Skip to content

Antalya Piyano Kursu

Piyano, çağlar boyunca klasik müziğin ve batı müziğinin vazgeçilmez enstrümanları arasında yer almıştır. 300 yılın üstünde bir tarihe sahip olan bu enstrüman, Floransalı Bartolomeo Cristofori tarafından icat edilmiştir. Cristofori hayatı boyunca 20 adet piyano üretmiştir. Ama ilerleyen yüzyıllar içerisinde Avrupa’da bu enstrüman çok büyük gelişimler yaşamıştır. Bu sayede de günümüzde piyano kursu gelişen bu enstrümanlar ile yürütülür.

Galata Sanat Merkezi olarak sunduğumuz Antalya piyano kursu içeriklerinde merak ettiğiniz en önemli soruların cevapları da bu içerikte yer almaktadır.

Piyano Çeşitleri Nelerdir?

Piyano 18. asırda icat edilmesinden sonra günümüze kadar modern piyano şeklinde iki temel form kazanmıştır. Bunlardan birisi salonlarda ve evlerde duvar piyanosu olarak kullanılır. Bir diğer adıyla da dikey (konsol) piyano olarak adlandırılır. Tüm çalışma mekanizması dikey bir şekilde uyarlanmıştır. Bilinen en büyük ikinci piyano çeşidi ise kuyruklu piyano olarak tanınır. Çok daha ihtişamlı ve estetik görüntüsü ile yatay bir mekanizmaya sahiptir. Profesyonel piyano kursu için bu iki çeşit dışında dijital ve akustik piyanolardan da yararlanılır.

Piyanoya En Erken Kaç Yaşında Başlanır?

Piyano hem çok hafif hem çok güçlü ses çıkarabilen bir enstrümandır. Üstelik çalması, dinlemesi ve varlığı sakinlik verir. Piyano çalışmak ise insanda zihnin açılmasını ve IQ yükselmesini sağlayabilir. Bu açıdan her yaşta piyano kursu katılımı sağlanabilir. Fakat çocukluk çağından itibaren iyi bir gelişim ve eğitim için 5 yaşından itibaren bu kurslara başlamak gayet uygundur.

Kimler Piyano Çalabilir?

Galata Sanat Merkezi olarak hiçbir zaman piyano kursu Konyaaltı programlarına katılmanız için sizlere belirli bir koşul ileri sürmüyoruz. Yani eğitim seviyesi, yaş, cinsiyet ya da yetenek sınavı gibi koşullar gerekmiyor. İstenen her yaşta her birey merkezlerimizde piyano kursu alma hakkına sahiptir. Özellikle müzik sınavlarına hazırlananlar, müzisyenlik yapmak isteyenler ve sanatla ilgilenenler bu kurslara katılabilir.

Piyano Dersleri Nasıl İşlenir?

Piyano çok dikkat isteyen ve disiplinli çalışma ile öğrenilen bir çalgıdır. Bu nedenle eğitim ortamı alabildiğine sakin ve düzenli olmalıdır. Elbette eğitim programı da disiplinli bir şekilde yürütülmelidir. Bu nedenle Antalya piyano kursu mutlaka birebir olarak yürütülür. Birebir eğitimlerde akademik eğitmenlerimiz en temel aşamadan en üst aşamaya ders programını ilerletir.

Eğitimlerimizde her zaman merkezimizin sunduğu ders enstrümanları ve ekipmanları kullanılabilir. Üstelik merkezimizde bilgisayar, fotokopi, internet, kantin ve sosyal ortamlar gibi birçok imkan sunulur. Bu imkanlar ile birlikte piyano kursu sırasında eğitmen öğrenci uyumu ile ilerleme sağlanır. Müziği ve piyanoyu doğru temeller ile en ileri aşamaya kadar öğrenmeniz için çalışmalar yapılır. Bu çerçevede

  • Temel müzik eğitimi
  • Nota eğitimi
  • Piyanoda anahtarların kullanımı, teknikler, arpej ve akorlar
  • Farklı müzik türlerinde piyanonun kullanımı
  • Repertuar çalışmaları gibi aşamalar takip edilir.

Antalya Piyano Kursu Ne Kadar Sürer?

Temelden öğreniş seviyesine kadar piyano kursu genellikle 6-8 ay arasında tamamlanır. Bu süre öğrencinin isteğine, disiplinine, ders sürelerine ve yapılan pratiklere göre değişim gösterebilir. Yani bazen 1 yıldan fazla devam eden bazen birkaç ayda kursu tamamlayan öğrenciler yer almaktadır.

Antalya Piyano Kursu Fiyatları Nasıl Değişkenlik Gösterir?

Merkezimizde Antalya piyano kursu eğitimlerine katılıyorsanız, kendinize ait bir enstrümana sahip olmak isteyebilirsiniz. Eğitimler ve etütler için merkezimizin sunduğu enstrümanları kullanmanız mümkündür. Ancak evinizde size ait bir enstrüman olması için de yine şubelerimizde enstrüman satışlarından yararlanabilirsiniz. Bununla birlikte ekonomik rakamlar ile sizin için en doğru sürede ve en doğru seviyede kurs fiyatı belirlemeleri yapılır. Mutlak olarak Antalya piyano kursu fiyat bilgilendirmeleri karşılıklı görüşmeler ve net talepler ile en ekonomik şekilde belirlenir. 

Ücretsiz Deneme Dersi Kayıt Formu