Skip to content

Antalya Oyunculuk Kursu

Oyuncu, bir varlığı sesi, bedeni ve zihni ile izleyiciye aktaran sanatçıdır. Canlı veya cansız her varlığın temsilini gerçekleştirebilir. Bu eylemi gerçekleştirebilmesi için de yeteneğe sahip olmalıdır. Ancak bu yetenek her zaman en üst düzeyde olmak zorunda da değildir. Zira yeteneğiniz çok düşük seviyede olsa dahi Antalya oyunculuk kursu sizi bir oyuncuya dönüştürebilir.

Galata Sanat Merkezi olarak sunduğumuz Antalya oyunculuk eğitimi kapsamında merak ettiğiniz tüm soruların cevabını içeriğimizde cevaplamaya çalıştık.

Oyunculuk Eğitimi Kaç Yaşında Alınmalıdır?

Oyuncu her yaştan, her meslekten ve her kesimden canlı ya da cansız varlıkları canlandırır. Yani ister sahne ister kamera önünde her yaştan oyuncuya ihtiyaç vardır. Çünkü bazen 3 yaşında bir çocuğun bazen 75 yaşında bir yetişkinin canlandırılması gerekir. Bu anlamda Antalya oyunculuk eğitimi için herhangi bir yaş kriteri belirlemek zor olacaktır. Ancak elbette ortalama 4-5 yaşından itibaren başlamak gerekebilir. Çünkü bu yaş ile birlikte algılar açık, konuşma düzgün ve hareket kabiliyeti güçlü bir hale gelecektir.

Herkes Oyunculuk Eğitimi Alabilir Mi? Oyunculuk Kursunun Kriterleri Var Mıdır?

Hangi sanat ve meslek dalında olursa olsun eğitim bu ülke sınırlarında her vatandaşın hakkıdır. Galata Sanat Merkezi olarak bizim açımızdan da herkes oyunculuk eğitimi alma hakkına sahiptir. Merkezlerimizde Antalya Konyaaltı oyunculuk kursu çocuk, yetişkin, kadın veya erkek herkese açıktır. Herhangi bir meslek, sosyal sınıf, gelir düzeyi veya eğitim seviyesi farkı bulunmaz.

Bir oyuncunun yeteneği olması kendisi için çok büyük bir artıdır. Yetenekli bir kişi Antalya Alanya oyunculuk kursu sayesinde bu yeteneği geliştirebilir. Aldığı eğitim sayesinde yeteneğini doğru kullanmayı becererek, çok iyi oyunculuk yapabilir. Ancak neredeyse yeteneği yok denilecek bir kişi de eğitim ile kendini bir oyuncuya dönüştürebilir. Çünkü eğitim sesi, bedeni ve sahnede her enstrümanı doğru kullanmayı öğretir.

Oyuncu Olmak İçin Neler Yapılmalıdır?

Oyuncu gerek sahnede gerek kamera önünde topluma örnek olan insandır. Canlandırdığı karakter, kullandığı her replik ve her hareketi toplumda kendine bir dönüş bulur. Her yaştan ve her kesimden izleyici oyuncuyu kendine rol model olarak görebilir. Bu açıdan bireyin oyuncu olabilmesi için öncelikle etik çerçevede yaşaması ve çalışması gerekir.

Antalya oyunculuk kursu programlarımızda birçok farklı aşama ile eğitimler verilir. Hatta eğitimin her bölümü ayrı bir profesyonel eğitmen ile işlenir. Her eğitmen kendi alanında etik çerçevede ve disiplinli bir eğitim yürütür. Çünkü temel olarak bir oyuncuda bulunması gereken kriterler vardır. Bu kriterler etik, disiplin, saygı, özveri, yetenek ve çalışmaktır. Bu bağlamda oyuncu olmak için bu özellikleri bünyede birleştirmek ve çok çalışmak gerekir.

Oyunculuk Eğitimi Kaç Ay Sürer? Oyunculuk Dersleri Nasıl İşlenir?

Standart bağlamda, bir birey için oyunculuk eğitimi verilirken; temel öğretiler sunularak, eğitim paketi tamamlanabilir. Ancak merkezimizde Antalya oyunculuk eğitimi size gerçekten oyunculuğu öğretebilmeyi amaçlar. Yine Antalya oyunculuk kursları fiyat belirlemelerinde de fiyat/performans üzerinde durulur. Yani alınan ücret karşılığında en ekonomik şekilde en iyi eğitim verilir. 

Antalya oyunculuk kursu çerçevesinde her aday temel olarak

  • Mimik, hareket, rol ve sahne eğitimi
  • Ses, diksiyon, artikülasyon ve vokal eğitimi
  • Zamanlama ve doğaçlama
  • Tiyatro tarihi, tiyatro kuramı, etik ve disiplin konularında eğitimler alır.

Oyuncu adaylarımız için bu eğitim süreci standartta 6 ay gibi bir sürede tamamlanabilir. Ancak merkezimizde eğitimler birebir olarak gerçekleştirilir. Yüz yüze eğitimde bağımsız sınıf ortamında aday öğrenene kadar eğitim devam eder. Bu anlamda da her kursiyer için eğitim süreci farklılık gösterebilir. Bazı kursiyerler hızlı bir öğrenme bazı kursiyerler sindirerek öğrenme ile devam eder.

Antalya Konyaaltı oyunculuk kursu gibi programlarda işleyiş, öğretim ve sonrasında da pratik ile sağlanır. Yani akademik düzeydeki eğitmenler öncelikle çalışmanın öğretilmesini sağlar. Sonrasında aday çalışmayı tatbik ederek, doğru bir şekilde öğrenir. Çünkü yapılan her çalışma ilerleyen hayatta oyunculuk sırasında yerini bulacak ve kullanılacaktır. 

Ücretsiz Deneme Dersi Kayıt Formu