Skip to content

Antalya Yaratıcı Yazarlık Kursları

Yazmak, keyifli bir iştir. Ama daha iyi yazmak ise çok daha keyifli bir iştir. Daha iyi yazmak için de nasıl yazacağını bilmek ve bilmek için de öğrenmek gerekir. Eğer Antalya yaratıcı yazarlık kursu programlarına katılmayı seçerseniz, bu konuda isteğinize daha kolay ulaşabilirsiniz. Kurgu ve kompozisyon oluşturma noktasında ihtiyacınız olan tüm teknikleri bu eğitimde öğrenebilirsiniz. Üstelik çok da keyifli bir şekilde öğrenme şansı elde edebilirsiniz.

Galata Sanat Merkezi Antalya yaratıcı yazarlık eğitimi programlarımız ile ilgili aradığınız tüm soruların cevabını bu içerikte bulabileceksiniz.

Yaratıcı Yazarlık Nedir? Yaratıcı Yazar Nasıl Olmalı?

Yazarlık, zihinden geçen veya anonim olarak yer alan bilgi, fikir veya duyguları okunabilecek bir ortama aktarmaktır. Bu eylem standart bir yazarlık olmak ile birlikte yaratıcı yazarlık çok önemli farklılıklara sahiptir. Çünkü yaratıcı yazarlık; fikirler, duygular ya da hayalleri bağımsız şekilde ifade etme yeteneği anlamına gelir. Gerçekleştirilen bu eylem, daima muhteşem sonuçlar ortaya çıkarmayabilir. Ancak Antalya yaratıcı Konyaaltı yazarlık kursu size nasıl daha olumlu sonuçlar elde edebileceğinizi de öğretebilir.

Yaratıcı yazarlık yeteneğini kullandığınız zaman size has bir yazarlık yöntemi ortaya çıkarabilirsiniz. Ayrıca tamamen size has yöntemler ile duygu, düşünce ve hayallerinizi keşfederek okuyucuya aktarabilirsiniz. Kurumumuz bünyesinde Antalya yaratıcı yazarlık eğitimi içeriklerinde de en önemli nokta çekingenliği terk etmektir. Okuyucudan çekinmeden, yanlış, saçma ya da kötü olacağı algısına sahip olmadan yazmak gerekir. Çünkü yaratıcı yazar kelimeleri özgürce aktarabilen kişidir.

Yaratıcı yazar, teknik ya da teorik olarak serbestçe üretebilen kişidir. Hayatı boyunca ne kadar deneme yapmış olursa olsun hiç çekinmemiş ve denemekten de vazgeçmemiş kişidir. Eğer aklının ucunda duranları yazma eylemine dönüştüremiyorsa, kişi yaratıcı yazar pozisyonuna da geçiş yapamaz. Çünkü yazar aklından geçenleri, hissettiklerini ve hayal ettiklerini çekinmeden yazabilen kişidir.

Yaratıcı Yazarlık Kursunda Neler Yapılır?

Antalya Alanya yaratıcı yazarlık kursu program sürecinde belirli aşamalar ile ilerleme elde edilir. Fakat bu kursa ve eğitimlere katılmadan önce Antalya şubemize uğrayarak, deneme derslerine katılmanız büyük fayda sağlar. Ücretsiz deneme dersleri işin hangi kademesinde olduğunuzu, ne hedeflediğinizi ve neye ihtiyacınız olduğunu ortaya çıkarır. Eğitmenlerimiz size yardımcı olarak, kurs süresini, Antalya yaratıcı yazarlık kursları fiyat belirlemelerini ve programı tespit edebilir.

Antalya yaratıcı yazarlık kursu süreçlerinde ilk süreci yaratım süreci oluşturduktan sonra dramatik kurgu üzerine eğitim devam eder. Sonraki süreçte bir karakteri yaratmak ve karakterler arasında diyalog matematiği oluşturabilmek yer alır. Ardından ise tüm bu kurgu, karakter ve diyaloglar için tema, ortam ve usul belirlemek son süreci oluşturur. Aklınıza düşen bir fikir ile birlikte yazılım finaline ulaşana kadar tüm bu süreç yaratıcı yazarlık sürecidir.

Antalya Yaratıcı Yazarlık Kursu Ne Kadar Sürer?

Galata Sanat Merkezi olarak eğitimlerimizde süreci her zaman kişiye bağlı kılıyoruz. Çünkü genellikle hiçbir eğitim programı için net bir süre belirtemiyoruz. Bu açıdan Antalya yaratıcı yazarlık kursu programlarında da süreç tamamen kişiye özeldir. Hangi seviyeden başlamış olduğunuz, daha önce ne kadar tecrübeniz olduğu veya hedefinizin ne olduğu süreyi belirleyebilir. Hatta eğitim süresince pratiklere ve derslere ne kadar önem verdiğiniz de süreci etkileyebilir.

Antalya Yaratıcı Yazarlık Kursuna Herkes Katılabilir Mi? Yaratıcı Yazarlık Kursuna Katılmanın Kriterleri Var Mıdır?

Yaratıcı yazarlık eğitimi, kişisel gelişim sağlamak için tercih edilebilecek bir eğitim programıdır. Ancak elbette bir kariyer yapmak yani yazarlık mesleğine geçiş için de tercih edilebilir. Daha iyi yazabilmek hayatın her alanında size büyük avantajlar sağlar. Hem bilimde hem edebiyatta hem sosyal medyada hem de mesleki anlamda fırsatlar doğurur. Bu nedenle Antalya yaratıcı yazarlık eğitimi isteyen herkese kapıları açık bir eğitimdir.

Özellikle yeni başlayan yazar adayları için yaratıcı yazarlık eğitimi kayıtlarında da hiçbir kriter yer almamaktadır. İyi bir iletişimi de destekleyen bu eğitimlere katılmanız için sadece istekli olmanız yeterlidir. Galata Sanat Merkezi olarak her zaman kapılarımızı dostluğa ve gelişmeye gönül veren kişileri açıyoruz. Siz de bu bağlamda Antalya Alanya yaratıcı yazarlık kursu eğitimlerine istediğiniz her yaşta her zaman katılabilirsiniz. 

Ücretsiz Deneme Dersi Kayıt Formu