Skip to content

Antalya Saksafon Kursu

Siyahi müzisyenlerin caz ve blues müzik ile şöhret kazandırdığı saksafon, çok özel bir çalgıdır. Saksafon, kendi içinde de çok geniş bir yapıya ayrılarak, çeşitlenir. Ülkemizde de sanat müziği ve klasik müzikte sıklıkla tercih edilir. Kurumumuz bünyesinde Antalya saksafon kursu sayesinde siz de müziğin bu renginin güzelliğini görebilirsiniz. 

Antalya saksafon kursu hakkında hazırladığımız bu içerikte birçok önemli sorunun cevabını kolaylıkla bulabileceksiniz.

Saksafon Zor Bir Enstrüman Mıdır? Herkes Saksafon Çalabilir Mi?

Her enstrümanda belirli bir sistem takip edilerek enstrümanın kullanımı sağlanır. Genel kanı olarak saksafon zor bir enstrüman olarak kabul edilir. Ancak bu zorluk derecesi elbette göreceli bir yaklaşımdır. Çünkü Antalya saksafon dersi sayesinde doğru bir sistem kullanırsanız, çok kolay ve keyifli bir şekilde çalabilirsiniz. Özellikle de denemeden başarıp başaramayacağınızı bilemezsiniz.

Mevzubahis saksafon olduğunda birçok kişi “denememe rağmen ses çıkaramadım” cümlesini kurar. Elbette ilk denemede ses çıkarmanız yani saksafon üflemeniz kolay olmayacaktır. Bu anlamda Galata Sanat Merkezi olarak sizlere bir ücretsiz deneme dersi sunuyoruz. Bu derste uzman bir eğitmen ile doğru tekniği kullanarak deneme gerçekleştiriyorsunuz. Bu sayede belki de içinizde bulunan o yeteneği keşfedebilirsiniz. Yani bir nefes probleminiz bulunmuyorsa ve ellerinizi kullanabiliyorsanız, siz de Antalya saksafon dersi alabilirsiniz.

Saksafon Çeşitleri Nelerdir?

Saksafon temel olarak soprano, alto, tenor ve bas gibi çeşitleri ayrılır. Aslında bu çeşitler dahi kendi içerisinde farklı çeşitlilikler gösterir. Her saksafon türü farklı bir boyuta ve farklı tona sahiptir. Deneme derslerimizde bu farklı türleri deneyerek ve dinleyerek karar verebilirsiniz. Bu sayede sizin için en uygun saksafonu seçerek, Antalya Konyaaltı saksafon kursu programlarına katılabilirsiniz. Hatta bu seçimlerde eğitmenlerimiz size yardımcı olarak doğru kararı vermenizi sağlayabilir.

Saksafon Öğrenmeye Kaç Yaşında Başlanmalıdır?

İlk noktada seçmiş olduğunuz saksafon çeşidi ile eğitimlere hızlı bir şekilde başlayabilirsiniz. Çeşit üzerinde öğrenmiş olduğunuz temel prensipler diğer saksafon çeşitleri üzerinde de aynı şekilde uygulanabilir. Sadece belirli küçük farklılıklar ve prensiplerde bazı değişimler yaşanır. Bu anlamda Antalya saksafon kursu için ideal yaş aralığı çocukluktan başlayarak yetişkinliğe kadar ulaşır. Yani örnek olarak 8 veya 10 yaşında saksafon çalmak için kurslara katılabilirsiniz. 

Başlangıçta seçmiş olduğunuz saksafon türü ile birlikte hayatınız boyunca enstrümanı kullanmayı sürdürebilirsiniz. Ancak ilk öğrendiğiniz saksafon türü üzerine diğer çeşitleri de pratikler ile geliştirebilirsiniz. Bu sayede özellikle erken yaşta başlamak size hayat boyunca daha geniş bir kullanım yapısı sağlar. Bu durum repertuarınızı da kolaylıkla geliştirmenize yardımcı olur. 

Saksafon Kursu Ne Kadar Sürer? Antalya Saksafon Dersleri Nasıl İşlenir?

Saksafon çalmayı öğrenmek için hedefiniz tamamen size özeldir. Yani sadece bir hobi geliştirmek veya bir meslek edinmek isteyebilirsiniz. Bu nedenle Antalya Kepez saksafon kursu programlarında süreç öğrenciye göre değişir. Deneme dersleri bu süreci ve süreçteki fiyatlandırmayı net bir şekilde ortaya çıkarır. Net kurs süresine bağlı olarak da Antalya saksafon kursu fiyat belirlemeleri gerçekleştirilir.

Hedefinize bağlı olarak süreç belirlenirken temel düzeyde yaklaşık 12 hafta eğitim verilebilir. Ancak bu temel süreç olduğu için belli egzersizler ve repertuar çalışmaları ile süreç uzayabilir. Genel kapsamda Antalya saksafon kursu için program içeriğinde

  • Doğru tutuş ve doğru üfleme öğrenimi,
  • Temel müzik eğitimi ve saksafon üzerinde nota öğrenimi,
  • Nota deşifre çalışmaları ve sesler ile nota çalışmaları,
  • Nefes ve diyafram çalışmaları,
  • Saksafon ile ses egzersizleri ve artık doğru sesin çıkarılması,
  • Sonraki seviyede diyaframınızın güçlenmesi ile farklı üfleme teknikleri,
  • Bağlı ya da dilli çalma tekniğinin öğrenilmesi,
  • Enstrüman çalma tekniklerinin öğrenilmesi ile parça icrasına başlanması,
  • Saksafon eğitimi ile farklı müzik türlerinde egzersizler ve repertuar çalışmaları yer alır.

Bahsedilen bu program neredeyse 10 ay hatta 1 yıl gibi bir süreye kadar uzayabilir. Çünkü Antalya saksafon kursu kişiye özel mutlak şekilde birebir devam eder. Akustiği düzenlenmiş özel odalarda düzenli dersler ile çalışma yapılır. Merkezimizde dersler ve pratikler için hem salonlarımız hem enstrümanlarınız hem de tüm teknik imkanlar kullanılabilir. 

Ücretsiz Deneme Dersi Kayıt Formu