Skip to content

Antalya Piyano Kursu

Her tuşu ile birlikte farklı bir nota ve melodi çıkaran nadir enstrümanlar vardır. Piyano ise bu enstrümanların başında gelir. Çünkü dünya genelinde özellikle klasik müziğin en öncelikli enstrümandır. Müziği doğurabilmek ve yaşatabilmek için piyano çok önemlidir enstrümandır. Eğer birey piyano çalmayı öğrenebilirse, müzikte çok özel noktalara da ulaşabilir. Eğer bu adımı atmak istiyorsanız, Antalya piyano kursu açısından programlarımızı tercih edebilirsiniz.

Galata Sanat Merkezi Antalya piyano dersi program içeriklerimizi ve ayrıntılarını bu yazımızda takip edebilirsiniz.

Piyano Çeşitleri Nelerdir?

Enstrümanlarda çeşitlendirmeler tarza ve isteklere göre gerçekleştirilir. Piyanoda da çok eski zamanlardan bu yana sistem aynı şekilde ilerlemiştir. Bu anlamda kısaca piyano çeşitlerini inceleyerek devam edebiliriz.

 • Konsol piyanolar, duvar piyano olarak adlandırılan çeşitlerdir. Sırt kısmı duvara dayanan bu piyanoda kısa teller, daha az yer ve düşük bir ses tonu yer alır.
 • Kuyruklu piyano, en büyük piyano türüdür. Yatay teller ve yatay mekanizma ile üretilir. Akustik kuyruklu piyanolar yüksek bir ses tonu ve aralığı sağlar.
 • Hazırlanmış piyano, dikey veya yatay olarak sunulabilen pratik bir yapı sağlar.
 • Dijital piyanolar, günümüzün popüler enstrümanları arasında yer alır. Elektrik akımını ses frekansına dönüştürerek, pratik ve hızlı bir kullanım sağlar. Kulaklık ile enstrüman çalma avantajı dahi sunar.
 • Mekanik piyano, yaklaşık 200 yıl önce geliştirilmiştir. Otomatik piyano şeklinde de bilinen bu piyanoda tokmakla tellere vurarak ses çıkarılır.
 • Pnörmatik piyano ise hava basıncı sayesinde çalışır. Basınç çekiçleri hareket ettirerek piyanonun ses çıkarmasını sağlar.

Çeşitler farklı çalma teknikleri ortaya çıkarmak için sunulmuştur. Bu bağlamda Antalya Konyaaltı piyano kursu gibi programlarda genellikle belirli çeşitler kullanılabilir. Eğitimler konsol piyano, kuyruklu piyano veya dijital piyano sistemlerinde sağlanabilir. Bu tercih her kursiyerin kendi isteğine bağlı olarak belirlenir.

Piyanoya En Erken Kaç Yaşında Başlanır?

Piyano çalmaya başlamak için çok erken yaşları tercih etmek avantajdır. Çünkü küçük yaşlarda parmak gelişimi buna göre sağlanabilir. Bu anlamda Antalya piyano kursu için 4-6 yaş aralığı gayet uygun olacaktır. Fakat piyano çalmaya başlamak için hiçbir zaman geç değildir. Günümüzde 40 yaşından sonra dahi piyano eğitimlerine katılan kursiyerlerimiz bulunmaktadır.

Kimler Piyano Çalabilir? Piyano Çalmak Ne Kadar Sürede Öğrenilir?

Piyano çalmak için enstrüman kullanacak parmaklara ihtiyaç vardır. Yani bu enstrüman için parmaklarınızı kullanabildiğiniz sürece herkes kurslara katılabilir. Kurslara konservatuar öğrencileri, adaylar, memurlar, işçiler veya ev hanımları katılabilir. Cinsiyet, yaş ve eğitim durumu hiçbir şekilde farklılık oluşturmaz.

Galata Sanat Merkezi Antalya Kepez piyano kursu programlarında ilk başvuru sonrası deneme dersleri yapılır. Uzman eğitmenlerimiz bu deneme derslerinde belirli incelemeler yapar. Enstrüman çalma isteğinizi, disiplininizi ve seviyenizi belirler. Çünkü bu ayrıntılar kurs süresini belirlemek için avantaj sağlar. Her birey bulunduğu seviyeye, yaş ya da isteğine bağlı farklı bir sürede kursu tamamlayabilir. Üstelik hangi seviyeye kadar öğrenmek istediği de durumu değiştirebilir. Yüz yüze piyano dersi programlarında bu ayrıntılara bağlı kurs program süresi belirlenecektir.

Piyano Dersleri Nasıl İşlenir?

Kurumunuzda Antalya piyano dersi işleyişinde temelden üst seviyeye ilerleyiş sağlanır. Ayrıca eğitimler mutlak bir şekilde yüz yüze birebir olarak devam ettirilir. Genellikle ders programının ilerleyişinde kademeli şekilde

 • Enstrümanın tanınması,
 • Doğru duruş ve oturuş,
 • Nota ve müzik bilgisinin öğrenilmesi,
 • Temel seviye piyano kullanımı,
 • Nota ile piyano çalmanın öğrenilmesi,
 • Repertuar çalışmaları,
 • Farklı müzik dallarında piyano repertuarları ve akorları,
 • Yaygın ve özel piyano teknikleri öğrenilmesi adımlar yer alır.

Piyano Kursu Fiyatları Nasıl Değişkenlik Gösterir?

Kurumumuzda Antalya piyano kursu için farklı piyano türleri ile eğitim verilebilir. Her kursiyer için de kurs süresi ve seviyesi değişiklik oluşturacaktır. Bu bağlamda Antalya piyano kursu fiyat rakamları da değişim gösterebilir. Deneme dersleri sonrasında net bir şekilde sizin için kurs programı tespit yapılır. Bu program belirlemesi sayesinde de kurs fiyatları daha net şekilde ortaya çıkarılır.  

Ücretsiz Deneme Dersi Kayıt Formu