Skip to content

Antalya Darbuka Kursu

Müzik hayatına giriş yaparken, hem keyifli hem de çok eski bir enstrüman ile işe başlayabilirsiniz. Örneğin, darbuka; dünyadaki müzik aletleri içerisinde en eskilerden birisidir. Çünkü çok eski zamanlardan bu yana ritim elde etmek için kullanılmıştır. Eğer ritim duygusunu geliştirmek ve bu sayede müzik yapmak istiyorsanız, darbuka çalmayı öğrenebilirsiniz. Üstelik Galata Sanat Merkezi olarak sunduğumuz Antalya darbuka kursu programlarına katılmayı da seçebilirsiniz.

Şubemizde düzenlenen Antalya darbuka kursu eğitimlerinde akla takılan soruların cevabını bu içeriğimizde sizlere sunmaya çalıştık.

Darbuka Kursuna Kaç Yaşında Başlanır?

Darbuka, parmaklar vasıtasıyla ritim tutularak çalınan önemli bir vurmalı çalgıdır. Gövdesi inceden kalına doğru genişleyen bu enstrümanda üstte deri kaplaması yer alır. Günümüzde kalitesi değişen darbuka çeşitlerinde kaplama malzemesi de değişebilmektedir. Kullanılan her malzeme de enstrümanda sesin kalitesini önemli derecede etkilemektedir. Ancak temel olarak parmaklar vasıtasıyla ritim tutularak çalma mantığı hiçbir zaman değişmez.

Antalya darbuka kursu katılımcıya darbukanın tutuşundan duruşa kadar birçok ayrıntıyı öğretir. Bu ayrıntılara hakim olabilmek ve sorunsuz bir şekilde ilerlemek için belirli bir fiziksel olgunluk gerekir. Genel olarak insanlarda 3-4 yaşından itibaren dahi bu fiziksel yeterlilik sağlanabilir. İlerleyen yaşlar ile birlikte de daha iyi bir gelişim elde edilir. Bu anlamda Antalya darbuka kursu Kepez programları için çocukluk çağından itibaren katılım herkese açıktır.

Darbuka eğitimi için elbette her yaşta kurslara katılmak mümkündür. Ancak küçük bir çocuğun Antalya darbuka kursu eğitimi alması kendisi için çok daha avantajlı olur. Çünkü ritim duygusunun ve enstrüman kavrama yeteneğinin bu yaşta gelişmesi gayet iyidir. Küçük bir çocuk yeteneğini geliştirerek, gelecek dönemlerde daha iyi bir sanatçı olma şansı elde edebilir.

Antalya Darbuka Kursu Ne Kadar Sürer? Dersler Nasıl İşlenir?

Galata Sanat Merkezi olarak kurslarımızda öncelikli olarak birebir eğitimi ön planda tutuyoruz. Bu çerçevede Antalya darbuka kursu Konyaaltı programlarına katılım için başvurularda bu ayrıntı üzerinde duruyoruz. Aday kursiyerlerimiz için öncelikle bir ücretsiz deneme dersi gerçekleştiriyoruz. Deneme dersi katılımcının ne kadar çalışması gerektiğini ve ne kadar istekli olduğunu ortaya çıkarıyor. Yani katılımcı kendini daha iyi tanıyarak ve deneyerek kursa katılma şansı elde ediyor.

Antalya darbuka kursu için deneme dersi sonrasında ne kadarlık bir eğitim süresi ihtiyacı bulunduğu belirlenebiliyor. Genellikle akademisyen düzeyinde eğitmenlerimiz bu sürenin 3 ila 6 ay arasında değişeceğini ifade ediyor. Sizin için belirlenen kurs süresi ile birlikte yine size en uygun takvim ortaya çıkarılıyor. Yani sizin için en uygun gün ve saatler ile ders programı hazırlanıyor. Ek olarak boş zamanlarınızda sürdürebileceğiniz etüt ve pratikler uygulanıyor.

Antalya darbuka kursu Kepez programları için işleyiş temelden üst kademeye doğru devam ediyor. Birebir ders yöntemiyle devam eden eğitimde

  • Enstrümanın her yönüyle tanınması
  • Teorik enstrüman ve müzik bilgisinin elde edilmesi
  • Enstrümanın doğru şekilde tutulması, doğru oturuş ve parmakların kullanımının öğrenilmesi
  • Ritim, akort, metronom ve repertuar çalışmaları gibi kademeler yer alır.

İşleyiş, merkezimizde sizin için hazırlanan modern sınıflarda devam eder. Eğitim sırasında şahsınıza ait enstrümanı kullanmayı seçebilirsiniz. Ayrıca Galata Sanat Merkezi olarak sizlere sunduğumuz eğitim enstrümanlarını da kullanabilirsiniz. Hatta ilk enstrümanınızı mağaza bölümümüzden satın almayı da tercih edebilirsiniz. Dersler ile beraber etüt ve pratiklerde de sizin için sunduğumuz çalışma odalarından yararlanabilirsiniz.

Herkes Darbuka Çalabilir Mi?

Müzik yetenek ile ortaya çıkan, gelişen ve renklenen bir sanat dalıdır. Her bireyin içinde de bazen farkında olmadığı bir yetenek bulunabilir. Kurumumuz Antalya darbuka kursu gibi programlar ile bu yeteneği geliştirmenizi desteklemektedir. Bu anlamda öğrenci, çalışan, memur veya emekli her kadın ve erkek kurslarımıza katılabilir. Merkezimiz ile birebir görüşmeler sayesinde Antalya darbuka kursu fiyatları konusunda da net bilgi alınabilir. Bu sayede sizin için özel düzenlenecek kurs programlarına istediğiniz her dönem katılabilirsiniz. 

Ücretsiz Deneme Dersi Kayıt Formu