Skip to content

Antalya Keman Kursu

Dünyanın en estetik ve etkileyici çalgıları arasında yer alan keman, her müziğe de uyum sağlayabilir. Klasik müzikten pop müziğine ve halk müziğinden sanat müziğine her alanda kullanılır. Bu nedenle keman çalmayı öğrenmek müzikte önemli bir avantajdır. Galata Sanat Merkezi olarak biz de kurumumuzda bu noktaya önem veriyoruz. Bu nedenle Antalya keman kursu sayesinde şubemizde sizlere bu eğitimi sunmayı sürdürüyoruz.

Antalya keman kursu program içeriğimizi ve tüm ayrıntıları bu içerikte inceleyebilirsiniz.

Keman Zor Bir Enstrüman Mıdır?

Keman herkesin aklında öncelikli olarak en zor çalgılardan biri şeklinde yerleşmiştir. Ancak bu kalıpları kırmanın çok pratik bir yolu vardır. Çünkü iyi bir eğitim zihninize yerleşmiş bu algıyı yok edebilir. Örneğin, kurumumuzda Antalya keman dersi almanız bu konuda size büyük bir yardım sağlayabilir. Düzenli dersler, alıştırmalar ve etütler ile kurs çok eğlenceli bir süreç olarak ilerleyecektir.

Keman perdesiz bir müzik aleti olduğu için akıllarda zor olarak yerleşmiştir. Tuşlu ve perdeli birçok çalgıya göre kısmen zorluğu bulunabilir. Ama iyi bir eğitmen ve doğru eğitim metodu süreci çok kolay bir hale getirir. Ayrıca iyi bir müzik kulağı olmadan keman çalmanın zor olacağı da ifade edilir. Fakat müzik kulağınız yeterli değilse de daha fazla çalışarak keman çalmayı öğrenebilirsiniz. Çünkü Antalya Konyaaltı keman kursu programlarımız size bu konuda en doğru koşulları sağlar.

Kimler Keman Çalabilir?

Keman enstrüman çalmaktan keyif alacak ve ilgilenen herkes tarafından çalınabilir. Yani müzikle ilgilenen veya ilk defa ilgilenecek bir insan tarafından tercih edilebilir. El, kol ve parmaklarını sorunsuz şekilde kullanan herkes keman çalabilir. Üstelik profesyonel bir müzisyen olarak veya sadece hobi amaçlı olarak da tercih edebilirsiniz. Yani istediğiniz her zaman Antalya Muratpaşa keman kursu programlarına katılmayı seçebilirsiniz.

Keman Kursuna Başlamak İçin İdeal Bir Yaş Var Mıdır?

Bazı enstrümanların çalınabilmesi için vücudun belirli bir anatomik gelişme göstermesi gerekir. Örneğin, keman için fiziksel ve psikomotor beceriler gelişebilmelidir. Bu açıdan Antalya keman kursu için en ideal yaş 7 yaş ve üzeri olarak kabul edilebilir. İstisnai olarak daha küçük yaşlarda da keman çalmayı öğrenmeniz mümkündür. Ancak anatomik olarak 7 yaş ve üzerinde istediğiniz her yaşta keman kursuna katılabilirsiniz. 

Keman Ne Kadar Sürede Öğrenilebilir?

Bir öğrencinin kursa başlaması ile birlikte keman çalmayı öğrenmesi göreceli bir şekilde değişim gösterir. Çünkü her öğrenci aynı disipline ve isteğe sahip olmayabilir. İdeal olarak Antalya keman dersi temel seviyede 3-4 ayda tamamlanabilir. Ancak bir öğrenci performansı ile bu süreyi daha kısa ve daha uzun yapabilir.

Antalya Keman Dersleri Nasıl İşlenir?

Keman gibi enstrümanlarda nota bilmeden çalmak neredeyse çok zordur. Öğrencinin tek başınayken de daha rahat çalışması için mutlak bir şekilde temel düzey nota eğitimi de verilir. Her öğrenci için Antalya keman kursu öncesinde bir deneme dersi yapılır. Bu ders müzik bilginizi, enstrüman bilginizi ve isteğinizi ölçmek için uygulanır.

Deneme dersi Antalya keman dersi için size doğru programı oluşturmak açısından yapılır. Uzman eğitmenlerimiz bu sayede hangi seviyeden başlamak ve devam etmek gerektiğini belirler. Sonrasında keman kursunda sırası ile

  • Enstrüman ve yay kullanımını öğrenmek,
  • Keman nota yerlerini egzersizler ile öğrenmek,
  • Repertuar belirlemeleri ve şarkı çalışmaları,
  • Enstrümanda akort ve bakım uygulamaları,
  • Temel seviye keman çalma eğitiminin tamamlanması,
  • İleri seviye tekniklerin ve şarkı eğitimlerinin yapılması gerçekleştirilir.

Günde Kaç Saat Keman Çalmak Gerekir?

Kursiyer tarafından düzenli bir şekilde derslere katılarak devamlılık sağlanmalıdır. Önceden belirlenen Antalya keman kursu fiyat rakamları ile de ders sayısı ve süresi belirlenmiş olacaktır. Bununla birlikte eğitmenler size ne kadar pratik yapmanız gerektiğini ifade edecektir. Ancak günlük olarak ortalama 30-60 dakika arasında pratik yapmanız size büyük bir avantaj sunabilir. 

Ücretsiz Deneme Dersi Kayıt Formu