Skip to content

Antalya Elektro Gitar Kursu

Rock müzik ile bütünleşmiş bir yapıya sahip olan elektro gitar, yaklaşık 100 yıl önce doğmuştur. Eddie Durham tarafından gitar gövdesine elektronik metal bir sistem yerleştirilmiştir. Sonrasında gitara bir amfi bağlanarak, o muhteşem ses elde edilmiştir. Bugün dünyaca ünlü markalar ile bilinen bu gitar halen çok popülerdir. Bu nedenle kurumumuz bünyesinde de her zaman Antalya elektro gitar kursu programları yer alır.

Galata Sanat Merkezi olarak sunduğumuz Antalya elektro gitar dersi programları hakkında aradığınız tüm bilgilere bu içeriğin devamında ulaşabilirsiniz.

Normal Gitar Bilmeden Elektro Gitar Çalınabilir Mi?

Gitar çalmaya başlamak isteyen herkes ilk aşamadan itibaren farklı gitar türlerinden birini seçebilir. Çünkü bu konudaki tercihler tamamen kişisel olarak gerçekleştirir. Elektro gitar ise çok albenili bir seçenektir ve farklı müzik türlerinde kullanılır. Özellikle de pop, rock, jazz ve metal müzik için vazgeçilmezdir. Bu açıdan normal gitar bilmeden elektro gitar çalınabilir. Yani Antalya Konyaaltı elektro gitar kursu programlarına direkt olarak sıfırdan başlayabilirsiniz.

Herkes Elektro Gitar Çalabilir Mi? Elektro Gitar Öğrenmeye Kaç Yaşında Başlanmalıdır?

Eğer bir enstrümana ilgi duyuyorsanız, bu enstrümanı çalmak için ilk adımı atmışsınız demektir. Çünkü insan merak ettiği her şeyi istediğinde kolaylıkla başarabilir. Bu anlamda Antalya Kepez elektro gitar kursu gibi programlarımız isteyen herkes için uygundur. Yani ilk defa gitara başlayan, daha önce gitar çalmış veya hobi edinmek isteyen herkes elektro gitar çalabilir.

Antalya elektro gitar kursu için yaş kriterleri bağlamında da herhangi bir kıstas bulunmaz. Ancak sert yapısı ve boyutu nedeni ile elektro gitarda belirli bir yaştan bahsedilebilir. Özellikle de 10 yaş ve üzerindeki bireyler için elektro gitar daha kolay adapte olunan bir enstrümandır. Bununla birlikte gitara ilgi duymaya başladığınız ve öğrenmek istediğiniz her yaşta elektro gitar kursu alınabilir.

Elektro Gitar Kursu Ne Kadar Sürer? Antalya Elektro Gitar Dersleri Nasıl İşlenir?

Galata Sanat Merkezi bünyesinde tüm sanat ve enstrüman kursları birebir olarak işlenir. Uygulamada akademik seviyede eğitmenler kapsamlı bir eğitim süreci yürütür. Sürecin başlangıcında da mutlak bir şekilde ücretsiz deneme dersleri uygulanır. Bu deneme dersi Antalya elektro gitar kursu için size uygulanacak programı belirlemeye yarar.

Her kursiyer için ders programı önceden belirlenince kursun süresi de tespit edilebilir. Hatta sizin için en ekonomik Antalya elektro gitar kursu fiyat belirlemeleri de yapılır. Çünkü eğitim kademeleri aynı olsa da her kursiyer için kurs süresi değişim gösterir. Derse katılım, devamlılık ve disiplin de kurs süresini etkileyebilir. İdeal olarak da 3 ile 6 ay arasında Antalya Konyaaltı elektro gitar kursu gibi programlar tamamlanabilir. İstenilen durumda daha uzun dönem dersler ile ileri teknik öğrenilebilir. Antalya elektro gitar dersi işleyişinde her kademe ise ayrı bir yere sahiptir. Derslerde

  • Enstrümanın tanınması, tutuş ve kullanım teknikleri
  • Nota ve akor öğrenimi
  • Farklı müzik türlerinde repertuar öğrenimi
  • Farklı eserler ile temel seviyeden ileri seviyeye çalma kademeleri yer alır.

Dersler birebir olarak özel düzenlenmiş sınıflarda gerçekleştirilir. Bu sınıflarda dersler dışında etüt ve pratikler de sürdürülebilir. Dersler için merkezimizin sunduğu çalışma enstrümanları kullanılabilir. Ayrıca Antalya elektro gitar kursu için ihtiyaç duyduğunuz enstrümanı mağazalarımızdan da satın alabilirsiniz. Merkezlerimizde her zaman internet, sınıf, sosyal ortam ve teknoloji gibi imkanlar da sunulur.

Günde Kaç Saat Elektro Gitar Çalışmak Gerekir?

Her enstrümanda pratik yapmak ve pratiği sürdürmek önemlidir. Bu nedenle belirlenen Antalya elektro gitar kursu süresi çok önemlidir. Kurs programını detaylarına göre de sizlere her zaman egzersiz programları verilir. Programa uyarak çalışmaları devam ettirirken, eğitmenlerimiz sizlere çalışma sistemini belirterek yardımcı olabilir. Genellikle de günlük ortalama 1-2 saat bireysel çalışmalar yürütmeniz fayda sağlayacaktır. 

Ücretsiz Deneme Dersi Kayıt Formu