Skip to content

Antalya Resim Kursu

Resim, insanın bir yüzey üzerinde bir anlatım ortaya koyabilmesi sanatıdır. İnsanoğlu, ilk çağlardan bu yana kullanabildiği her malzeme ile bu sanatı uygulamıştır. Günümüzde özellikle en öncelikli sanat dallarından birini resim oluşturur. Bu nedenle Antalya resim kursu şubemizin en önemli kursları arasında yer alır.

Bu içeriğimiz dahilinde de Antalya resmi kursu programlarımız ile ilgili merak ettiğiniz soruların cevaplarını bulabilirsiniz.

Resim Kursuna Kaç Yaşında Başlanır?

Kişinin resim yapabilmesi için kalem, boya veya fırçayı anlayarak kavrayacak bir yaşa gelmesi yeterlidir. Öyle ki bazı kişiler için 3-4 bazı kişiler için 5-6 yaşlarında bu olgunluk oturmaya başlar. Elbette çocukluk çağından itibaren her insan kağıt veya bir yüzeye anlatımını aktarabilecek kadar resim yapılabilir. Ancak ideal olarak Antalya resim kursu için belirli bir yaş aralığının uygun olduğu ifade edilebilir.

Galata Sanat Merkezi olarak Antalya resmi kursu Kepez programlarımızda kursiyerlerimiz için çocukluk çağından itibaren bireysel ve grup eğitimlerinin uygun olduğunu ifade edebiliriz. Kurumumuzda her zaman birebir eğitim elbette çok daha önemli bir nokta oluşturmaktadır. Ancak resim kursu gibi programlarda grup eğitimi ve sınıf eğitimi de büyük bir avantaj sağlar. Kurslarımıza katılımınızda çocuklarınızın erken yaşta resim bilgisini ve yeteneğini geliştirmesini dileyebilirsiniz. Benzer şekilde siz, istediğiniz yaşta daha iyi ulaşmayı seçmeniz ile kayıt gerçekleştirebilirsiniz.

Resim Kursunda Neler Yapılır?

Kurumumuzun Antalya resim atölyesi programlarında alabileceğiniz birbirinden farklı resim kursu seçenekleri yer almaktadır. Yani isterseniz yağlı boya, isterseniz pastel, isterseniz karakalem, isterseniz grafitti çalışmaları için kurs almayı seçebilirsiniz. Temel olarak da resim çizmek için aslında yetenekten çok iyi bir eğitime sahip olmak önemlidir. Bu anlamda temelden başlayıp disiplinli bir şekilde başarıyı elde etmek sayesinde en iyiye ulaşılır.

Antalya resim kursu Kepez programlarında genellikle ilk aşamada temel çizim eğitimi ile işe başlanır. Yani bir obje çizilmesi, karakalem çalışması ve desen çizimleri gibi adımlar ile ilerleyen aşamaya ulaşılır. Kapsamlı bir Antalya resim kursu programında ise kademeli bir şekilde ilerleme elde edilirken;

  • İlk seviyede kara kalem, kuru boya, sulu boya ve pastel boyaların kullanımının öğretilmesi
  • Sonraki aşamada guaj, kolaj, marker, yağlı boya, rapido veya füzen gibi boyama teknikleri öğretilmesi
  • Son aşamada restorasyon, karakter tasarlama ve graffiti eğitimlerinin verilmesi gibi bir sistem yer alır.

Kimler Resim Kursuna Gidebilir?

Yaş açısından bahsettiğimiz şekilde herhangi bir aralıktan bahsetme imkanı yer almamaktadır. Ancak bununla birlikte Antalya resim kursu Konyaaltı programlarına her kesimden ve eğitim düzeyinden birey katılabilir. İsterseniz konservatuara hazırlık için resim yeteneğinizi ve bilgilerinizi geliştirmek açısından kurslara katılabilirsiniz. İsterseniz çalışma hayatının sitesinden uzaklaşmak ve bir hobi edinmek için katılabilirsiniz. İsterseniz emeklilik döneminizde daha güzel vakit geçirmek için bu kurslara katılarak kendinizi geliştirebilirsiniz.

Resim Dersi Ne Kadar Sürer?

Galata Sanat Merkezi olarak sunduğumuz kurs programlarımız birebirde her zaman öğrenciye uygun şekilde hazırlanır. Grup programlarında ise belirli bir ders programı belirli bir takvime göre uygulanır. Eğer Antalya resim kursu için birebir programlara katılmak istiyorsanız, sizlere öncelikle ücretsiz deneme dersi sunulur. Ücretsiz deneme dersi sayesinde seviyenizi ve hedeflerinizi daha net bir şekilde belirleyebilirsiniz. Bu sayede hemen ardından en uygun gün ve saatler ile ders programınız hazırlanır.

Genel olarak Antalya resim kursu Kepez programlarında her ders haftanın belirli bir gününde işlenir. Eğitmenlerimizin programına bağlı olarak genellikle dersler 50 dakika sürede tamamlanır. Gün içerisinde 50’şer dakikalık 2 ders ile eğitim verilir. Bu sistemde kurs programı birkaç ay veya bazen bir yıla kadar uzayabilir. Profesyonel programda Antalya resim kursu fiyatları için de şubemiz ile görüşme gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayede en net program için en doğru rakamlar ile kurslarımıza katılım sağlayabilirsiniz. 

Ücretsiz Deneme Dersi Kayıt Formu