Skip to content

Antalya Şan Kursu

Ses sanatçısı olabilmek veya hobi amaçlı sesi eğitmek her zaman keyifli bir yolculuktur. Bu yolculukta alınabilecek şan dersi ise en temel hali ile ses tellerini eğitmeyi amaçlar. Amaca ulaşmak için de insan vücudunda birçok noktayı kullanmayı ve sesi geliştirmeyi sağlar. Eğer bir solist olmak ve bir şarkıyı hakkını vererek seslendirmek istiyorsanız, şan eğitimi almış olmanız gerekir. Çünkü bu eğitim sizi gerçek bir sanatçı olma noktasına ulaştırır.

Eğer şan dersi hakkında birçok farklı noktayı merak ediyorsanız, bu içeriğimizde en net cevapları bulabilirsiniz.

Şan Kursu Nedir?

Çok pratik bir tanımla şan dersi nedir sorusu için sesin ve nefesin en iyi şekilde eğitilmesidir, cevabı verilebilir. Bu amaçla kişinin diyafram nefesi kullanmayı öğrenmesi ve sesi etkin şekilde kullanmayı öğrenmesi sağlanır. Eğitimler birebir olarak gerçekleştirilirken, genellikle piyano gibi önemli enstrümanlar ile yürütülür.

Kimler Şan Eğitimi Alabilir?

Şan eğitimi her bireyin isteğine, hedefine ve yaşına uygun bir şekilde uygulanabilir bir eğitimdir. Yani bu eğitimi almak için mutlaka ses sanatçısı veya müzisyen olma koşulu bulunmaz. Sadece hobi amaçlı veya ses geliştirme amaçlı doktorlar, mühendisler ya da öğrenciler de bu eğitimi alabilir.

Şan Eğitimine Kaç Yaşında Başlanmalıdır?

Temel olarak Antalya şan dersi programları kişinin sesini eğiterek doğru kullanmayı sağlanmasını amaçlar. Bu çerçevede sesin bir kişilik elde etmiş olması ve olgunluğa ulaşmış olması gerekir. Bu durum genellikle ergenlik ile birlikte ortaya çıkarken, kurs için de en doğru dönemi ifade eder. Yani şan dersi için genellikle 13-14 yaş sonrası ergenlik dönemi ve ilerleyen yaşlar uygun olacaktır.

Antalya Şan Kursunda Dersler Nasıl İşlenir?

Galata Sanat Merkezi Antalya şan dersi programları, merkezimizde her zaman birebir olarak işlenmektedir. Akustik yalıtımlı ders odalarında piyano eşliğinde dersler sürdürülür. Mutlak şekilde akademik tecrübeli ve aktif sanatçılar tarafından ders verilir. İlk ücretsiz deneme dersinden itibaren ses aralığı ve ses sınırı belirlenir. Bu sayede ses sınırına ve gücüne göre daha verimli kullanım için çalışmalar yapılır.

Antalya şan dersi programları içeriğinde;

  • Öncelikle nefes egzersizleri ve diyafram çalışmaları ile ses açma çalışmaları
  • Solfej ve repertuar çalışmaları
  • Nota ve akor okuma çalışmaları
  • İstediğiniz müzik tarzına göre ses çalışmaları sağlanır.

Programda her aşamada en iyiye ulaşana kadar dersler devam eder. Eğitmenler sizin için doğruya ulaşana kadar pratikler ve etütler uygulamak isteyebilir. Bu ek çalışmaları da merkezimizde sunulan imkanlar ile sürdürebilirsiniz.

Antalya Şan Kursu Ne Kadar Sürer?

Tüm kurslarımızda olduğu gibi şan dersi için de size en uygun gün ve saatte ders programı belirlenir. Bu bağlamda haftalık uygulanacak ders süresine göre tüm kurs süresi belirlenebilir. Genellikle kurslarda 6 ay gibi bir süreç sonuca ulaşmak için yeterli olmaktadır. Fakat yaş, ses seviyesi ve müzik türlerine göre kurs süreleri değişim gösterebilir. 

Şan Eğitimi İçin Sesin Güzel Olması Zorunlu Mudur?

Merkezlerimizde sunulan Antalya şan dersi tamamen bireysel taleplere yönelik özel bir şekilde sağlanır. Zira bu eğitimlere katılmak için herhangi bir koşul bulunmadığı net şekilde ifade edilmiştir. Bu bağlamda da katılacağınız şan eğitimi için çok güzel bir sese sahip olma zorunluluğunuz bulunmamaktadır. En temel ayrıntı, bu eğitimi alarak sesinizi güzelleştirmeyi talep etmenizdir.

Şan eğitimi için ilk aşamadan itibaren sesinizin sınırları ve amaçlarınız göz önüne alınır. Eğitmenlerimiz bu sayede sizin için en doğru ders programını ve ilerleyişi elde eder. Yani ses yüksekliğiniz ve renginiz hiç fark etmeden var olan ses kaliteniz ile en iyi sonucu elde etmeniz sağlanır. Hatta bu noktada da ekonomik bir fiyatlandırma ile size en avantajlı eğitim paketi sunulur. 

Ücretsiz Deneme Dersi Kayıt Formu