurulan müzik orkestralarında yer alabilirsiniz. Bu orkestralar ile etkinliklere katılabilir, yeni sanatsal dostluklar ve gelişmeler sağlayabilirsiniz.

6- Ankara Ukulele Kursu Ücretleri Ne Kadardır?

Galata Sanat Merkezi fiyatlandırma politikasında öncelikle kalite ölçeklendirmesi yapar. Ankara ukulele kursu gibi bir eğitim programında ücret karşılığında en yüksek kaliteli eğitimin sunulmasını önemser. Bu açıdan ukulele kursu ücretlerinde de ders sayısı ve saatine göre hesaplama sağlanır. Ama bu hesaplamada alınan eğitimin gerçekten faydalı olması üzerinde durulur.

Ankara ukulele kursu sonucunda iyi bir eğitim almış olmanız için birçok noktaya dikkat edilir. Öncelikle alanında akademik veya sanatsal başarı elde etmiş uzman eğitmenler seçilir. Bu eğitmenlerin ders verebileceği en iyi ortamlar oluşturulur. Ders için gereken enstrümanlar, aksesuarlar ve donanımlar temin edilir. Yine ders dışında da kullanabileceğiniz ideal tasarıma sahip bir sanat ve eğitim merkezi hazırlanır.

Her noktası ile eksiksiz bir merkez oluşturulması sayesinde de Ankara ukulele kursu maksimum faydayı sağlar. Yani Galata Sanat Merkezi için ücretlendirme karşısında en yüksek performansın sunulması önemlidir. Merkezimizde derslerle dışında ücretsiz eğitimler, sanat etkinlikleri ve sosyal sorumluluk projeleri gibi artılar yer alır. Amacımız sadece sanat öğreticiliği değil sanat yoldaşlığı yapabilmektir.

7- Ankara Ukulele Kursu Başvuruları İçin Neler Gerekir?

Ankara ukulele kursu başvuruları yapmanız için öncelikle deneme derslerine katılmanız gerekir. Çünkü bu sayede bu kurs için gerçekten istekli olup olmadığınız net bir şekilde belirlenir. Sonrasında kayıt olmaya karar verdiğinizde, sadece bir nüfus cüzdanı veya kimlik kartı ibrazı yeterlidir. Kurs döneminde de sizden hiçbir şekilde sınav veya kurs katılımı için dosyalar dolusu belge istenmez.

8- Neden Galata Sanat Merkezi?

Sanat kursu ve sanat eğitiminin gerçekleştirildiği alanlarda öncelikle sanata değer veren bir yapının olması gerekir. Bu yapı, personelinden eğitmenine ve mimarisinden konumuna her şeyi ile iyi bir şekilde tasarlanmalıdır. Galata Sanat Merkezi, bu anlayış ile tasarlanmış enerjik ve dopdolu bir kurumdur. Kurum olarak her zaman ülkemizde sanatın gelişmesi ve sanatçının yetişmesi için hizmetlerimiz sürmektedir.

Galata Sanat Merkezi sayesinde katıldığınız eğitimlerde gerçekten bu enstrümanı çalana kadar dersler devam ettirilir. Yine diğer alanlarda da oyunculuk veya fotoğrafçılık gibi tüm eğitimlerde aynı mantık ile hareket edilir. Çünkü sanat ön planda oldukça ticaretin dışında insani amaçlar ile devam ettiğimiz bir faaliyet bulunmaktadır.

Merkezimiz her zaman sanata destek vermek için kendi içerisinde oluşumları ile varlığını sürdürür. Tiyatro, dans grubu veya orkestra gibi bu oluşumlar yine kursiyerlerimiz arasından seçilen kişiler ile kurulur. Yerelde ve ulusalda etkinliklerine devam ettiren bu oluşumlar, aynı zamanda sosyal sorumluluklara da sahiptir. Galata Sanat Merkezi sizin de dahil olduğunuz ve geleceğe ışık yakan Dostluk Ortağım gibi projeler sayesinde de gücüne güç katmaya devam eder.

Ücretsiz Deneme Dersi Kayıt Formu